Trečiasis sostinės moterų futbolo derbis MFA „Žalgiris“-MRU ekipai sėkmės neatnešė. Sekmadienį „Spark Energy“ Lietuvos moterų futbolo A lygos 15 turo rungtynėse žalgirietės LEU stadione 0:2 (0:2) nusileido FK „Vilnius“ ekipai.

Rungtynes aktyviau pradėjo vilnietės, surengusios kelis išpuolius, tačiau 12 min. neblogą šansą pasižymėti turėjo MFA „Žalgiris“-MRU kapitonę Laurą Ruzgutę startinėje sudėtyje pakeitusi Debora Stone Ngalula. Perėmusi kamuolį po netikslaus „Vilniaus“ komandos vartininkės Viktorijos Magalinskajos perdavimo 20-metė futbolininkė iš Kongo pamėgino pasiųsti jį į vartus, bet smūgis buvo netikslus.

Kuomet atrodė, kad atrėmusios pirmą varžovių atakų bangą žalgirietės perima iniciatyvą, vienas po kito į MFA „Žalgiris“-MRU vartus krito du įvarčiai. 16 min. po apmaudžios žalgiriečių vartininkės Medos Šeškutės klaidos pasižymėjo Dovilė Dockaitė, o dar po trijų minučių kamuolį į žalgiriečių vartus pasiuntė „Vilniaus“ ekipos legionierė iš Ukrainos Khrystyna Pereviznyk.

Praleisti įvarčiai išmušė iš vėžių žalgirietes ir kurį laiką aikštėje dominavo „Vilniaus“ futbolininkės. Visgi antroje kėlinio dalyje MFA „Žalgiris“-MRU grįžo į žaidimą ir pradėjo kurti progas prie varžovių vartų. 33 min. Julien Ramirez po puikaus Erikos Šupelytės perdavimo iš kelių metrų šovė virš vartų, 39 min. pavojingą smūgį atliko į baudos aikštelę įsiveržusi Viktorija Čiapaitė.

Bene geriausią progą pasižymėti pirmame kėlinyje turėjo MFA „Žalgiris“-MRU puolėja Gifty Assifuah. 43 min. E. Šupelytė išvedė savo komandą draugę į akistatą su „Vilniečių“ vartininke Viktorija Magalinskaja, bet pastaroji sugebėjo netralizuoti žalgirietės prasiveržimą.

Antro kėlinio pradžioje 22 metų puolėja iš Ganos dar kartą patikrino varžovių vartininkės budrumą, kai po D. Stone perdavimo smūgiavo galva, bet V. Magalinskaja pirštų galais atrėmė į vartus skriejusį kamuolį. „Vilniaus“ ekipos vartininkė antrame kėlinyje neleido pasižymėti ir kitoms MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkėms, atrėmusi pavojingus Insos Fischer, Margitos Vasavič ir tos pačios G. Assifuah smūgius.

72 min. G. Assifuah po tolimo M. Šeškutės perdavimo dar kartą išbėgo viena prieš vilniečių vartininkę, bet šį kartą permetė kamuolį ne tik per V. Magalinskają, bet ir per vartus.
Savo ruožtu, progų pasižymėti turėjo ir „Vilniaus“ futbolininkės, surengusios kelias pavojingas, bet nerezultatyvias kontratakas. Visgi, antrame kėlinyje pasižymėti nepavyko nei vienai komandai, tad nuaidėjus finaliniam rungtynių arbitro Viliaus Paulausko švilpukui pergale džiaugėsi „Vilniaus“ žaidėjos.

Vilnietėms šį sezoną tai buvo pirmoji pergalė prieš MFA „Žalgiris“-MRU ekipą. Pirmame rate žalgirietės laimėjo 2:1, o antrame šventė pergalę rezultatu 3:0. Po rungtynių MFA „Žalgiris“-MRU treneris Vytautas Lukša konstatavo, kad nesėkmę lėmė ne tik kelios apmaudžios klaidos, bet ir koncentracijos stoka, bei neįvykdyti susitarimai. „Buvome parengę konkretų žaidimo planą, sutarę dėl tam tikrų veiksmų, tačiau aikštėje tų susitarimų neišvydome. Galima sakyti, kad mums, treneriams, nepavyko perteikti savo sumanymų, nesugebėjome tinkamai nuteikti futbolininkių. Mūsų žaidime buvo daug skubėjimo, chaoso, klaidų ir neužtikrintumo. Praleidome labai apmaudžius įvarčius, o savo progų neišnaudojome. Kai neįmuši – galvoti apie pergalę nėra prasmės“, – konstatavo V. Lukša.

Iškovojusi pergalę sostinės derbyje „Vilniaus“ komanda su 26 taškais turnyrinėje lentelėje pasivijo MFA „Žalgiris“-MRU ekipą. Kitose rungtynėse žalgirietės susitiks su Joniškio „Saned“, o vilnietės žais su Garžgdų „Banga“. „Rungtynės su „Vilniumi“ jau istorija. Dabar mūsų laukia paskutinis – ketvirtas A lygos ratas, kuriame kiekvienos rungtynės mums bus kaip finalas. Turime ruoštis kiekvienai akistatai taip, lyg tai būtų paskutinės rungtynės, nuo kurių baigties priklausytų medalių likimas. Reikia laikyti žaidimo plano, norėti laimėti ir žaisti futbolą – be baimės ir įtampos. Jei tai įgyvendinsime – viskas bus gerai“, – samprotavo MFA „Žalgiris“-MRU treneris V. Lukša.