Sekmadienį „Spark Energy“ Lietuvos moterų futbolo A lygos 18 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU Garliavoje susitiks su Kauno rajono „Hegelmann“ ekipa. Tai bus ketvirtoji – ir paskutinė žalgiriečių ir „Hegelmann“ futbolininkių akistata.

Per pimas tris tarpusavio dvikovas komandos iškovojo po pergalę, o vienas mačas baigėsi lygiosiomis. Pirmame rate žalgirietės Garliavoje vykusiose rungtynėse laimėjo 1:0, o vienintelį įvartį pelnė amerikietė Arianna Veland. Antrame rate sostinės LEU stadione vykęs mačas baigėsi lygiosiomis 3:3. Tąsyk šeimininkių gretose įvarčiais pasižymėjo legionierės iš Ukrainos – Polina Yanchuk pelnė vieną, o Nadiia Veherych – du įvarčius. Hegelmann gretose pasižymėjo Ema Kriaučiūnaitė ir Judita Sabatauskaitė, o vieną įvartį į savus vartus įsimušė sostinės ekipos kapitonė Laura Ruzgutė.

Tose rungtynėse viešnios iš Kauno rajono du kartus pirmavo, bet žalgirietės du kartus lygino rezultatą, o baigiantis susitikimui turėjo kelias puikias progas, tačiau ketvirtą kartą pasiųsti kamuolį į „Hegelmann“ vartus nepavyko. Tuo metu trečiasis susitikimas sostinės LEU stadione MFA „Žalgiris“-MRU susiklostė labai nesėkmingai. Per pirmas 20 minučių E. Kriaučiūnaitė ir J. Sabatauskaitė pelnė tris įvarčius, o po praleistų smūgių taip ir neatsigavusios žalgirietės varžovėms iš Kauno rajono nusileido rezultatu 1:3. Vienintelį įvartį sostinės komandai pelnė 11 metrų baudos smūgį realizavusi Erika Šupelytė.

Ketvirtą vietą A lygoje užimanti „Hegelmann“ ekipa per 17 rungtynių surinko 20 taškų. Kauno rajono futbolininkės dar turi teorines galimybes finišuoti trečioje pozicijoje, bet tam joms reikia ne tik laimėti visas likusias trejas rungtynes, bet ir sulaukti keturių MFA „Žalgiris“-MRU pralaimėjimų.

Savo ruožtu, 29 taškus po 16 rungtynių turinčios žalgirietės tęsia kovą dėl sidabro medalių. Nors šiuo metu antroje pozicijoje žengia 32 taškus turinti FK „Vilnius“ ekipa, tačiau MFA „Žalgiris“-MRU yra sužaidusi vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Paskutines rungtynes čempionate MFA „Žalgiris“-MRU ir „Hegelmann“ žaidė spalio 2 d. Tada žalgirietės išvykoje 1:4 nusileido čempionių titulą jau užsitikrinusiai Šiaulių „Gintrai“, o Kauno rajono komanda taip pat 1:4 turėjo pripažinti „Vilniaus“ futbolininkių pranašumą.

MFA „Žalgiris“-MRU vyriausias treneris Karolis Jasaitis pastebėjo, kad tarp 16 ir 17 A lygos turų nutikusi pertraukėlė šiek tiek išbalansavo komandą. „Daug mūsų žaidėjų dalyvavo Lietuvos moterų ir merginų rinktinėse, aš taip pat buvau išvykęs su merginų U17 rinktine, tad pasiruošimas šioms rungtynėms tikrai nebuvo idealus. Kita vertus, džiugu, kad visos merginos sveikos, pasiruošusios dvikovai. Visi puikiai suprantame šių rungtynių svarbą, žinome, kad turime siekti tik pergalės. O kaip bus – pažiūrėsim. Nors turnyrinėje lentelėje mes atsiliekame trimis taškais nuo „Vilniaus“ komandos, bet mūsų padėtis nėra tokia jau bloga. Paskutinėse čempionato rungtynėse mes vis tiek susitiksime su vilnietėmis, šiuo metu mūsų tarpusavio dvikovų santykis yra palankesnis, tad čempionato finiše mums gali užtekti ir lygiųjų. Tačiau, be abejo, labai svarbu artimiausiose rungtynėse iškovoti pergalę“, – pastebėjo K. Jasaitis.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Kauno rajono „Hegelmann“ susitikimas sekmadienį Garliavoje prasidės 14.30 val.