Balandžio 15 d. MFA „Žalgiris“-MRU pradės savo antrą sezoną Baltijos moterų futbolo lygos (BWFL) varžybose. Pirmose rungtynėse žalgirietės šeštadienį BFA arenoje išmėgins jėgas su Latvijos vicečempionėmis – Rygos „Metta“ futbolininkėmis.

Pernai debiutavusios BWFL lygoje MFA „Žalgiris“-MRU per ketverias rungtynes iškovojo vieną pergalę ir šešių komandų rikiuotėje užėmė penktą vietą. Tąsyk žalgirietės savo aikštėje 4:0 nugalėjo varžoves iš Latvijos Uolainės SK „Super Nova“-RTU komandą, tačiau 1:3 pralaimėjo būsimoms Latvijos čempionėms SFK „Riga“, o taip pat 1:5 turėjo pripažinti Estijos vicečempionių Saku „Sporting“ pranašumą ir 0:5 nusileido Estijos čempionės Talino FC „Flora“.

2022 metais BWFL čempionėmis tapo visas ketverias rungtynes laimėjusi Šiaulių „Gintra“, aplenkusi „Flora“ (9 tšk.), „Riga“ (6 tšk.) ir „Sporting“ (6 tšk.) komandas. Paskutinėje vietoje finišavo be taškų likusi „Super Nova“-RTU.

Šiais metais į kovą dėl BWFL nugalėtojų titulo ir vėl stojo šešios pajėgiausios Lietuvos, Latvijos ir Estijos komandos. Lygos nugalėtojų vardą gina Lietuvos čempionės Šiaulių „Gintra“, antrą kartą turnyre dalyvauja ir Lietuvos vicečempionės MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės. Estijai antrus metus iš eilės atstovauja Talino „Flora“ ir Saku „Sporting“, o Latvijai – pajėgiausios šios šalies čempionato komandos Rygos SFK „Riga“ ir „Metta“.

Pasikeitus turnyro formatui šį kartą visos komandos sužais tarpusavyje, tad žalgiriečių laukia ne tik akistatos su Latvijos ir Estijos komandomis, bet ir dar viena dvikova su Šiaulių „Gintra“. Būtent su šiaulietėmis MFA „Žalgiris“-MRU sužaidė pirmąsias oficialias 2023 metų sezono rungtynes. Kovo 26 d. Šiauliuose vykusios moterų A lygos 2-ojo turo rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1. „Gintra“ pirmavo po 73 min. pelnyto Erikos Šupelytės įvarčio, bet jau per teisėjo pridėtą laiką rezultatą išlygino Ineta Šukštulytė.

„Galiu drąsiai pasakyti, kad pirmas blynas mums neprisvilo. Nors ir nelaimėjome, bet lygiosios su čempionėmis taip pat yra puikus pasiekimas. Juo labiau, kad tose rungtynėse mes dar tikrai nebuvo geriausios formos, turėjome kelias naujokes, bet visos futbolininkės laikėsi žaidimo plano, sunkiai dirbo, kovojo iki paskutinės minutės – ir tikrai nusipelnė to taško. Man asmeniškai tos rungtynės paliko pačius geriausius įspūdžius dėl žaidėjų charakterio, pasiaukojimo ir atsidavimo. Be abejo, reikėjo ir trupinėlio sėkmės, bet tai irgi yra neatsiejama futbolo dalis“, – teigė Šiauliuose MFA „Žalgiris“-MRU vyriausiojo trenerio poste oficialiai debiutavęs Vytautas Lukša.

Jo teigimu, po akistatos su Lietuvos čempionėmis žalgirietės padebesiais neskrajojo, bet aktyviai darbavosi treniruotėse. „Paskutines kelias savaites galima vadinti dar vienu pasirengimo sezonui etapu. Ruošėmės ne tik taktiškai ir techniškai, bet ir fiziškai, nes ne visos mūsų futbolininkės turėjo galimybes tinkamai ruoštis sezonui žiemą, tad reikėjo užkamšyti tam tikras spragas. Gaila, kad nepavyko sužaisti kontrolinių rungtynių, nes vien treniruočių geresniam savitarpio supratimui nepakanka. Teks patirtį kaupti oficialiose rungtynėse“, – konstatavo V. Lukša.

Kol kas šį sezoną MFA „Žalgiris“-MRU sužaidė dvi rungtynes LMFA „Žiemos taurės“ tunyre ir vienerias – moterų A lygoje. Tuo metu dar trys žalgiriečių mačai BWFL su „Gintra“ ir Estijos komandomis buvo nukelti. Savo ruožtu, Rygos „Metta“ Baltijos lygoje jau sužaidė trejas rungtynes. Dar vasario 12 d. būsimos žalgiriečių varžovės išmėgino jėgas su SFK „Riga“ ekipa. Latvijos vicečempionių ir čempionių akistata baigėsi lygiosiomis 2:2. Vasario 25 d. „Metta“ savo aikštėje 0:3 pralaimėjo Talino „Flora“ ekipai, o kovo 18 d. namuose 0:2 turėjo pripažinti „Gintros“ pranašumą.

Kalbėdamas apie laukiančią dvikovą su „Metta“, V. Lukša teigė, kad net ir pralaimėtose rungtynėse Latvijos vicečempionės paliko neblogą įspūdį. „Nors jos ir patyrė kelias nesėkmes, bet tai tikrai gan pajėgi komanda, turinti savo gretose ir aukšto lygio futbolininkių, bet taip pat turinti ir tam tikrų spragų. Kita vertus, nuo paskutinių rungtynių jau praėjo kelios savaitės, neabejoju, kad dabar „Metta“ bus kitokia, nei sezono pradžioje. Tačiau mes taip pat labai rimtai ruošiamės, suprantame, kad tai yra tarptautinės rungtynės ir jose lengva tikrai nebus. Esu patenkintas futbolininkių pasirengimu, darbu treniruotėse, neabejoju, kad visos yra išalkusios ir pasiilgusios futbolo, o kaip pavyks tą norą realizuoti, pamatysime aikštėje“, – samprotavo V. Lukša.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Rygos „Metta“ dvikova šeštadienį sostinės BFA manieže prasidės 19.30 val.