Lietuvos moterų futsal čempionate sekmadienį nuskambės paskutinis – finalinis akordas. Čempionato pusfinalyje Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU po dramatiškos kovos ir baudinių serijos nusileido Gargždų „Bangos“ futbolininkėms, tad sekmadienį žalgirietės kovos dėl bronzos medalių.

Mažajame finale MFA „Žalgiris“-MRU susitiks su FK „Vilkija“ komanda. Pastaroji pusfinalyje žaidė su nugalėtojų titulą ginančia „Šiaulių“-ŠSG ekipa – ir patyrė nesėkmę 4:10. Tose rungtynėse du įvarčius į šiauliečių vartus pelnė Evelina Ščerbavičiūtė, po vieną pridėjo Emilija Šleževičiūtė ir rezultatyviausia komandos žaidėja, 12 kartų čempionate pasižymėjusi Gabija Malakauskaitė.

Tai nebus pirma žalgiriečių ir Vilkijos futbolininkių akistata šiais metais. Komandos rungtyniavo salės futbolo čempionato Pietų-Rytų grupėje ir sausio 29 dieną susitiko paskutinėse grupės etapo rungtynėse. Jose MFA „Žalgiris“-MRU 6:3 įveikė Vilkijos FK „Vilkija“ ekipą ir iškovojusios trečią pergalę iš tiek pat galimų pirmąjį varžybų etapą baigė be nuostolių.

Žalgirietėms du įvarčius pelnė Ineta Šukštulytė, po vieną pridėjo Irūna Blaškytė, Dovilė Dockaitė, Viktorija Čiapaitė ir Karilė Liužinaitė. Viešnių iš Vilkijos gretose dviem tiksliais smūgiais pasižymėjo Liucija Fedorčak, vieną įvartį pelnė G. Malakauskaitė.

Kalbėdamas apie sekmadienį vyksiančią bronzinę dvikovą MFA „Žalgiris“-MRU vyriausias treneris Donatas Gražulis teigė, kad svarbiausia – tinkamai įvertinti varžoves ir nusiteikti sunkiai kovai. „Labai norėjome žaisti finale, bet antrus metus iš eilės koją pakišo baudinių serija. Tačiau mes dar turime šansą pakeisti nemalonią tradiciją ir užbaigti čempionatą pergale. Tikiu, kad ir futbolininkės dar prisimena pernykštį pirmenybių finišą, kuris mums buvo tikrai labai skaudus. Kad tai nepasikartotų, privalome nuo pirmų minučių žaisti iš visų jėgų, maksimaliai susikaupus ir nusiteikus kietai kovai.

Tai kas buvo pirmame varžybų etape dabar neturi jokios reikšmės. Varžovės irgi norės sezoną užbaigti su medaliais, tad nors grupėje ir nugalėjome „Vilkijos“ futbolininkes, bet jos mums pergalės lengvai neatiduos. Jei nedarysime klaidų, neleisime varžovėms žaisti savo žaidimo ir išnaudosime progas – šis finalinis čempionato akordas mums bus daug smagesnis“, – pabrėžė D. Gražulis.

Lietuvos moterų salės futbolo čempionato finalinio etapo rungtynės vyks sekmadienį Birštone. MFA „Žalgiris“-MRU ir „Vilkijos“ susitikimas sporto ir sveikatingumo centre prasidės 12 val., o finalinė „Šiaulių“-ŠSG ir Gargždų „Bangos“ dvikova startuos 15 val.