MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkių laukia įtempta savaitė. Trečiadienį žalgirietės savo aikštėje priims Joniškio „Saned“ ekipą. Šios LMFA A lygos 1-ojo turo rungtynės turėjo įvykti dar kovo pabaigoje, bet Joniškio komandos prašymu buvo nukeltos. O sekmadienį MFA „Žalgiris“-MRU užbaigs antrą čempionato ratą dvikova su principinėmis varžovėmis – FK „Vilnius“ futbolininkėmis.

Šiais metais MFA „Žalgiris“-MRU ir „Saned“ jau turėjo dvi tarpusavio akistatas. Vasario pradžioje Pilaitės maniežes vykusiame LMFA Žiemos taurės turnyro mače pergalę 2:0 iškovojo viešnios iš Joniškio. Abu įvarčius nugalėtojoms pelnė Simona Veličkaitė-Petravičienė. Vis dėlto, tose rungtynėse žalgiriečių gretose nebuvo visų šešių futbolininkių iš užsienio, komandai negalėjo padėti ir pagrindinės sudėties žaidėjos Laura Ruzgutė, Anika Kyžaitė bei Erika Šupelytė.

Tuo metu LMFA A lygoje komandos susitiko gegužės 22 d. Pakruojo stadione vykusios rungtynės baigėsi lygiosiomis 2:2. „Saned“ futbolininkės du kartus pirmavo po Meidos Proscevičiūtės ir S. Veličkaitės-Petravičienės įvarčių, bet Erika Šupelytė ir Polina Yanchuk abu kartus rezultatą išlygino. Beje, tas rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU baigė mažumoje, nes jau per teisėjo pridėtą laiką už paskutinės vilties pražangą iš aikštės buvo pašalintas vartininkė Meda Šeškutė.

Po tų rungtynių MFA „Žalgiris“-MRU vyriausias treneris Karolis Jasaitis teigė, kad varžovės nenustebino. „Rungtynės buvo tokios, kokių ir tikėjomės. Varžovės gynėsi, mes žaidėme su kamuoliu, tačiau mums stigo aštrumo baigiamojoje atakų stadijoje. Žinojome, kad prieš sutankintą gynybą daug progų neturėsime, sakėme, jog privalome realizuoti savo galimybes, tačiau pirmame kėlinyje to padaryti nepavyko, o vienintelė pavojingesnė varžovių kontrataka virto įvarčiu į mūsų vartus. Vėliau jau neturėjome kitos išeities, tik eiti į priekį, didinti spaudimą ir perkelti žaidimą prie varžovių vartų. Manau, jog galėjome laimėti ir išsivežti tris taškus, bet apmaudi klaida savo aikštės pusėje lėmė, kad vėl teko vytis ir kautis bent jau dėl lygiųjų. Kita vertus, praėjusiame ture čia taškus prarado ir „Gintra“, tad akivaizdu, kad lygiosios nėra pats blogiausias variantas“, – pastebėjo K. Jasaitis.

Anot jo, „Saned“ pademonstravo kokybišką žaidimą ir efektyviai išnaudojo savo privalumus, o žalgirietėms labiausiai trūko užtikrintumo prie varžovių vartų. „Joniškio komandoje kiekvienose grandyje yra ryškios lyderės, jų žaidimo planas aiškus ir efektyvus. Tačiau mes tikrai galėjome geriau išnaudoti silpnąsias varžovių vietas, ypač aikštės kraštuose“, – pastebėjo MFA „Žalgiris“-MRU strategas.

Praėjusiame ture MFA „Žalgiris“-MRU savo aikštėje 2:0 nugalėjo Gargždų „Bangą“, o „Saned“ lygiosiomis 1:1 sužaidė su Kauno rajono „Hegelmann“ ekipa. Joniškio futbolininkėms tai buvo jau penktos lygiosios čempionate per 8 mačus. „Saned“ taip pat iškovojo dvi pergales, o vienintelę nesėkmę patyrė pirmojo rato rugtynėse Garliavoje su ta pačia „Hegelmann“ ekipa (0:2).

Per 8 rungtynes „Saned“ pelnė 15 įvarčių, tiesa, net 8 – dvejose rungtynėse su „Banga“. Rezultatyviausiai Joniškio gretose žaidžia 8 įvarčius pelniusi M. Proscevičiūtė, 3 kartus pasižymėjo S. Veličkaitė-Petravičienė.

Patikimai rungtyniauja ir „Saned“ vartininkė Greta Lukjančukė. Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės vartų sargė A lygoje varžovėms pasižymėti leido 9 kartus. Geresnį rodiklį turi tik Šiaulių „Gintra“, praleidusi 6 įvarčius per 9 rungtynes. Beje, „Saned“ yra vienintelė komanda šį sezoną atėmusi taškus iš „Gintros“. Tai nutiko paskutinėse pirmą čempionato rato rungtynėse, kai Pakruojo stadione A lygos debiutantės lygiosiomis 1:1 sužaidė su daugkartinėmis čempionėmis.

MFA „Žalgiris“-MRU sąskaitoje taip pat 15 įmuštų įvarčių, o rezultatyviausiai rungtyniauja 4 kartus pasižymėjusi ukrainietė P. Yanchuk. 3 įvarčius pelnė E. Šupelytė, 2 – Nadiia Veherych. Iš savo vartų tinklo kamuolį žalgirietės traukė 13 kartų.

Per aštuonerias rungtynes surinkusi 11 taškus „Saned“ ekipa pirmenybėse užima ketvirtą vietą. Tuo metu 14 taškų turinti MFA „Žalgiris“-MRU ekipa dalinasi antra pozicija su FK „Vilniaus“ komanda.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Joniškio „Saned“ rungtynės LEU stadione trečiadienį prasidės 19 val.