LMFA Moterų A lygos 10 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“ savo aikštėje sekmadienį 4:2 (0:0) įveikė Gargždų „Bangą“ ir čempionate iškovojo penktą pergalę. Du įvarčius nugalėtojoms pelnė Ana Cheminava, po kartą pasižymėjo Laura Ruzgutė ir Ugnė Lazdauskaitė. „Bangos“ ekipoje du įvarčius įmušė Lijana Gedminaitė.

Iš birželio 20 dienos į gegužės 9 dieną atkeltos rungtynės MFA „Žalgiris“-MRU treneriams ir gerbėjams nepašykštėjo stiprių emocijų. Viešnios iš Gargždų metė rimtą iššūkį žalgirietėms ir didesnę rungtynių dalį niekuo nenusileido šeimininkėms. Vis dėlto, susitikimo pabaigoje aukščiausią pavarą įjungusios MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės susiėmė ir įrodė savo pranašumą.

Šiose rungtynėse komandai padėti negalėjo gegužės 5-8 dienomis su Lietuvos moterų futsal rinktine atrankos į 2022 metų Europos čempionatą varžybose dalyvavusios žalgirietės Viktorija Čiapaitė ir Karilė Liužinaitė, rungtynes praleido kairiąjame gynybos krašte įsitivirtinusi Judita Traubaitė, tad MFA „Žalgiris“-MRU treneriai buvo priversti pakoreguoti gynybinės grandies sudėtį. Pirmą kartą šį sezoną startinėje sudėtyje pasirodė Karolina Jasaitytė, drauge su Insa Fischeer sudariusi vidurio gynyėjų tandemą, į kairį kraštą perėjo Greta Markauskaitė, o dešiniąjame krašte žaidė legionierė iš Ukrainos Krystina Kozub.

Atsinaujinusios gynybinės žalgiriečių linijos susižaidimo stoka pasinaudojo pagrindinė Gargždų „Bangos“ puolėja Lijana Gedminaitė. Pirmame kėlinyje ji kelis kartus drąsiai veržėsi link žalgiriečių vartų, puikią progą pasižymėti po jos perdavimo turėjo ir į ataką pasijungusi gynėja Akvilė Gedminaitė, ir tik pasiaukojantis MFA „Žalgiris“-MRU vartininkės Albinos Fomchenko žaidimas išgelbėjo sostinės ekipą nuo didesnių nemalonumų. Tuo metu žalgirietėms niekaip nepavyko pagauti žaidimo ritmo, netikslūs perdavimai ir klaidos lygioje vietoje neleido realizuoti žaidybinės persvaros.

Vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė antrame kėlinyje. Savotišku žadintuvu tapo 49 min. praleistas įvartis. Viešnių puolėja L. Gedminaitė pabėgo nuo šeimininkių gynėjų ir antru bandymu iš kelių metrų sušaudė A. Fomchenkos ginamus vartus. Po įvarčio „Bangos“ futbolininkės šiek tiek apsiramino, o tuo pasinaudojusios žalgirietės įsikūrė varžovių aikštės pusėje. MFA „Žalgiris“-MRU atakos liejosi viena po kitos, savo ruožtu, viešnios atsakinėjo retomis kontratakomis. Aktyviai dešiniame krašte žaidusi žalgiriečių ekipos kapitonė Laura Ruzgutė siuntė į baudos aikštelę vieną perdavimą po kito – ir galiausiai „Bangos“ gynyba neatsilaikė. 60 min. dar vienas aštrus Lauros perdavimas atrado A. Cheminavą ir pastaroji galva, aukšta trajektorija, pasiuntė kamuolį į Viltės Jurgaitytės ginamus vartus.

Išlyginusios rezultatą žalgirietės nemažino apsukų. Iš dešinio krašto pavojingai virš vartų smūgiavo L. Ruzgutė, iš toli laimę pabandė A. Cheminava, nepavyko smūgis į baudos aikštelę įsiveržusiai Erikai Šupelytei. Kitoje aikštės pusėje dar vieną galingą reidą surengusi L. Gedminaitė stipriu smūgiu patikrino A. Fomchenkos budrumą.

75 min. „Bangos“ gynėja prie savo baudos aikštelės sustabdė kamuolį ranka, o A. Cheminava nuostabiu smūgiu nepaliko jokių vilčių varžovių vartininkei.

Tačiau po kelių minučių džiaugsmo šokyje sukosi jau „Bangos“ futbolininkės. L. Gedminaitė suklaidino tris varžoves, įsiveržė į baudos aikštelę ir tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į tolimą apatinį žalgiriečių vartų kampą.

Aikštėje užvirė dar karštesnė kova, kurioje paskutinis žodis priklausė tvirtą charakterį pademonstravusioms „Žalgirio“ futbolininkėms. 84 min. Ugnė Lazdauskaitė iš aikštės gilumos atliko idealų perdavimą L. Ruzgutei ir viena prieš „Bangos“ vartininkę atsidūrusi kapitonė elegantiškai pasiuntė kamuolį į vartus. O po kelių minučių pagaliau savo šanso sulaukė ir Ugnė.

Nuo varžovių kampinio prasidėjusios kontratakos smaigalyje atsidūrusi rezultatyviausia MFA „Žalgiris“-MRU žaidėja pasinaudojo juvelyriškai tiksliu A. Cheminavos perdavimu, laimėjo greičio dvikovą su varžove ir užtikrintai nuginklavo „Bangos“ vartininkę.

Paskutinėmis rungtynių minutėmis lyg ant sparnų žaidusios žalgirietės galėjo dar labiau padidinti savo pranašumą, tačiau finalinis arbitrės Justinos Lavrenovaitės-Perez švilpukas užfiksavo jų pergalę 4:2.

Po sunkios ir valingos pergalės 15 taškų turinti MFA „Žalgiris“-MRU komanda A lygoje užima antrą vietą. Nuo pirmaujančios Šiaulių „Gintra-Universitetas“ ekipos, laimėjusios visas šešerias žaistas rungtynes, žalgirietes skiria 3 taškai.

Kitas rungtynes žalgirietės žais gegužės 16 dieną Utenoje su vietos „Utenio“ futbolininkėmis.

STATISTIKA

MFA „Žalgiris“-MRU – Gargždų „Banga“ 4:2 (0:0)

Įvarčiai: 49 ir 80 min. L. Gedminaitė; 60 ir 75 min. A. Cheminava, 84 min. L. Ruzgutė, 88 min. U. Lazdauskaitė.

Įspėjimai: 68 min. K. Pranulytė; 72 min. A. Cheminava, 82 min. L. Ruzgutė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Albina Fomchenko, Karolina Jasaitytė, Krystina Kozub, Insa Fischer, Greta Markauskaitė, Anika Kyžaitė, Laura Ruzgutė, Ana Cheminava, Erika Šupelytė (79 min. Irūna Blaškytė), Nadiia Veherych (52 min. Marija Galkina), Ugnė Lazdauskaitė. Atsargoje: Aistė Griciūtė, Emilija Stefanovič, Ugnė Slankauskaitė.