„Topo centras Euronics“ moterų futbolo A lygos lyderių susitikimas Vilniuje baigėsi apmaudžiu MFA „Žalgiris-MRU” pralaimėjimu. Kai atrodė, kad atkaklios rungtynės baigsis kovingomis lygiosiomis 2:2, Šiaulių „Gintra“ sugebėjo išsigelbėti ir išplėšti pergalę. Tai jau antras skaudus „Žalgiris-MRU“ merginų pralaimėjimas minimaliu rezultatu: pirmame čempionato rate šiaulietės savo aikštėje buvo laimėjusios 2:1.

Du savaitgalius iš eilės vykusios šių komandų dvikovos Baltijos moterų lygos, ir nacionaliniame čempionate klostėsi pagal panašų scenarijų. Šį kartą varžovės du pirmuosius įvarčius pelnė labai greitai: pirmą kartą viešnios pasižymėjo jau 3-ią susitikimo minutę, o dar po 7 minučių rezultatas jau buvo 2:0 „Gintros“ naudai.

Nors tokio varianto žalgiriečių strategai turbūt nebuvo numatę, komanda labai greitai sugebėjo mobilizuotis ir jau po minutės Polina Yanchuk sumažino atsilikimą – 1:2.

Labai karštu oru vykusi dvikova reikalavo maksimalios koncentracijos: abiejų ekipų žaidėjos stengėsi neklysti, tačiau antrame kėlinyje daugiau galimybių kūrė vilnietės. Kėlinio viduryje į „Gintros“ vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys, kurį realizavo Aizhan Boronbekova – 2:2.

Kai atrodė, kad antra iš eilės „Žalgirio-MRU“ ir „Gintros“ dvikova baigsis identišku rezultatu, šiaulietės sugebėjo išnaudoti atsiradusią galimybę – jau per teisėjo pridėtą laiką pelnė trečią įvartį ir iš Vilniaus išsiveža pergalę 3:2.

„Žalgirio-MRU“ strategas Bogdanas Lukashenko po dvikovos pripažino, kad pralaimėta ypatingai apmaudžiai: „Rodos, tas trečias praleistas įvartis atsirado visai paprastoje situacijoje. Trūko mažų detalių – kažkas kažkur iki galo nenubėgo, kažkas neatitvėrė, kažkas neatidirbo iki galo. Varžovės tas mūsų klaidas pavertė įvarčiais: deja, taip nutinka, bet tokios smulkios klaidos leido varžovėms šiandien laimėti. Apmaudu. Bet dar yra rungtynių. Mes turime mokytis iš savų klaidų ir jų nekartoti. Jeigu kalbame apie norą tapti Lietuvos čempionėmis, tokių vaikiškų klaidų žaidime paprasčiausiai turi nebūti. Negali būti. Su „Gintra“ mes dar žaisime, dar bus progų įrodyti savo lygį aikštelėje, tačiau šiandien klaidos mums kainavo pergalę. Tačiau visoms noriu padėkoti: jos sužaidė maksimaliai, tačiau tokios svarbos rungtynėse privalome klysti gerokai mažiau. Mes ypač antrame kėlinyje susikūrėme daug dėkingų situacijų, bet jų neišnaudojome – žaidžiant su tokio pajėgumo varžovėmis reikia realizuoti tai, ką tikrai sunkiai pavyksta susikurti. Stengsimės, dirbsime treniruotėse – kito kelio tiesiog nėra“…

Artimiausias šalies čempionato rungtynes „Žalgiris-MRU“ žais birželio 16 dieną: Lietuvos sporto centro stadione bus kovojama su „FK Transinvest“ komanda, kuri turnyro lentelėje pakilo į trečią vietą. „Gintra“ dabar turi 18, „MRU-Žalgiris“ – 15, „Transinvest“ – 13 taškų.