Paskutinį žiemos sekmadienį vykusios Žiemos taurės turnyro pusfinalio rungtynės buvo pažymėtos Vilniaus ir Kauno “Žalgirių” derbiu. Ilgai lauktas susitikimas baigėsi kiek neįprastai: vilnietės ramiai ir užtikrintai rezultatu 5:0 įveikė šeimininkes.

Rungtynių pradžia buvo aktyvi, abi ekipos stengėsi perimti kontrolę į savo rankas ir kuo greičiau sukurti aštresnių progų prie vartų. Ir visgi, tai sėkmingiau sekėsi pildyti vilnietėms. Pirmasis standartas nuo kampinio vėliavėlės 6-ąją minutę prie Kauno “Žalgirio” vartų buvo tas taškas, kai viskas MFA “Žalgiriui” ėjosi vis lengvyn. Po Anos Cheminavos aukšto padavimo kamuolys atsitrenkė į vartininko aikštelės liniją, o atšokęs nuo jos, itin patogiai nusileido ten, kur jau savojo šanso laukė gynėja Greta Markauskaitė. Lengvai nukreipusi kamuolį į vartus su visa komanda šventė ir pirmąjį rungtynių įvartį.

Per pirmąją rungtynių pusę vilnietės kur kas geriau saugojo savo gynybos liniją, skirstė kamuolius viena kitai ir stengėsi jais maitinti atakuojančio plano žaidėjas. Ne kartą 1 prieš 1 buvo išbėgusios Karilė Liužinaitė, Ugnė Lazdauskaitė, kurioms pavyko pasižymėti dar per pirmąjį rungtynių pusvalandį.

Pirmojo kėlinio pabaigoje vilnietės dar kartą sėkmingai išnaudojo standartą, kuriame idealiai užduotis įgyvendino Karilė Liužinaitė, pasiuntusį kamuolį į baudos aikštelę ir gynėja Viktorija Čiapaitė, kūnu nukreipusi jį į vartų plotą. Taip po pirmosios rungtynių dalies vilnietės susikrovė rezultatyvią 4 įvarčių persvarą.

Antroji dalis staigmenų nepateikė. Žaidimo stilius nesikeitė, o progų buvo tiek pat užtektinai kaip ir pirmajame kėlinyje. Tik futbolas buvo kur kas ramesnis. Progą pasirodyti gavo ir visas Vilniaus “Žalgirio” suolelis, leidęs palaikyti aktyvų tempą visų rungtynių metu. Tuo tarpu Kauno “Žalgirio” stovykloje tokios prabangos nebuvo.

5-asis įvartis krito po žongliravimo meistrės Anos Cheminavos triukų, kurie privertė neleistinai (ranka) sužaisti vienai Kauno “Žalgirio” žaidėjų. Teisėjas tokį epizodą įvertino 11 metrų baudinių, kurį šaltakraujiškai išsprendė Ugnė Lazdauskaitė.

Dalindamasi mintimis apie rungtynes, Anika Kyžaitė išskyrė viena, jog Kauno ir Vilniaus “Žalgirio” derbį įsivaizdavo kiek kitaip:

“Nors šiose rungtynėse Kauno komandos sudėtis, lyginant su paskutinėmis A lygos čempionato rungtynėmis, buvo pasikeitusi, tačiau tokią rezultatyvią pergalę lėmė nuoseklus, drausmingas visos komandos darbas tiek treniruočių, tiek pačių rungtynių metu. Tokios rezultatyvios pergalės nesitikėjome, rungtynės prieš kaunietes nebūna lengvos, todėl buvome nusiteikusios rimtai kovai.” – komentavo A. Kyžaitė.

MFA “Žalgirio” – MRU merginos lyg šiol Žiemos Taurėje nepraleido nei vieno įvarčio ir vidutiniškai pelnė apie ~7 įvarčius per rungtynes. Visgi, rimčiausias varžovas laukia jau ateinantį sekmadienį, kur Žiemos Taurę vainikuos finalas tarp Vilniaus ir Šiaulių komandų.