Antrose Baltijos moterų futbolo lygos rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU savo aikštėje antradienį 1:3 (0:1) nusileido viešnioms iš Latvijos – SFK „Riga“ ekipai. Sostinės ekipai vienintelį įvartį antro kėlinio pabaigoje pelnė Ugnė Lazdauskaitė.

Dvikovoje su Latvijos čempionato lyderėmis MFA „Žalgiris“-MRU išbandė tris komandos naujokes – iš Utenos „Utenio“ atvykusią gynėją Augustę Andrijevskytę, o taip pat legionieres – gynėją Anastasią Sivolobovą iš Moldovos ir puolėją Gifty Nana Assifuah iš Ganos. Pirmą kartą šiais metais žalią baltą aprangą apsivilko ir puolėja Ugnė Lazdauskaitė.

Rungtynių pradžia Lietuvos vicečempionėms susiklostė nesėkmingai ir jau 7 min. viešnios iš Latvijos išsiveržė į priekį. Po praleisto įvarčio žalgirietės perėmė iniciatyvą ir surengė ne vieną pavojingą ataką, tačiau nei Gifty Nana Assifuah, nei U. Lazdauskaitei nukreipti kamuolio į vartus nepavyko.

Gintis priverstos varžovės pirmame kėlinyje surengė kelis kontrišpuolius, o 42 min. buvo labai arti antrojo įvarčio, kai po perdavimo nuo kampinio gairelės SFK „Riga“ žaidėja galva iš kelių metrų sukirto kamuoliu į Medos Šeškutės ginamų vartų virpstą.

Po pertraukos SFK „Riga“ atliko net penkis keitimus, o naujos futbolininkės ženkliai pagyvino viešnių žaidimą. 48 min. žaibiška viešnių kontrataka baigėsi netiksliu smūgiu, o dar po minutės SFK „Riga“ žaidėja nesugebėjo pataikyti į tuščius žalgiriečių vartus.

50 min. puikią progą pasižymėti turėjo MFA „Žalgiris“-MRU naujokė G. Assifuah. Po aštraus U. Lazdauskaitės reido ir perdavimo 22 metų futbolininkė iš Ganos būdama prieš varžovių vartus nepataikė į kamuolį. Netrukus Jullien Ramirez perdavimas į baudos aikštelę pasiekė dešiniame krašte aktyviai žaidusią MFA „Žalgiris“-MRU kapitonę Laurą Ruzgutę, bet ir jai nepavyko nukreipti kamuolio į vartus.

O po kelių minučių jau triumfavo Latvijos ekipa. Karolina Jasaitytė suklydo perduodama kamuolį aikštės viduryje, o klaida pasinaudojus SFK „Riga“ puolėja pabėgo nuo žalgiriečių gynėjų ir nepaliko jokių šansų M. Šeškutei.

Antro kėlinio viduryje MFA „Žalgiris“-MRU treneriai taip pat įsuko keitimų karuselę ir į kovą metė jaunąsias žalgirietes: Agnę Juozulynaitę, Inetą Šukštulytę, Kotryną Maželytę, Saulę Uždavinytę, Paulą Saulėnaitę ir Mantę Alminaitę.

72 min. varžovių baudos aikštelėje kamuolį gavusi U. Lazdauskaitė suklaidino dvi gynėjas, bet jos smūgį atrėmė SFK „Riga“ vartininkė. Vis dėlto, galiausiai Ugnė savo tikslą pasiekė. 85 min. ji laimėjo greičio dvikovą su varžovių gynėja, įsiveržė į baudos aikštelę ir ten buvo neleistinai sustabdyta.

Arbitras Irmantas Kaprašovas nedvejodamas parodė į 11 metrų žymę, o baudinį realizavusi U. Lazdauskaitė sumažino varžovių persvarą iki minimumo. Deja, surengti dar vienos rezultatyvios atakos žalgirietėms nepavyko. O 88 min. „Riga“ futbolininkės pasinaudojo spragomis žalgiriečių gynyboje – ir pelnė trečią įvartį.

SFK „Riga“ ekipai tai buvo antra pergalė Baltijos moterų futbolo lygos (BWFL) varžybose, tuo metu MFA „Žalgiris“-MRU patyrė pirmą nesėkmę. BWFL pirmenybėse žalgirietėms teks dar išmėginti jėgas su pajėgiausiomis Estijos komandomis – Talino „Flora“ ir „Saku Sporting“.

MFA „Žalgiris“-MRU – SFK „Riga“ 1:3 (0:1).

Įvartis: 86 min. U. Lazdauskaitė (11 m.)

MFA „Žalgiris“-MRU: Meda Šeškutė, Viktorija Čiapaitė (75 min. Kotryna Maželytė), Karolina Jasaitytė (80 min. Mantė Alminaitė), Augustė Andrijevskytė, Anastasia Sivolobova (75 min. Saulė Uždavinytė), Irūna Blaškytė (80 min. Paula Saulėnaitė), Ugnė Lazdauskaitė, Laura Ruzgutė, Erika Šupelytė, Jullien Ramirez (66 min. Agnė Juozulynaitė), Gifty Nana Assifuah (66 min. Ineta Šukštulytė).