MFA „Žalgiris“-MRU sekmadienį sužais iš moterų A lygos čempionato 27-ojo turo atkeltas rungtynes. Žalgiriečių varžovėmis LEU stadione bus Joniškio „Saned“ futbolininkės.

Tai bus trečiasis komandų susitikimas 2023 m. čempionate. Pernai A lygoje MFA „Žalgiris“-MRU per keturis tarpusavio susitikimus su „Saned“ iškovojo tris pergales (2:0, 4:1 ir 1:0), o pats pirmasis susitikimas baigėsi lygiosiomis 2:2. Šiais metais pirmoji komandų akistata Vilniuje baigėsi triuškinančiu žalgiriečių laimėjimu 7:0, o antrose rungtynėse Pakruojyje žalgirietės triumfavo 11:0. Tiesa, tąkart „Saned“ ekipoje buvo tik 11 žaidėjų, taip pat trūko kelių legionierių ir pagrindinės vartininkės Teonos Sukhashvili. Tose rungtynėse net 5 įvarčius nugalėtojoms pelnė Jullien Amara Ramirez, 3 pridėjo Luise Yog Atouth, po kartą pasižymėjo Karilė Liužinaitė, Busra Taskin ir Ana Cheminava.

Dvi pastarosios futbolininkės po vasaros pertraukos persikėlė į Turkiją ir karjeras pratęs „Trabzonspor“ klube, tuo metu MFA „Žalgiris“-MRU ekipos gretas papildė sezoną Joniškio „Saned“ ekipoje pradėjusi Armėnijos rinktinės žaidėja Anna Dallakyan. 21-erių gynėja pirmoje čempionato dalyje A lygoje sužaidė 9 rungtynes ir pelnė 6 įvarčius, o rugpjūčio 13 dieną debiutavo ir MFA „Žalgiris“-MRU ekipoje.

Tiesa, tąsyk žalgirietės po atkaklios ir permainingos kovos 2:3 nusileido Šiaulių „Gintros“ futbolininkėms ir patyrė antrą nesėkmę Lietuvos čempionate. Tuo metu Joniškio „Saned“ paskutinį kartą laimėjimu A lygoje džiaugėsi birželio 11 d., kuomet savo aikštėje 11:3 sutriuškino Utenos „Utenį“. Po to sekė pralaimėjimai – 0:2 su „Gintra“, 0:11 su MFA „Žalgiris“-MRU, 1:3 su FK „Vilnius“, taip pat 1:3 – su Kauno raj. „Hegelmann“ komanda, ir paskutinėse rungtynėse – 2:3 su Gargždų „Banga“. Pastarosiose rungtynės „Saned“ du kartus pirmavo, tačiau antrame kėlinyje viešnios iš Gargždų ne tik išlygino, bet ir per pridėtą laiką pelnė pergalingą įvartį.

Per 14 rungtynių 10 taškų surinkusi „Saned“ A lygos turnyrinėje lentelėje užima šeštą vietą. 23 įvarčius pelniusioje Joniškio ekipoje išsiskiria legionierė Debora Luka. 20-metė futbolininkė iš Pietų Sudano per 14 rungtynių pelnė 9 įvarčius. Komandos kapitonė Dovilė Dockaitė pasižymėjo 4 rezultatyviais smūgiais.

Savo ruožtu, MFA „Žalgiris“-MRU per 14 dvikovų surinko 32 taškus ir A lygoje užima antrą vietą. 67 įvarčius įmušusioje sostinės komandoje rezultatyviausiai žaidžia 13 kartų pasižymėjusi Luise Yog Atouth. 14 įvarčių savo sąskaitoje turi amerikietė Mia Darden, bet 9 įvarčius ši 23-ejų puolėja pelnė vilkėdama „Vilniaus“ ekipos aprangą.

„Antrosios sezono dalies pradžia buvo labai intensyvi, žaidėme daug rungtynių Baltijos moterų lygoje, taip pat turėjome du mačus A lygoje, tad dviejų savaičių pertraukėlė po paskutinio mačo su „Gintra“ buvo tikrai laiku ir vietoje. Pailsėjome, persigrupavome, neblogai padirbėjome treniruotėse ir, manau, esame tinkamai pasirengę mūsų laukiantiems iššūkiams, – prieš dvikovą su „Saned“ teigė MFA „Žalgiris“-MRU vyr. treneris Vytautas Lukša. – Šį sezoną abi rungtynes su „Saned“ laimėjome dideliais skirtumais, tačiau po vasaros pertraukos Joniškio futbolininkės atkakliai grūmėsi su visomis varžovėmis, tad turime nusiteikti, kad lengvai neatiduos pergalės ir mums. Kita vertus, mūsų tikslas yra tik vienas – laimėti. Privalome išsaugoti maksimalią koncentraciją, tinkamą nusiteikimą, laikytis savo žaidimo plano ir siekti pergalės“.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Joniškio „Saned“ susitikimas LEU stadione sekmadienį prasidės 12.30 val.