Vasarą visi, kas domisi moterų futbolu, galėjo stebėti mūsų šalyje vykusį Europos U19 amžiaus merginų čempionato finalinį etapą. Moterų futbolo akademija „Žalgiris-MRU“ buvo didžiausia šalies rinktinės „donorė“ – nacionalinės rinktinės garbę gynė net 9 žalgiriečių žaidėjos, be to, trenerių štabe darbavosi ir viena iš Vilniaus komandos trenerių Aistė Griciūtė.
Mūsų šalies komanda pasisėmė naudingos patirties, kuri tikrai pagelbės merginoms žengiant profesionalių sportininkių keliu.
O pagrindinė akademijos komanda intensyviai rengėsi antrajai Lietuvos futbolo A lygos pusei – nacionaliniame čempionate „Žalgiris-MRU“ savo tikslų nekeičia: norisi pagaliau beveik tradicija tapusius sidabro medalius pakeisti į čempionių titulą.
Per pertrauką Lietuvos futbolo A lygos čempionate merginos intensyviai treniravosi, kad trečias ir ketvirtas čempionato ratai būtų maksimaliai sėkmingi. Darbo rezultatai jau matomi: žalgirietės principinėse A lygos rungtynėse 2:0 įveikė Vilniaus rajono „FK TransINVEST“ komandą.
O akademija džiaugiasi, papildžiusi rėmėjų sąrašą dar vienu, puikiai visiems pažįstamu prekiniu ženklu. MFA „Žalgiris-MRU“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su bendrove ,,Birštono mineraliniai vandenys” ir jų tiekiamu natūraliu mineraliniu vandeniu ,,Akvilė”. Akademijos merginoms tai padės atstatyti vandens ir mineralų kiekį po sunkių treniruočių ir daug išlieto prakaito rungtynių metu.
Simboliška, kad pirmosios po pasirašytos partnerystės sutarties rungtynės su „FK TransINVEST“ vyko kepinant maždaug 30 laipsnių kaitrai: sportininkės ir net rungtynių teisėjai gaivinosi būtent „Akvilės“ vandeniu.
Dehitratacija labai aktuali sportuojantiems
Daugelis klysta manydami, kad dehidratacija įvyksta tuomet, kai organizmui trūksta skysčių. Iš tiesų dehidratacija reiškia, kad organizmui ima trūkti mineralų. Tad net ir nedidelio laipsnio dehidratacija nėra gerai. Jei sportuojant negeriama vandens, dėl dehidratacijos sumažėja kraujo kiekis, mažiau prakaituojama, gali pakilti temperatūra, sutrinka odos kraujotaka, padidėja polinkis į mėšlungius. Sportuojant dehidratacija neišvengiama, tad norint išvengti nemalonių pasekmių, reikia išsiugdyti įprotį nuolat drėkinti organizmą – pasirūpinti vandeniu prieš treniruotę ir po jos.
Žmogaus organizmą sudaro 60–70 proc. vandens ir tai nėra koks nors distiliuotas vanduo. Tai elektrolitų kupinas skystis, kuriame yra magnio, kalio, kalcio, chloridų, natrio, kitų mineralų. Prarasdami organizmo skysčius prarandame ir juos. Sportuojant deguonis kraujyje garantuoja didesnę energiją, galima pasiekti geresnių treniruočių rezultatų, ir tai patvirtino daugybė mokslinių tyrimų. Todėl sportuojančiam žmogui naudingiausias natūralus mineralinis vanduo, kuriame būtų ištirpę natūralūs mineralai ir kuriame nebūtų nei nitratų, nei nitritų.
Pasaulyje atliekama vis daugiau tyrimų, kurie įrodė natūralaus šarminio vandens naudą. Dėl to JAV itin išaugo šarminio vandens vartojimas, ypač tarp sportininkų. Sportuojant žmogaus organizme išsiskiria pieno rūgštis, dėl kurios kamuoja raumenų skausmai, organizmas rūgštėja. O šarminis vanduo leidžia subalansuoti organizmą, neutralizuoti pieno rūgštį. Sportininkai pastebėjo, kad dėl to tikrai mažiau maudžia ar skauda raumenis. Sportuojantiems geriausia gerti tik natūraliai šarminį vandenį be nitratų ir nitritų – tokį, koks yra „Akvilė“. Mineralai jame yra susiformavę ir nusistovėję per 10–15 metų, šarminių mineralų yra šiek tiek daugiau negu rūgštinių, jo pH – 8. Toks vanduo padeda tiek sparčiau išnešioti deguonį, tiek aprūpina kūną naudingaisiais mineralais. O kadangi jame nėra nitratų ar nitritų, nėra užkertamas kelias deguoniui prisijungti prie kraujo. Įrodyta, kad natūralus šarminis vanduo geriau iš organizmo išplauna kenksmingas medžiagas bei medžiagų apykaitos produktus. Jis padeda greičiau atkurti sutrikusią po didelio krūvio ir streso šarmų ir rūgščių pusiausvyrą, greičiau atgauti jėgas. Tokiame vandenyje esantys šarminiai mineralai veikia kaip antioksidantai, neutralizuojantys žalingą laisvųjų radikalų poveikį, tad šarminis vanduo yra naudingas visiems žmonėms – ne tik sportininkams.
Antra sezono pusė – ypač svarbi
Pasak MFA „Žalgiris-MRU“ vadovo Sauliaus Mikoliūno, partnerystė su natūralaus mineralinio vandens „Akvilė“ gamintojais leis kilstelėti akademijos lygį dar vienu laipteliu aukščiau: „Mes stengiamės, kad „Žalgiris-MRU“ būtų pavyzdžiu visiems. Visa akademijos struktūra ir daugiau nei dešimtmečio veikla bei rezultatai rodo, kad einame teisingu keliu. Įvairių amžiaus grupių piramidė, nuoseklus jaunosios kartos ugdymas, aukščiausio lygio profesionalumas pagrindinėje mūsų akademijos komandoje – norime, kad visos akademijos auklėtinės ne tik siektų rezultatų, bet ir nuo mažens žengtų teisingu keliu. Todėl partnerystė su „Akvilės“ gamintojais leis diegti visoms sportininkėms teisingą požiūrį į rūpinimąsi savo sveikata, sportiniu režimu, o tai garantuos ir geresnes fizines savybes aikštelėje. Džiaugiamės, kad didžiausios ir analogų Lietuvoje neturinčios moterų futbolo akademijos bendruomenę naujieji partneriai rikiuoja greta garsiausių mūsų šalies atletų“, – sako „Žalgiris-MRU“ vadovas.
Nuotraukoje – MFA „Žalgiris-MRU“ vadovas Saulius Mikoliūnas ir „Akvilės“ prekinio ženklo vadovė Julija Trumpickaitė