„Topo centras Euronics moterų A lyga“ 2 ture Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU svečiuose išmėgins jėgas su nugalėtojų titulą ginančia Šiaulių „Gintra“. Tai bus pirmoji pajėgiausių šalies moterų futbolo komandų dvikova šį sezoną.

Pernai žalgirietės ir šiaulietės futbolo aikštėje susitiko penkis kartus. Pirmasis susitikimas Šiauliuose baigėsi lygiosiomis 1:1. Šiaulietės pirmavo po buvusios žalgirietės Erikos Šupelytės įvarčio, bet jau per teisėjos pridėtą laiką rezultatą išlygino Ineta Šukštulytė. Kitos trys MFA „Žalgiris“-MRU ir „Gintros“ dvikovos A lygoje baigėsi čempionių pergalėmis: antrame ir trečiame susitikimuose „Gintra“ laimėjo 3:2, o paskutinėje tarpusavio akistatoje iškovojo pergalę 2:0. Dar vienas MFA „Žalgiris“-MRU ir „Gintros“ susitikimas pernai įvyko Baltijos moterų futbolo lygos čempionate. Liepos mėnesį Šiauliuose vykusiose rungtynėse žalgirietės 0:1 nusileido Šiaulių ekipai, o vienintelį įvartį 55 min. pelnė E. Šupelytė.

Šį sezoną daugkartinės Lietuvos čempionės pradėjo pergale 2:0 prieš Vilniaus raj. „TransINVEST“ ekipą. Po įvartį nugalėtojoms pelnė Laura Kubiliūtė ir Meida Proscevičiūtė. Tuo metu MFA „Žalgiris“-MRU pirmose A lygos rungtynėse net 21:0 sutriuškino Joniškio „Saned“. Prie rekordinės sostinės ekipos pergalės svariausiai prisidėjo net 7 įvarčius pelniusi MFA „Žalgiris“-MRU naujokė iš Moldovos Iuliana Colnic, 5 kartus pasižymėjo po pusantrų metų pertraukos į Vilnių sugrįžusi Ukrainos rinktinės puolėja Polina Yanchuk. Po 2 įvarčius įmušė Paolo Ellis ir Otandeka Laki, po 1 – Debora Luka, Maya Musaskaya, Karilė Liužinaitė, Rusnė Šešplaukytė ir 11 metrų baudinį realizavusi vartininkė Meda Šeškutė.

Šiais metais savo 25-ą gimtadienį švenčianti „Gintra“ per savo istoriją iškovoo 22 Lietuvos čempionių titulus, 9 kartus tapo Baltijos lygos čempionėmis, 3 kartus patekti į pagrindinį UEFA moterų Čempionių lygos turnyrą. Po praėjusio sezono „Gintros“ sudėtyje įvyko nemažai permainų, tačiau pasikeitė tik legionierės, o pagrindinis Lietuvos futbolininkių branduolys išliko.

Komandos gretas papildė Filipinų rinktinės žaidėja Kaya Hawkinson, brazilė Sabrina Goncalves Amorim, JAV futbolininkė Laney Peabody, gynėja iš Argentinos Valentina Mana, Pietų Afrikos rinktinės puolėja Thubelihle Shamase, taip pat lietuvės Gabrielė Vasilenko, Agnieška Kazarina ir Aušra Klevečkaitė.

Nuo 2013 metų komandos Lietuvos čempionatuose MFA „Žalgiris“-MRU ir „Gintra“ tarpusavyje sužaidė 38 rungtynes: 36 pergales iškovojo „Gintra“, o dar du mačai baigėsi lygiosiomis. Visgi, žalgiriečių ekipos strategas Bogdanas Lukashenko tikino, kad jo auklėtinės į buvusių rungtynių statistiką nesidairo. „Manau, kad esame tinkamai pasirengę rungtynėms, turėjome laiko ne tik treniruotėms, bet ir varžovių žaidimo analizei. Akivaizdu, kad mūsų laukia labai sunkios rungtynės, bet esame pasiruošę visokiems išbandymams – tiek fiziškai, tiek ir psichologiškai, tad į Šiaulius vyksime kovoti dėl pergalės“, – kalbėjo naujasis Lietuvos vicečempionių strategas iš Ukrainos.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Šiaulių „Gintra“ susitikimas vyks sekmadienį 16 val. Gytarių stadione.