Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU pirmadienį sužais pirmąsias rungtynes Baltijos moterų futbolo lygoje (BWFL). Lietuvos vicečempionių laukia akistata su praėjusiame sezone Latvijos čempionate antrą vietą užėmusia Uolainės SK „Super Nova“-RTU komanda.

Debiutui pajėgiausių Baltijos šalių moterų futbolo komandų draugijoje besirengianti MFA „Žalgiris“-MRU paskutines oficialias rungtynes sužaidė dar birželio 19 dieną, kai Lietuvos moterų A lygos 10 ture 3:0 įveikė FK „Vilnius“ ekipą. Liepos viduryje jaunosios žalgirietės pradėjo ruoštis antrai sezono daliai, tačiau pagrindinės sudėties treniruotės prasidėjo tik liepos 18 dieną.

MFA „Žalgiris“-MRU vyriausiojo trenerio Karolio Jasaičio teigimu BWFL turnyras ne tik suteiks tarptautinių rungtynių patirties, bet ir leis kokybiškai pasirengti Lietuvos moterų futbolo A lygos kovoms. „Mūsų pagrindinis tikslas – pasiruošti trečiam Lietuvos moterų A lygos čempionato ratui. Šiuo metu čempionate užimame antrą vietą ir sieksime trečius metus iš eilės iškovoti šalies vicečempionių titulą. Rugpjūčio 14 d. laukia dvikova su Joniškio „Saned“ ekipa, neabejoju, kad Baltijos lygos rungtynės mums taps puikia įžanga į Lietuvos čempionato kovas. Kadangi vasarą atsisveikinome su keliomis žaidėjomis, be to, laukiame atvykstant naujokių, tad rungtynės su Latvijos ir Estijos komandomis suteiks puikią progą pasitikrinti jėgas ir gerinti savitarpio supratimą aikštėje“, – pastebėjo K. Jasaitis.

Tiesa, bent jau pirmose BWFL rungtynėse didžiausias krūvis teks jaunoms futbolininkėms, šį sezoną žaidusioms LMFA Pirmoje lygoje ir Merginų Elitinėje lygoje. Liepą su MFA „Žalgiris“-MRU komanda atsisveikino į Šiaulių „Gintrą“ išvykusi Marija Galkina, nebuvo pratęstos sutartys su legionierėmis Polina Yanchuk ir Hannah Park. Be to, artimiausias kelias savaites komandai padėti negalės ir dar kelios pagrindinės sudėties žaidėjos. „Turnyre nežais mūsų legionierės Insa Fischer ir Jullien Ramirez, nebus ir Lauros Ruzgutės, Anikos Kyžaitės bei Erikos Šupelytės. Tad šansą pasirodyti gaus mažiau A lygoje žaidusios merginos, MFA „Žalgiris“-MRU dublerės. Didelių tikslų BWFL lygoje nekeliame, norime, kad futbolininkės tobulėtų, gautų aukštesnio lygio futbolo patirties. Tikiu, kad net ir be pagrindinių žaidėjų pasirodysime garbingai, kovosime su visomis varžovėmis ir taškų niekam lengvai nedalinsime“, – vylėsi žalgiriečių ekipos strategas K. Jasaitis.

BWFL turnyre MFA „Žalgiris“-MRU gretose turėtų debiutuoti ir kelios naujokės iš užsienio bei Lietuvos, taip pat žalią ir baltą aprangą po pertraukos gali apsivilkti praėjusį sezoną Italijos „Serie B“ čempionate užbaigusi buvusi MFA „Žalgiris“-MRU puolėja Ugnė Lazdauskaitė. Pasibaigus sutarčiai su „Roma CF“ ekipa 19-metė futbolininkė grįžo į Vilnių ir prisijungė prie MFA „Žalgiris“-MRU treniruočių. „Ugnė šiuo metu treniruojasi su komanda, bet laukia tinkamo pasiūlymo iš užsienio. Jei nebus kokių nors trukdžių, ji padės mums Baltijos lygoje. Be abejo, su Ugne mūsų puolimas būtų daug aštresnis ir kokybiškesnis, manau, su Nadiia Veherych ji sudarytų galingą puolėjų duetą“, – samprotavo K. Jasaitis.

MFA „Žalgiris“-MRU rungtynės su SK „Super Nova“-RTU pirmadienį LEU stadione prasidės 19 val.

Apie BWFL lygą:

BWFL buvo įkurta dar 2005 metais, bet po 2010-ųjų iki 2017 metų turnyras nebuvo rengiamas. Pajėgiausios Baltijos šalių moterų futbolo komandos tarpusavio kovas atnaujinos 2017 metais. Tiesa, 2020 metais turnyras dėl COVID-19 pandemijos nebuvo užbaigtas, o pernai dėl to pačios priežasties jis apskritai neįvyko.

Šiais metais į kovą BWFL nugalėtojų titulo stojo pajėgiausios Lietuvos, Latvijos ir Estijos komandos. Lygos nugalėtojų vardą gina Šiaulių FK „Gintra-Universitetas“, pirmą kartą turnyre dalyvaus ir Lietuvos vicečempionės MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės. Estijai atstovaus Talino FC „Flora“ ir Saku „Sporting“, Latvijai – Rygos SFK „Rīga“ ir SK „Super Nova“-RTU.

Kiekviena komanda šiame turnyre sužais po 4 rungtynes ir nugalėtoju taps klubas, surinkęs daugiausiai taškų. Pagal sutartą varžybų formatą, tos pačios valstybės komandos tarpusavyje nesusitiks.

Kol kas turnyre sužaistos penkerios rungtynės. FK „Gintra-Universitetas“ pirmame mače net 11:0 SK „Super Nova“-RTU komandą, o antrose rungtynėse 2:0 palaužė SFK „Rīga“. Taip pat dvi pergales iškovojo ir FC „Flora“. Estijos čempionės 6:0 nugalėjo SK „Super Nova“-RTU ir 3:1 šventė pergalę prieš SFK „Rīga“. Tuo metu Latvijos čempionės liepos 16 d. 1:0 nugalėjo Estijos vicečempiones Saku „Sporting“ futbolininkes.

MFA „Žalgiris“-MRU liepos 25 d. susitiks su SK „Super Nova“-RTU, rugpjūčio 2 d. išvykoje žais su Saku „Sporting“, o rugpjūčio 4 – su FC „Flora“. Paskutines rungtynes lygoje žalgirietės sužais LEU stadione rugpjūčio 9 d. su SFK „Rīga“.