„Spark Energy“ Lietuvos moterų futbolo A lygos 14 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU sekmadienį LEU stadione 5:0 (3:0) įveikė Gargždų „Bangos“ ekipą ir iškovojo stambiausią pergalę šį sezoną. Nugalėtojoms du įvarčius pelnė puolėja iš Ganos Gifty Assifuah, po vieną pridėjo Laura Ruzgutė, Erika Šupelytė ir Margita Vasovič.

Prieš rungtynes su paskutinę vietą čempionate užimančia „Banga“ žalgiriečių vyriausias treneris Karolis Jasaitis nedviprasmiškai pareiškė, kad šioje dvikovoje privaloma iškovoti pergalę. Patvirtindamos trenerio žodžius žalgirietės nuo pirmų minučių ėmėsi aktyviai ieškoti spragų viešnių gynyboje, tačiau pavojingiausią progą susikūrė „Bangos“ futbolininkės.

9 min. viešnių vartininkė Karolina Curukova perdavimu iš savo baudos aikštelės atrado priekyje buvusią Viltę Švarcaitę, pastaroji pabėgo nuo keturių MFA „Žalgiris“-MRU gynėjų ir netrukdoma smūgiavo į vartus, tačiau pataikė į virpstą.

Išvengusios skaudaus smūgio žalgirietės jau po minutės pačios džiaugėsi įvarčiu. Komandos kapitonė L.Ruzgutė iš tolimos distancijos permetė kamuolį per vartus pametusią „Bangos“ vartininkę – ir išvedė savo komandą į priekį.

Po įmušto įvarčio žalgirietės žaidė dar aktyviau, o „Bangos“ futbolininkės mėgino didelėmis pajėgomis gintis ir ieškoti progų kontratakoms. Visgi atlaikyti žalgiriečių spaudimo joms nepavyko.
26 min. „Bangos“ gynėjos nesugebėjo išmušti kamuolio iš savo baudos aikštelės ir MFA „Žalgiris“-MRU puolėja G. Assifuah puikiu smūgiu iš kairės pasiuntė kamuolį į viršutinį varžovių vartų kampą. O 37 min. efektingą žalgiriečių kombinaciją užtikrintai realizavo E. Šupelytė.

Po pertraukos žalgirietės nemažino tempo ir jau pačioje antro kėlinio pradžioje po Anastasijos Sivolobovos ir Deboros Stone smūgių viešnias gelbėjo vartų konstrukcija. Labai aktyviai visas rungtynes žaidusi 20-metė futbolininkė iš Kongo 55 min. turėjo dar vieną puikią galimybę pasižymėti, bet po tikslaus E. Šupelytės perdavimo iš kelių metrų sukirto kamuoliu į virpstą.

Vis dėlto, be įvarčių antrame kėlinyje žalgirietės neliko. 62 min. G. Assifuah baudos aikštelėje laimėjo dvikovą su varžove ir iš arti pelnė antrą savo įvartį. Turėdamos keturių įvarčių persvarą žalgirietės ir toliau atkakliai atakavo, tuo metu „Bangos“ futbolininkių bandymai kontratakuoti didesnės grėsmės šeimininkių vartų saugumui nekėlė.

Paskutinį tašką rungtynėse padėjo 86 min. tiksliu tolimu smūgiu penktą įvartį pelniusi MFA „Žalgiris“-MRU legionierė iš Serbijos M. Vlasovič.

Iškovojusios 8 pergalę ir per 13 rungtynių surinkusios 26 taškus žalgirietės įsitvirtino antroje A lygos turnyrinės lentelės pozicijoje. Nuo pirmaujančios Šiaulių „Gintros“ jas skiria 8 taškai, tuo metu trečioje vietoje esanti FK „Vilnius“ ekipa atsilieka 3 taškais.

Būtent su „Vilniaus“ ekipa MFA„Žalgiris“-MRU ir susitiks artimiausiame „Spark Energy“ Lietuvos moterų futbolo A lygos ture. Sostinės moterų futbolo derbis įvyks rugsėjo 18 d. LEU stadione.

MFA „Žalgiris“-MRU – Gargždų „Banga“ 5:0 (3:0).

Įvarčiai: 11 min. L. Ruzgutė, 26 ir 62 min. G. Assifuah, 37 min. E. Šupelytė, 86 min. M.Vasovič.

Įspėjimas: 66 min. A. Sivolobova.

MFA „Žalgiris“-MRU: Meda Šeškutė, Viktorija Čiapaitė, Karolina Jasaitytė (69 min.Irūna Blaškytė), Augustė Andrijevskytė, Anastasia Sivolobova, Laura Ruzgutė (60 min. Julliena Ramirez), Debora Ngalula, Margita Vasovič, Erika Šupelytė (76 min. Agnė Juozulynaitė), Gifty Assifuah (76 min. Ineta Šukštulytė). Atsargoje: Dominyka Vaiginytė, Paulė Milkintytė, Fjameta Kuktaitė.