Sekmadienį BFA arenoje MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės iš moterų A lygos 1-ojo turo atkeltose rungtynėse susitiks su Utenos „Utenio“ komanda. Po metų pertraukos į aukščiausią lygą sugrįžusios Utenos komandos žaidimui diriguoja ne vienerius metus su MFA „Žalgiris“-MRU komanda pergalių siekęs vyriausias treneris Karolis Jasaitis, ekipoje šį sezoną žaidžia ir buvusios žalgirietės Karolina Jasaitytė bei Saulė Uždavinytė.

Tai bus jau devintoji MFA „Žalgiris“-MRU ir „Utenio“ tarpusavio akistata. 2020-2021 m. A lygoje MFA „Žalgiris“-MRU ir „Utenis“ sužaidė aštuonerias rungtynes – ir visas jas laimėjo žalgirietės. Pirmosios akistatos nebuvo lengvos – žalgirietės laimėjo 3:1 ir 4:2, bet po permainų „Utenio“ sudėtyje smarkiai atjaunėjusios varžovės nebeturėjo jokių šansų. Antroje 2020 m. sezono dalyje MFA „Žalgiris“-MRU Utenoje du kartus iš eilės laimėjo vienodu rezultatu 8:0.

Įtikinamų pergalių seriją žalgirietės pratęsė ir 2021 metais. Tąsyk visas ketverias tarpusavio dvikovas laimėjusios MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės pelnė 29 įvarčius, o varžovėms pasižymėti progų nesuteikė.

Praėjusį sezoną LMFA I lygoje praleidusi „Utenio“ komanda turėjo galimybę prisiminti pergalių skonį. Uteniškės I lygoje pernai sužaidė 13 rungtynių, iškovojo 7 pergales, patyrė 6 nesėkmes ir galutinėje rikiuotėje užėmė ketvirtą vietą. Beje, paskutinėse rungtynėse dėl bronzos medalių „Utenis“ po atkaklios kovos 1:2 nusileido MFA „Žalgiris B“-MRU komandai.

Sugrįžimas į moterų A lygą „Utenio“ futbolininkėms nebuvo lengvas. Nors prieš sezoną Utenos reprezentacinės moterų ekipos gretas papildė ne tik K. Jasaitytė ir S. Uždavinytė, bet ir pernai Joniškio „Saned“ gretose žaidusios Vesta Ilgūnaitė ir Rusnė Šešplaukytė, tačiau pirmose A lygos rungtynėse uteniškės 0:4 nusileido Kauno raj. „Hegelmann“ ekipai. Tiesa, antrose „Utenis“ lygiosiomis 2:2 sužaidė su Joniškio „Saned“ ir į savo sąskaitą įsirašė pirmą tašką, bet trečiose 1:5 turėjo pripažinti Gargždų „Bangos“ pranašumą. Praėjusį sekmadienį Gargžduose Utenos futbolininkės pirmavo po Gabijos Viplentaitės įvarčio, tačiau šeimininkės atsakė penkiais rezultatyviais smūgiais ir šventė ketvirtą pergalę iš eilės.

1 tašką per trejas žaistas rungtynes pelniusi „Utenio“ ekipa su tiek pat taškų turinčiomis FK „Vilnius“ ir „Saned“ komandomis čempionate dalinasi 5-7 vietas. Tuo metu dvi pergales iš eilės iškovojusi ir iš viso per trejas rungtynes 7 taškus surinkusi MFA „Žalgiris“-MRU žengia trečioje turnyrinės lentelės pozicijoje. Žalgirietės pirmose sezono rungtynėse 1:1 sužaidė su Šiaulių „Gintra“, o po to 2:0 nugalėjo FK „Vilnius“ ir 2:1 – Kauno raj. FC „Hegelmann“.

„Paskutinės rungtynės su „Hegelmann“ buvo tikrai sunkios, tačiau futbolininkės laikėsi žaidimo plano, kovojo iki galo ir nors pabaigoje buvo tam tikrų nesklandumų, bet tikrai nusipelnė pergalės. Deja, tose rungtynėse netekome sunkią traumą patyrusios Viktorijos Čiapaitės-Tankūnės, taip pat anksti teko pakeisti sveikatos problemų turėjusią Luise Yog Atouth. Visgi po keitimų į aikštę žengusios merginos puikiai atliko savo darbą ir padėjo komandai laimėti”, – teigė MFA „Žalgiris“-MRU vyriausias treneris Vytautas Lukša.

Anot jo, nors sezonas prasidėjo gera gaida, bet negalima atsipalaiduoti, nes gegužę laukia daug rungtynių. „Uteniškės sezoną pradėjo gal ne taip sėkmingai, tai jauna ir aukščiausio lygio futbolo patirties stokojanti komanda, bet tai nereiškia, kad ji mums dovanos pergalę. Gerbiame visas varžoves, žinome, kad su uteniškiėmis taip pat reikės kovoti ir savo pranašumą įrodyti aikštėje. Be to, „Utenio“ gretose šį sezoną yra ir kelios buvusios žalgirietės, o komandai vadovauja buvęs MFA „Žalgiris“-MRU treneris K. Jasaitis. Mes ne vienerius metus dirbome drauge, o dabar pirmą kartą būsime skirtingose barikadų pusėse. Keistas jausmas, bet neabejoju, kad tai tik pridės intrigos ir jaudulio šioms rungtynėms“, – samprotavo V. Lukša.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Utenos „Utenio“ rungtynės sekmadienį BFA arenoje prasidės 18.30 val.