Merginų Elitinės Lygos (MEL) U17 čempionate auksinę pergalę iškovojo MFA „Žalgiris“-MRU komanda. Ketvirtadienį jaunosios žalgirietės savo aikštėje 4:0 (2:0) įveikė FA-FK „Panevėžys-PRSSG“ ekipą ir likus vienam turui iki pirmenybių pabaigos užsitikrino nugalėtojų titulą.

Nuo pirmos iki paskutinės minutės rungtynių eigą užtikrintai kontroliavusi MFA „Žalgiris“-MRU į priekį išsiveržė po dviejų Austėjos Petkevičiūtės tikslių smūgių, o antrame kėlinyje paskutinius formalumus dviem įvarčiais sutvarkė Žemyna Lekavičiūtė ir Patricja Penkauskaitė.

Po rungtynių MFA „Žalgiris“-MRU U17 komandos vyr. trenerė Aistė Griciūtė konstatavo, kda pagrindiniai sezono tikslai įgyvendinti, o MEL pirmenybėse iškovoti du auksiniai titulai. Priminsime, kad MEL U15 pirmenybėse dalyvavusios žalgirietės taip pat sezoną užbaigė pirmoje vietoje.

„Dar kartą įrodėme, jog talentingiausias Lietuvos jaunimas treniruojasi mūsų akademijoje. Žinoma, prie šio rezultato prisideda ir tai, jog mūsų akademijos žaidėjos gali atsiskleisti ne vienoje lygoje, o išbandyti save Pirmoje ir moterų A lygose. Pažaidusios aukštesniame lygyje merginos kur kas komfortabiliau jaučiasi savo amžiaus čempionatuose, tai atitinkamai atneša ir rezultatą. Noriu dar kartą pasveikinti visas merginas su pelnytai iškovotu titulu, bet primenu, kad dar negalima atsipalaiduoti. Mūsų dar laukia paskutinis turas su gabų jaunimą ugdančiomis „Bitėmis“, o po jų – Baltijos taurės turnyrai su Lietuvos merginų U17 ir U19 rinktinėmis“, – pastebėjo A. Griciūtė.

Per 15 rungtynių 40 taškų surinkusi MFA „Žalgiris“-MRU MEL U17 čempionate užsitikrino pirmą vietą. Antroje sezoną užbaigs 37 taškus turinti Utenos „Utenis“. Dėl trečios vietos kovą tęsia MFK „Žalgiris“ ir Gargždų „Banga“.

Tiesa, MEL U17 čempionate MFA „Žalgiris“-MRU komandai dar liko vienerios rungtynės. Žalgirietės jas sužais birželio 20 d. LEU stadione su MFA „Bitės“ komanda.

STATISTIKA

MFA „Žalgiris“-MRU – FA-FK „Panevėžys-PRSSG“ 4:0 (2:0)

Įvarčiai: 12 ir 40 min. A. Petkevičiūtė, 53 min. Ž. Lekavičiūtė, 65 min. P. Penkauskaitė.

Įspėjimas: 79 min. Emilija Gerasimova.

MFA „Žalgiris“-MRU: Ieva Kaminskaitė, Lėja Banevičiūtė, Greta Jaroševičiūtė (46 min. Monika Suščinskytė), Kotryna Maželytė (46 min. Gerda Auksutytė), Laura Grucytė, Patricja Penkauskaitė ), Gytė Ulenskaitė, Emilija Gerasimova, Elinga Pampuškaitė (56 min. Emilija Luščinskaja), Austėja Petkevičiūtė, Žemyna Lekavičiūtė (56 min. Orinta Romankevič), . Atsargoje: Augustė Baltrušaitytė, Erneta Rinkevičiūtė.