Lietuvos moterų A lygos 16 turo rungtynėse šeštadienį Vilniuje susitiko nugalėtojų titulą ginanti Šiaulių „Gintra“ ir vicečempionės MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės. Po atkaklios ir permainingos kovos pergalę 3:2 (2:2) iškovojo šiaulietės. Žalgirietės pirmame kėlinyje du kartus pirmavo po Gifty Assifuah ir MiaDarden įvarčių, bet varžovės du kartus rezultatą lygino, o 78 min. nuostabiu smūgiu galva pasižymėjusi „Gintros“ puolėja Juliet Bassey išplėšė savo komandai pergalę.

Šiose rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU debiutavo jaunos Lietuvos futbolininkės Aivė Andriuškevičiūtė ir Skaistė Petrauskaitė, pirmą kartą žalią ir baltą aprangą apsivilko Armėnijos moterų rinktinės žaidėja Anna Dallakyan. Naujokės pakeitė po vasaros pertraukos su komanda atsisveikinusias legionieres Aną Cheminavą ir Busrą Taskin, komandai šiose rungtynėse taip pat negalėjo padėti ir Laura Ruzgutė, Karilė Liužinaitė bei Ugnė Slankauskaitė.

Jau 3 min. MFA „Žalgiris“-MRU treneriams teko atlikti priverstinį keitimą ir vietoje traumą patyrusios komandos lyderės Luise Yog Atouth mesti į kovą puolėją G. Assifuah. Būtent ši futbolininkė 12 min. po Joy Bokiri perdavimo nuo kampinio gairelės tiksliu smūgiu galva pelnė pirmą rungtynių įvartį ir išvedė šeimininkes į priekį.

Visgi išsaugoti pranašumo žalgirietėms nepavyko. 26 min. įspūdingu smūgiu rezultatą išlygino „Gintros“ naujokė Seina Kashima, o į M. Darden įvartį 39 min. rezultatyviu smūgiu atsakė šiauliečių puolėja Juliet Bassey.

Antrame kėlinyje aikštėje vyko lygi ir atkakli kova, o rungtynių baigtį nulėmė vienintelis J. Basset įvartis. Baigiantis mačui žalgirietės mėgino surengti varžovių vartų šturmą, o šiaulietės kontratakose kelis kartus patikrino MFA „Žalgiris“-MRU vartininkės Medos Šeškutės budrumą, bet rezultatas nepasikeitė.

Po rungtynių MFA „Žalgiris“-MRU vyriausias treneris Vytautas Lukša konstatavo, kad pralaimėjimas paliko kartų prieskonį. „Manau, kad šiose rungtynėse nusipelnėme daugiau, bent jau taško. „Gintra“ gal kiek ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau mes du kartus pirmavome, antroje susitikimo dalyje neleidome varžovėms dominuoti ir gan neblogai gynėmės, tačiau „Gintros“ puolėja pelnė tokį įvartį, kokio moterų futbole kasdien nepamatysi. Apmaudu, kad nepavyko išsaugoti persvaros ar bent jau lygiųjų, kita vertus, žaidėme su labai pajėgiomis varžovėmis, kurios padarė šiek tiek daugiau, kad pasiimtų visus tris taškus. Šis pralaimėjimas labai skaudus, bet čempionatas dar nesibaigė. Turime padaryti išvadas, ištaisyti klaidas ir ruoštis kitoms rungtynėms“, – pareiškė V. Lukša.

Po pergalės 35 taškus per 13 rungtynių surinkusi Šiaulių „Gintra“ A lygoje pakilo į pirmą vietą, o 32 taškus (po 14 rungtynių) turinti MFA „Žalgiris“-MRU komanda smuktelėjo į antrą poziciją. Trečioje žengia 24 taškus turinti FK „Vilnius“ ekipa, ketvirtoje – 21 tašką pelniusi Kauno raj. „Hegelmann“ komanda.

Kitas rungtynes žalgirietės žais rugpjūčio 27 d. LEU stadione su Joniškio „Saned“ (10 taškų).

STATISTIKA

MFA „Žalgiris“-MRU – Šiaulių „Gintra“ 2:3 (2:2)

Įvarčiai: 12 min. G. Assifuah, 36 min. M. Darden; 26 min. S. Kashima, 39 ir 78 min. J. Bassey.

Įspėjimai: 31 min. L. Ghazaryan.

MFA „Žalgiris“-MRU: Meda Šeškutė, Liana Ghazaryan, Augustė Andrijevskytė, Maya Musaskaya, Irūna Blaškytė (55 min. Skaistė Petrauskaitė), Žemyna Lekavičiūtė (81 min. Ineta Šukštulytė), Anna Dallakyan, Aivė Andriuškevičiūtė, Joy Bokiri, Luise Yog Atouth (3 min. Gifty Assifuah), Mia Darden. Atsargoje: Kotryna Maželytė, Patricja Penkauskaitė.