MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkėms ir antrą kartą šį sezoną teko pripažinti Šiaulių „Gintros“ pranašumą. Sekmadienį LMFA A lygos 7 turo rungtynėse žalgirietės savo aikštėje 0:3 (0:2) nusileido daugkartinėms šalies čempionėms.

Pirmąjame A lygos rate vykusi komandų akistata taip pat baigėsi šiauliečių pergale 3:0. Įdomu, kad ir tada visi įvarčiai buvo įmušti panašiu stiliumi kaip ir Vilniuje: po rikošeto į savus vartus, nuo 11 metrų žymos ir po perdavimo nuo kampinio gairelės.

Panašus buvo ir rungtynių pobūdis. Kaip ir Šiauliuose, taip ir Vilniuje žalgirietės žaidė susikoncentravusios į gynybą, tad „Gintros“ futbolininkės ilgiau kontroliavo kamuolį ir rengė pozicines atakas. Žalgirietės ne tik gynėsi, bet ir nevengė kontratakuoti, tačiau užbaigti savo išpuolių pavojingais smūgiais nepavykdavo.

Tiesa, puolime ypatingų progų neturėjo ir viešnios iš Šiaulių. Vis dėlto, įpusėjus pirmam kėliniui šiauliečių žaidybinė persvara tapo akivaizdi, o 35 minutę eilinis „Gintros“ legionierės iš JAV Samanthos Rosette prasiveržimas kraštu buvo vainikuotas pirmuoju įvarčiu – po stipraus ir akcentuoto perdavimo kamuolį į savus vartus nukreipė MFA „Žalgiris“-MRU gynėja Hannah Park.

Praėjus kelioms minutėms žalgiriečių vartus šiose rungtynėse saugojusi Dominyka Vaiginytė buvo priverta antrą kartą traukti kamuolį iš tinklo. Po perdavimo nuo kampinio gairelės MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkėms nepavyko išmušti kamuolio iš baudos aikštelės, o dovanėle pasinaudojo be priežiūrios palikta šiaulietė Eitvydė Partikaitė.

Praleisti įvarčiai išjudino žaidimą ir aikštėje užvirė kietesnė kova, tačiau iniciatyva ir toliau priklausė viešnioms iš Šiaulių. Antroje rungtynių dalyje jos užtikrintai kontroliavo rungtynių eigą ir neleido žalgirietėms įsitvirtinti prie savo baudos aikštelės. O kėlinio viduryje „Gintros“ puolėja iš Nigerijos Vivian Ikechukwu pasinaudojo šeimininkių gynėjų klaida ir perėmusi kamuolį aikštės viduryje pabėgo į akistatą su D. Vaiginyte. Žalgiriečių gynėja Monika Piesliakaitė dar spėjo prasižengti, tačiau Šiaulių ekipos puolėja užtikrintai realizavo 11 metrų baudinį ir padėjo paskutinį tašką šiose rungtynėse.

MFA „Žalgiris“-MRU treneris Vytautas Lukša po rungtynių pareiškė, kad didžiausia problema tapo žalgiriečių pasitikėjimo savo jėgomis stoka. „Prieš rungtynes sakėm žaidėjoms, kad laimėti galime tik tuo atveju, jei jos tikės savimi ir į aikštę eis nusiteikusios žūtbūtinei kovai. Deja, nuo pirmų minučių žaidėme pernelyg atsargiai, nesilaikėme žaidybinio plano, pralaimėjome individualias mikrodvikovas, praleidome labai apmaudžius įvarčius. Susidarė įspūdis, kad drąsiau ir kiečiau žaisti pradėjome tik po praleistų įvarčių. Taip neturėtų būti. Jei galvojame apie pergalę, o ne tik apie pralaimėjimą kuo mažesniu skirtumu, tada turime kautis nuo pirmo iki paskutinio arbitro švilpuko. „Gintra“ turi aukšto lygio futbolininkių, tai gerai parengta fiziškai ir taktiškai komanda, bet ji anaiptol nėra tokia galinga, kaip ankstesniais metais. Mes tikrai galime su šiaulietėmis žaisti, bet futbolininkės turi pačios tuo patikėti“, – konstatavo V. Lukša.

Per 6 rungtynes 10 taškų surinkusi MFA „Žalgiris“-MRU ekipa A lygoje užima 3 vietą. Pirmauja 19 taškų po 7 rungtynių turinti Šiaulių „Gintra“, antroje vietoje – 13 taškų per 7 dvikovas surinkusi FK „Vilnius“ ekipa.

Kitas rungtynes žalgirietės žais birželio 5 d. LMFA A lygos 8 ture MFA „Žalgiris“-MRU savo aikštėje priims Kauno rajono „Hegelmann“ ekipą.

MFA „Žalgiris“-MRU – Šiaulių „Gintra“ 0:3 (0:2)

Įvarčiai: 35 min. H. Park (į savus vartus), 38 min. E. Partikaitė, 71 min. V. Ikechukwu (11 m.).

Įspėjimai: 70 min. M. Piesliakaitė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Dominyka Vaiginytė, Hannah Park, Arianna Veland, Monika Piesliakaitė, Karolina Jasaitytė, Viktorija Čiapaitė (46 min. Nadiia Veherych), Insa Fischer, Marija Galkina (64 min. Jullien Ramirez), Anika Kyžaitė (46 min. Erika Šupelytė), Laura Ruzgutė, Polina Yanchuk (79 min. Karilė Liužinaitė). Atsargoje: Ineta Šukštulytė, Gabriel Stravinskaitė, Ugnė Slankauskaitė, Irūna Blaškytė, Paulė Milkintytė.