Sekmadienį LMFA Moterų A lygos 7 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU ekipa Vilniaus LEU stadione priims daugkartines šalies čempiones Šiaulių „Gintra-Universitetas“ futbolininkes. Tai bus antroji komandų akistata A lygos čempionate. Ir pirma galimybė žalgiriečių pagrindinei vartininkei Albinai Fomchenko reabilituotis po skaudaus pralaimėjimo 0:8 A lygos 2 turo rungtynėse Šiauliuose.

Vasario pradžioje prie MFA „Žalgiris“-MRU prisijungusi ukrainietė komandoje oficialiai debiutavo būtent balandžio 4 d., kai žalgirietės Šiauliuose susitiko su vietos „Gintra“. 26 metų vartininkei debiutas stipriai nenusisekė: jau 5 min. po komandos draugės Viktorijos Čiapaitės perdavimo A. Fomchenko nepataikė į kamuolį ir pastarasis suspurdėjo vartų tinkle. Vėliau šiaulietės dar 7 kartus nuginklavo MFA „Žalgiris“-MRU vartininkę ir šventė įtikinamą pergalę.

„Apie tas rungtynes su „Gintra“ Šiauliuose man nesinori nei galvoti, nei kalbėti. Mano karjeroje tai buvo tik antras kartas, kai per rungtynes praleidau net 8 įvarčius. Tikrai nesu prie to pratusi. Tačiau taip pat suprantu, kad viską pamiršti – ne pats geriausias sprendimas. Privalome padaryti išvadas, išsiaiškinti savo klaidas, pralaimėjimo priežastis ir padaryti viską, kad kitose rungtynėse klaidų nekartotume. Man asmeniškai tos rungtynės buvo labai sunkios, jos paliko labai slogų įspūdį, bet tai jau istorija, reikia žiūrėti į priekį ir ruoštis kitam mačui“, – teigė A. Fomchenko.

Paklausta, kokios buvo esminės žalgiriečių klaidos rungtynėse su Lietuvos čempionėmis, A. Fomchenko išskyrė pirmą įvartį ir bendrą nusiteikimą. „Tas įvartis, kurį pačios sau įsimušėme yra visiška tragedija. Manau, kad jis ir palaužė merginas, o ir man pasitikėjimo nepridėjo. O be pasitikėjimo savimi ir komandos draugėmis sėkmingai grumtis su „Gintra“ yra nerealu. Kita vertus, tą dieną mes buvome nepasiruošusios kovoti su šiaulietėmis. Ne fiziškai, o psichologiškai. Merginos labai jaudinosi, jas slėgė didžiulė įtampa, o varžovės į aikštę žengė pasitikėdamos savimi, siekdamos įrodyti savo pranašumą, nusiteikusios tik laimėti. Jos akivaizdžiai labiau norėjo pergalės, o mums gal to noro labiausiai ir trūko“, – konstatavo 26 metų futbolininkė.

Po pirmo mačo su Šiaulių „Gintra“ žalgirietės A lygoje iškovojo penkias pergales iš eilės. Net keturiose rungtynėse A. Fomchenko išsaugojo „sausus“ vartus, ir tik Gargždų „Bangos“ puolėja Lijana Gedminaitė nutraukė 342 minutes trukusią žalgirietės seriją be praleistų įvarčių. „Esu turėjusi ir ilgesnę „sausą“ seriją. Žaisdama Ukrainoje septyniose iš eilės rungtynėse nepraleidau įvarčio, tad Lietuvoje iki asmeninio rekordo dar gan stipriai trūksta. Neslėpsiu, man labai nepatinka traukti kamuolį iš tinklo. Man geriau, kai rungtynės baigiasi be įvarčių, nes tada galiu sau pasakyti, kad padariau viską, ką galėjau. O kai komanda laimi, tarkim, 4:2, kaip su Vilniuje su „Banga“, lieka tam tikra nuoskauda, nes aš neišgelbėjau komandos“, – pastebėjo „Žalgirio“ legionierė iš Ukrainos.

Sekmadienį MFA „Žalgiris“-MRU ir Šiaulių „Gintra-Universitetas“ futbolininkės susigrums sostinės LEU stadione. A. Fomchenkos teigimu, nors „Gintros“ gretose žaidžia patyrusios, aukšto lygio legionierės, pajėgios lietuvės, o varžovės turi daugiau tarptautinių futbolo rungtynių patirties, bet žalgirietės gali ir turi su jomis kovoti. „Aš tikiu, kad bus labai rimta kova. Kad mes ne šiaip pažaisime futbolą, o nuoširdžiai grumsimės dėl kiekvieno kamuolio, iš visų jėgų stengsimės laimėti visas dvikovas. Nes tik taip galima žaisti su „Gintra“. Be to, rungtynės vyks ne ant dirbtinės dangos, o ant natūralaus žolės kilimo. Tokiomis sąlygomis sunkiau žaisti technišką, kombinacinį futbolą, nes aikštė nėra tokia lygi, be to, ji sekmadienį gali būti ir slidi, klampi. Tad pranašumą įgis ne techniškesnė, o kovingesnė komanda. Mes tikrai galime kovoti su šiaulietėmis, fiziškai nedaug kuo joms nusileidžiame. O laimės ta komanda, kuri labiau norės pergalės“, – konstatavo A. Fomchenko.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Šiaulių „Gintra-Universitetas“ rungtynės sekmadienį prasidės 13 val.