Moterų futbolo akademijos „Žalgirio-MRU“ komanda Baltijos moterų lygos turnyre susitiko su principine varžove – Šiaulių „Gintra“. Ši dvikova buvo numatyta dar pačiame pirmame ture, tačiau ekipos į aikštelę Vilniuje išbėgo, jau gerokai apšilusios nacionaliniame čempionate.

Iki rungtynių ir žalgirietės, ir jų varžovės žengė turnyro lentelėje greta – turėjo po vieną pergalę ir pralaimėjimą. Po rungtynių padėtis nepasikeitė – abi mūsų šalies atstovių komandos ir toliau užima trečią ir ketvirtą vietas, nes dvikova baigėsi kovingomis lygiosiomis 2:2.

Nors galimybių pasižymėti pirmoje susitikimo pusėje turėjo ir vilnietės, du kartus Medą Šetkutę išimti kamuolį iš tinklo privertė varžovės. Tačiau po pertraukos „Žalgirio-MRU“ merginos įrodė, kad jos šį sezoną kovos dėl kiekvieno kamuolio: Aizhan Boronbekova labai gražiu smūgiu 63-ią minutę skirtumą sušvelnino, o dar po 20 minučių Karilė Liužinaitė labai tiksliu smūgiu atkūrė pusiausvyrą – 2:2.

„Nesu laimingas rungtynių baigtimi, tačiau tikrai ir neverkiu. Labai didžiuojuosi merginomis, kad jos sugebėjo nepalūžti, sugrįžti į kovą ir sužaidė kovingai iki pat dvikovos pabaigos. Abi komandos žinojo, kokia yra šių rungtynių svarba, abi komandos turėjo paruošusios ne vieną galimą scenarijų. Aišku, du praleisti įvarčiai pirmoje rungtynių pusėje mus privertė koreguoti planą. Tačiau esu patenkintas, kad merginos kovojo ir išlygino rezultato. Pergalės reikės palaukti: po šių rungtynių laukia dar daug daug darbo“, – sakė žalgiriečių vyriausiasis treneris Bogdanas Lukashenko.

Tad ir „Žalgiris-MRU“, ir „Gintra“ po 3 Baltijos lygos rungtynių turi po 4 taškus.

Turnyro lentelės viršuje – irgi dvivaldystė: Talino „Flora“ ir „SFK Riga“ turi po 9 taškus (tarpusavio rungtynes kovo mėnesį 2:0 laimėjo „SFK Riga“), 5-oje vietoje =engia Estijos „Saku  Sporting“ (3 taškai), o rikiuotės apačioje – visas trejas žaistas rungtynes pralaimėjusi „Liepajas FS“ ekipa.

Artimiausias Baltijos lygos rungtynes „Žalgiris-MRU“ birželio 11 dieną namuose su „SFK Riga“. Tačiau šį sekmadienį, gegužės 26 dieną, žalgiriečių laukia dar viena dvikova su „Gintra“: tai bus „Topo centras Euronics“ moterų futbolo lygos 7 turo susitikimas. Kol kas MFA „Žalgiris-MRU“ dėl geresnio įvarčių skirtumo žengia pirmas, tačiau „Gintra“ taip pat turi 15 taškų. Pirmą Lietuvos čempionato tarpusavio susitikimą po dramatiškos kovos Šiauliuose rezultatu 2:1 laimėjo „Gintra“.