LMFA A lygos 13 turo rungtynėse sekmadienį MFA „Žalgiris“-MRU LEU stadione susitiko FK „Vilnius“ komanda. Šį kartą sostinės derbyje sėkmė šypsojosi „Vilniaus“ komandai, iškovojusiai pergalę 3:2 (2:1).

Abi komandos atsargiai pradėjo rungtynes, bet 10 min. „Vilniaus“ futbolininkės pasinaudojo žalgiriečių gynybos klaida ir viena prieš MFA „Žalgiris“-MRU ekipos vartininkę Albiną Fomchenko išbėgusi Gabija Valiukevičiūtė tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus.

Po praleisto įvarčio žalgirietės ėmė žaisti aktyviau, bet užbaigti atakų smūgiais joms nepavyko. Savo ruožtu, vilnietės ieškojo progų kontratakoms. 20 min. žalgirietės tik pažeisdamos taisykles sustabdė pavojingą varžovių prasiveržimą, tačiau po keliolikos sekundžių G. Valiukevičiūtė baudos smūgiu įsuko kamuolį į viršutinį MFA „Žalgiris“-MRU vartų kampą.

Visgi, jau po minutės džiūgavo žalgirietės. Karolina Jasaitytė tolimu perdavimu išvedė į akistatą su „Vilniaus“ vartininke Ugnę Lazdauskaitę ir rezultatyviausia „Žalgiris“-MRU žaidėja puikiu smūgiu sušvelnino skirtumą – 1:2.

Antroje kėlinio dalyje žalgirietės ir toliau atkakliai ieškojo spragų varžovių gynyboje, bet „Vilniaus“ futbolininkės sėkmingai gynėsi ir neleido aikštės šeimininkėms pasižymėti.

Po pertraukos MFA „Žalgiris“-MRU dominavimas aikštėje buvo akivaizdus, beveik visą laiką kamuolys buvo „Vilniaus“ komandos aikštės pusėje, tačiau išspausti apčiuopiamos naudos iš žaidybinės persvaros žalgirietėms nepavyko.

Vis dėlto, įtampa prie vilniečių vartų didėjo ir galiausiai žalgirietės pasiekė savo tikslą. Po užsitęsusios pozicinės atakos Žemyna Lekavičiūtė parideno kamuolį komandos kapitonei Laurai Ruzgutei ir pastaroji gražiu tolimu smūgiu iš dešinio krašto rezultatą išlygino.

MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės nemažino apsukų ir tęsė varžovių vartų apgultį. 81 min. tolimu smūgiu vilniečių vartininkės Aušros Klevečkaitės budrumą patikrino po keitimo aikštėje pasirodžiusi Dovilė Dockaitė, netrukus į baudos aikštelę įsiveržusi Dovilė po susidūrimo su varžove griuvo ant žaliosios vejos, bet rungtynių arbitro Aleksandro Radiušo švilpukas tylėjo.

Tuo metu beveik visą antrą kėlinį prie savo baudos aikštelės praleidusios vilnietės 82 min. surengė kontrataką, kurios smaigalyje atsidūrusi Skaistė Petrauskaitė pabėgo nuo gynėjų, aplenkė žalgiriečių vartininkę ir nukreipė kamuolį į tuščius vartus.

Išsiveržusios į priekį „Vilniaus“ futbolininkės perėjo prie aklinos gynybos taktikos ir per likusį laiką neleido žagirietėms susikurti rimtesnių progų, tad finalinis arbitro švilpukas užfiksavo pirmąją „Vilniaus“ ekipos pergalę sostinės derbyje.

Priminsime, kad pirmoji žalgiriečių ir vilniečių akistata įvyko balandžio 18 d. Tada MFA „Žalgiris“-MRU laimėjo 1:0. Antrasis MFA „Žalgiris“-MRU ir FK „Vilnius“ susitikimas gegužės 30 d. LEU stadione baigėsi lygiosiomis 1:1. Nemaloni žalgirietėms tendencija pasitvirtino trečiose rungtynėse.

Nepaisant nesėkmės 25 taškus per 12 rungtynių surinkusi MFA „Žalgiris“-MRU A lygoje užima antrą vietą. Tuo metu, po 13 rungtynių 13 taškų turinti FK „Vilnius“ ekipa yra penkta.

Kitas rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU žais rugpjūčio 29 d. Sostinės LEU stadione žalgirietės susitiks su „Kauno Žalgirio“ futbolininkėmis.

STATISTIKA

MFA „Žalgiris“-MRU – FK „Vilnius“ 2:3 (1:2)

Įvarčiai: 21 min. U. Lazdauskaitė, 78 min. L. Ruzgutė; 10 ir 20 min. G. Valiukevičiūtė, 82 min. S. Petrauskaitė.

Įspėjimas: 30 min. A. Kyžaitė, 69 min. L. Ruzgutė; 31 min. V. Čereškaitė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Albina Fomchenko, Viktorija Čiapaitė, Greta Markauskaitė (71 min. Žemyna Lekavičiūtė), Karolina Jasaitytė, Laura Ruzgutė, Anika Kyžaitė, Marija Galkina, Erika Šupelytė, Ana Cheminava, Karilė Liužinaitė (61 min. Dovilė Dockaitė), Ugnė Lazdauskaitė. Atsargoje: Aistė Griciūtė, Judita Traubaitė, Gytė Ulenskaitė, Marta Gliožaitytė, Irūna Blaškytė.