Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU Lietuvos moterų A lygos 22 turo rungtynėse šeštadienį LEU stadione 4:0 (1:0) įveikė Utenos „Utenio“ ekipą. Du įvarčius nugalėtojoms pelnė Gifty Assifuah, po vieną pridėjo Anna Dallakyan ir Joy Bokiri.

Šį sezoną tai buvo jau ketvirtoji žalgiriečių ir uteniškių akistata. Pirmose tarpusavio rungtynės žalgirietės BFA arenoje laimėjo 8:0, o po to Utenoje šventė pergalę rezultatu 6:0, o paskutiniame susitikime triumfavo net 11:1. Visgi šį sykį Utenos futbolininkės pademonstravo gerokai tvirtesnį charakterį ir neleido MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkėms nevaržomai siautėti aikštėje.

Nors žalgirietės nuo pirmų minučių perėmė iniciatyvą ir ilgai kontroliavo kamuolį, tačiau viešnios iš Utenos patikimai gynėsi, o sulaukusios progos – mėgino ir kontratakuoti. Kelis sykius tolimais smūgiais varžovių vartininkę patikrino Maya Musaskaya, tačiau pirmoje kėlinio dalyje rimtesnių progų prie „Utenio“ vartų žalgirietės neturėjo.

Nieko blogo Utenos futbolininkėms nežadėjo ir A. Dallakyan smūgis, tačiau MFA „Žalgiris“-MRU legionierė iš Armėnijos permetė kamuolį per „Utenio“ vartininkę ir 20 min. šeimininkės išsiveržė į priekį 1:0.

Tačiau praleistas įvartis uteniškių nepalaužė. Viešnios ir toliau drausmingai gynėsi, o vangokai po aikštę judėjusios žalgirietės niekaip nesugebėjo rasti spragų „Utenio“ gynybiniuose įtvirtinimuose. Tiesa, 32 min. puikią progą padidinti persvarą turėjo J. Bokiri, tačiau 11 metrų baudinį uždirbusi futbolininkė savo proga nepasinaudojo. Netrukus į varžovių vartus iš kelių metrų pavojingai smūgiavo G. Assifuah, bet Darija Mikuckytė atrėmė grėsmingą žalgirietės šūvį.

Intriga aikštėje išsilaikė iki antro kėlinio vidurio. Tik 73 min. žalgirietėms pavyko praskrosti „Utenio“ gynybą ir J. Bokiri tiksliu smūgiu pelnė antrą įvartį. Dar po 3 minučių žalgirietės privertė suklysti varžovių gynėjas ir G. Assifuah be didesnio vargo iš kelių metrų pelnė trečią rungtynių įvartį. 86 min. MFA „Žalgiris“-MRU puolėja dar vienu tiksliu smūgiu padėjo ir paskutinį tašką rungtynėse.

41 tašką per 17 rungtynių surinkusi MFA „Žalgiris“-MRU komanda jau 6 taškais lenkia čempionių titulą ginančias Šiaulių „Gintros“ futbolininkes, tačiau šiaulietės yra sužaidusios net keturiomis rungtynėmis mažiau. Po 24 taškus turi FK „Vilnius“ ir FC „Hegelmann“.

Kitas rungtynes žalgirietės žais rugsėjo 13 d. LEU stadione su „Vilnius“ komanda.

STATISTIKA

MFA „Žalgiris“-MRU – Utenos „Utenis“ 4:0 (1:0)

Įvarčiai: 20 min. A. Dallakyan, 73 min. J. Bokiri, 76 ir 86 min. G. Assifuah.

Nerealizuotas 11 m: 32 min. J. Bokiri.

MFA „Žalgiris“-MRU: Austėja Petkevičiūtė, Liana Ghazaryan, Augustė Andrijevskytė, Maya Musaskaya (80 min. Jullien Ramirez), Laura Ruzgutė (80 min. Milda Ivanciūtė), Gifty Assifuah, Rachel Hawkins (58 min. Irūna Blaškytė), Žemyna Lekavičiūtė, Anna Dallakyan, Aivė Andriuškevičiūtė (80 min. Kotryna Maželytė), Joy Bokiri (77 min. Ineta Šukštulytė ), . Atsargoje: Meda Šeškutė.