Nuo 2018 metų MFA „Žalgiris“-MRU ekipoje rungtyniaujanti Anika Kyžaitė su sostinės klubu patyrė šilto ir šalto: iš A lygos nusileido į I lygą, ten 2019-ais iškovojo aukso medalius, o pernai sugrįžo į aukščiausią divizioną – ir padėjo komandai finišuoti antroje pozicijoje.

Šiais metais žalgirietės A lygoje taip pat neužleidžia antros vietos. Per 8 rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU iškovojo šešias pergales, patyrė dvi nesėkmes ir surinkusi 18 taškų atsilieka tik nuo visas žaistas rungtynes laimėjusios Šiaulių „Gintra-Universitetas“ komandos. Čempionių titulą ginančios A lygos lyderės šį sezoną „Žalgirio“ merginas įveikė du kartus

Būtent žaisdamos su šiaulietėmis žalgirietės patyrė skaudžiausią nesėkmę šį sezoną, kai pirmame A lygos rate svečiuose nusileido varžovėms net 0:8. Vis dėlto, antrame rate Vilniuje žalgirietės įrodė, kad gali garbingai kovoti su daugkartinėmis Lietuvos čempionėmis. Praėjusį sekmadienį LEU stadione vykusiose rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU pirmavo po Ugnės Lazdauskaitės įvarčio, tačiau persvaros neišsaugojo ir pralaimėjo 1:3.

 

 

Pasak A. Kyžaitės, tos rungtynės parodė, kad atotrūkis taro „Žalgirio“ ir „Gintros“ nėra toks milžiniškas, kaip kad buvo galima pamanyti po pirmosios akistatos.

„Prieš rungtynes su „Gintra“ mes tarpusavyje pasikalbėjome, kad nuo pat pirmų minučių turime sutelkti dėmesį į smulkiausias detales – mikrodvikovas, nežymius kontaktus aikštėje ir pan. Nes žaidžiant prieš stipresnį varžovą viskas prasideda nuo smulkmenų – viena kita pralaimėta mikrodvikova, klaidelė, gali turėti įtakos rungtynių baigčiai. Galima sakyti, kad mums, bent iš dalies, tikslą pavyko pasiekti. Merginos kovojo netaupydamos jėgų, atidavė viską ir sužaidė kaip tą dieną galėjo geriausiai. Aišku, didelio džiaugsmo nėra, nes juk mes vis tiek pralaimėjome. Tačiau bent jau pasidžiaugti tokiomis rungtynėmis galima, nes pozityvo tikrai buvo daugiau, – teigė A. Kyžaitė. – Beje, panašios rungtynės buvo ir Žiemos taurėje, kai mes gan sėkmingai grūmėmės su šiaulietėmis, todėl po to buvo dar didesnis šokas, kai mes pirmose tarpusavio rungtynėse A lygoje pralaimėjome net 0:8. Man atrodo, kad po tų rungtynių mes psichologiškai pradėjome ruoštis kitai akistatai su „Gintra“, likus savaitei treniruotėse pradėjome dėlioti specialius akcentus, ruoštis taktiškai. Manau, kad tai irgi padėjo šį kartą sužaisti sėkmingiau, nes mes jautėmės, kad tas pralaimėjimas neatspindi tikrojo jėgų santykio. Tikrai negalėjome leisti, kad toks rezultatas pasikartotų.“

Nors per visą tarpusavio dvikovų istoriją MFA „Žalgiris“-MRU nei karto neįveikė Šiaulių „Gintros“, tačiau, pasak A. Kyžaitės, tai yra realus ir pasiekiamas tikslas. „Man atrodo, kad paskutinės mūsų rungtynės rodo, jog kelių metų perspektyvoje, kryptingai dirbant treniruotėse, tobulėjant ir siekiant aukščiausių tikslų, mes tikrai galime ne tik garbingai priešintis, bet ir kautis dėl pergalės su „Gintra“. Be abejo, yra daug įvairių faktorių, vien žaidėjų ir trenerių motyvacijos bei noro nepakanka. Bet viskas yra įmanoma. Ir paskutinių rungtynių rezultatas rodo, kad klubas žengia teisingu keliu“, – pastebėjo 21 metų futbolininkė.

Šį sekmadienį LMFA Moterų A lygos 8 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU susitiks su kita sostinės ekipa – FK „Vilnius“ komanda. Pirmame A lygos rate žalgirietės tik po labai sunkios kovos 1:0 įveikė „Vilniaus“ futbolininkes, o pergalę pavyko išplėšti tik įmušus pačioje dvikovos pabaigoje. „Tą kartą mūsų žaidimui įtakos turėjo įvairūs faktoriai: rungtynės vyko po rinktinių pertraukos, žaidėme BFA manieže, gan sudėtingomis sąlygomis. Iš tiesų, tos rungtynės buvo labai sunkios, klampios, nervingos. Man asmeniškai tai buvo pirmas susitikimas su vilnietėmis, buvo įdomu, nes varžovės nelabai pažįstamos, nežinojau, ko iš jų tikėtis. Ir nors „Vilniaus“ komanda yra A lygos debiutantė, bet man ji paliko gerą įspūdį. Merginos žaidė drausmingai, laikėsi trenerių parengto žaidimo plano, nevengė kietos fizinės kovos. Iš esmės, jos daugiau dėmesio skyrė gynybinėms funkcijoms, o gintis jos tikrai moka ir sugeba. Siekiant pralaužti gynybą pirmose rungtynėse mums teko kautis iki paskutinės minutės, bet svarbiausia, kad viskas baigėsi mūsų pergale”, – samprotavo MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkė.

Tomis rungtynėmis su FK „Vilnius“ ekipa žalgirietės pradėjo penkerių iš eilės A lygoje laimėtų rungtynių seriją, kuri pasibaigė praėjusį sekmadienį. Ar šį sekmadienį bus naujos pergalių serijos pradžia? „Nenoriu spėlioti ar prognozuoti, viskas paaiškės aikštėje. Galiu tik pasakyti, kad po rungtynių su „Gintra“ mes esame tam tikrame psichologiniame pakylėjime, įgijome dar daugiau pasitikėjimo savimi. Labai noriu, kad mes sekmadienį į aikštę žengtume su tokiu pat nusiteikimu ir emocijomis, kaip ir rungtynėse su „Gintra“. Turim nuo pirmų minučių žaisti susitelkusios, susikoncentravusios, atiduoti visas jėgas, kautis dėl kiekvieno kamuolio, kad po rungtynių galėtume gerai jaustis ir pasidžiaugti teigiamu rezultatu“, – pareiškė A. Kyžaitė.

MFA „Žalgiris“-MRU ir FK „Vilnius“ dvikova sekmadienį LEU stadione prasidės 15 val.