Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU antradienį Baltijos moterų futbolo lygos (BWFL) rungtynėse išmėgins jėgas su šį sezoną madas Latvijos moterų futbole diktuojančia SFK „Riga“ komanda. Tai bus antrosios Lietuvos vicečempionių rungtynės šiose pirmenybėse.

Debiutinėse BWFL pirmenybių rungtynėse žalgirietės liepos 25 d. savo aikštėje 4:0 įveikė Latvijos vicečempiones SK „Super Nova“ futbolininkes. Tose rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU vertėsi be būrio pagrindinės sudėties žaidėjų, bet savo šansu pasinaudojo sostinės ekipos dublerės. Pirmose tarptautinėse rungtynėse įvarčiais pasižymėjo Agnė Juozulynaitė, Ineta Šukštulytė ir Irūna Blaškytė, antrame kėlinyje prie dublerių įvarčių prisidėjo ir 11 metrų baudos smūgį realizavusi Nadiia Veherych.

Deja, futbolininkė iš Ukrainos tose rungtynėse patyrė traumą ir dvikovoje su SFK „Riga“ padėti negalės. Vis dėlto, MFA „Žalgiris“-MRU komandos trenerio Vytauto Lukšos teigimu, šį kartą žalgiriečių gretose bus daugiau patyrusių futbolininkių, be to, aikštėje turėtų pasirodyti ir kelios komandos naujokės. „Vasarą pas mus įvyko nemažai permainų, atsisveikinome su legionierėmis Hannah Park, Polina Yanchuk ir Arianna Veland, į Šiaulius persikėlė Marija Galkina, tačiau turime ir gerų žinių. Tikimės, kad rungtynėse su SFK „Riga“ galėsime išmėginti kelias naujas futbolininkes – tiek legionieres, tiek ir lietuves. Jei nenutiks kokių nors netikėtumų, antradienį į aikštę išbėgs ir po pusmečio Italijoje į Lietuvą sugrįžusi Ugnė Lazdauskaitė, po atostogų su komanda treniruojasi kapitonė Laura Ruzgutė. Be abejo, šansą gaus ir jaunosios žalgirietės, vis dėlto, mūsų pagrindinis tikslas – suteikti aukšto lygio futbolo praktikos perspektyviausioms merginoms“, – teigė V. Lukša.

SFK „Riga“ BWFL turnyre sužaidė jau trejas rungtynėse. Pirmąjame mače jos 0:2 nusileido Šiaulių „Gintrai“, vėliau 1:3 turėjo pripažinti Talino FC „Flora“ pranašumą, o trečiuoju bandymu 1:0 palaužė „Saku Sporting“ ekipą ir į savo sąskaitą įsirašė pirmuosius tris taškus. Tuo metu Latvijos čempionate Rygos komanda iškovojo 12 pergalių ir tik kartą sužaidė lygiosiomis, tad po 13 turų tvirta žengia pirmoje vietoje. Paskutinėse šalies čempionato rungtynėse SFK „Riga“ net 9:0 sutriuškino paskutinę vietą užimančią „Iecava“ ekipą. Per 13 rungtynių Rygos futbolininkės pelnė 52 įvarčius, o varžovėms pasižymėti leido tik 4 kartus.

MFA „Žalgiris“-MRU Lietuvos moterų futbolo A lygoje po 10 turų yra surinkusi 20 taškų ir žengia 2-oje pozicijoje. Tiesa, paskutines rungtynes čempionate žalgirietės sužaidė dar birželio 19 d., o po vasaros pertraukos į A lygos kovas sugrįš rugpjūčio 14 dieną.

Pasak V. Lukšos, rungtynės su pajėgiomis varžovėmis suteiks žalgirietėms puikią progą įgyti reikiamos žaidybinės praktikos prieš A lygos trečiojo rato pradžią. „Laukia labai rimtos varžovės, bet ir mes dabar esame geresnėje sportinėje formoje, nei prieš kelias savaites. Kaip jau sakiau, komandoje netrūksta pasikeitimų, naujokėms reikės laiko, kad apsiprastų, bet skirtingai nei pavasarį, dabar mes turime galimybę ne tik drauge treniruotis, bet ir kaupti patirtį rungtynėse. Prieš pirmas BWFL rungtynes mes turėjome vos savaitę treniruočių, be to, tuo metu dalis pagrindinės sudėties žaidėjų dar atostogavo, bet dabar jau esame geresnėje padėtyje. Pasiruošimas antrai sezono pusei vyksta pagal planą, kiekvieną dieną teniruojamės, merginos stengiasi, nes visos žino, kad joms bus suteiktas šansas pakovoti dėl vietos pagrindinėje komandoje“, – pastebėjo V. Lukša.

MFA „Žalgiris“-MRU ir SFK „Riga“ rungtynės antradienį vyks sostinės LEU stadione. Jų pradžia – 18.30 val.