Kovo 5 dieną finišavusiame Lietuvos moterų futsal čempionate Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU komanda paskutinėse savo rungtynėse 6:1 (2:0) įveikė FK „Vilkija“ ekipą ir iškovojo bronzinius apdovanojimus.

2023 metų šalies salės futbolo čempionate žalgirietės sužaidė šešerias rungtynes, iškovojo penkerias pergales ir vienerias rungtynes pralaimėjo po baudinių serijos. Tiesa, pastarosios rungtynės su Gargždų „Banga“ pirmenybių pusfinalyje baigėsi lygiosiomis 5:5, tačiau baudinių serijoje sėkmė šypsojosi žalgiriečių varžovėms, išplėšusioms kelialapį į finalą.

MFA „Žalgiris“-MRU čempionate iš viso pelnė 53 įvarčius, o iš savų vartų kamuolį traukė 11 kartų. Rezultatyviausia komandos ir visų pirmenybių žaidėja tapusi Karilė Liužinaitė įmušė 16 įvarčių, 9 kartus pasižymėjo geriausia atakuojančia finalinio ketverto žaidėja išrinkta Dovilė Dockaitė, 6 įvarčius pelnė ekipos kapitonė Viktorija Čiapaitė.

Kalbėdama su žiniasklaida po bronzinių rungtynių MFA „Žalgiris“-MRU kapitonė teigė, kad šiais metais esminiu žalgiriečių privalumu tapo didesnė patirtis. „Daug mūsų komandos žaidėjų rungtyniauja ir Lietuvos moterų salės futbolo rinktinėje, tad natūralu, kad turėjome kiek daugiau futsal futbolo patirties nei mūsų varžovės. Kitas aspektas – komandiškumas. Nors turime savo gretose kelias išsiskiriančias žaidėjas, bet viso čempionato metu įvarčius mušdavo įvairios futbolininkės“, – pastebėjo V. Čiapaitė.

Antrą sezoną su MFA „Žalgiris“-MRU komanda dirbęs vyriausias treneris Donatas Gražulis neslėpė, kad čempionato finišas paliko dvejopą įspūdį. „Viena vertus, po pernykštės ketvirtos vietos, šiemetinė bronza yra gerokai malonesnė. Visgi manau, kad buvome verti daugiau. Liko šioks toks nusivylimas, kad pusfinalyje antrus metus iš eilės užlipom ant to paties grėblio – baudinių serijos. Jaučiu, kad kaip treneris padariau ne viską, jog laimėtume rungtynes be baudinių. Tad asmeniškai tam tikras kartėlis liko, tačiau merginoms priekaištų neturiu. Po paskutinių rungtynių padėkojau joms už pastangas ir palinkėjau nepamiršti salės futbolo, nors futsal sezonas ir baigėsi“, – teigė D. Gražulis.

Anot MFA „Žalgiris“-MRU ir Lietuvos moterų nacionalinės futsal rinktinės vyriausiojo trenerio pareigas derinančio specialisto, esminė moterų salės futbolo problema ir toliau lieka pernelyg trumpas sezonas. „Du mėnesiai ir šešerios rungtynės – tikrai mažoka salės futbolo čempionatui. Aišku, smagu, kad antrus metus iš eilės žaidžiame pagal tikras futsal taisykles, nebeliko to primityvaus futbolo žaidimo salėje. Tačiau norint, kad žaidėjos tobulėtų reikia daugiau laiko, daugiau treniruočių, daugiau dėmesio individualiems ir komandiniams futsal aspektams. Tikiu, kad su MFA „Žalgiris“-MRU tęsime darbus ir kiekvienais metais judėsime į priekį, to paties linkiu ir visoms kitoms Lietuvos futsal čempionate dalyvavusioms komandoms“, – kalbėjo D. Gražulis.

Lietuvos moterų futsal čempionato rikiuotėje pirmą vietą užėmė Gargždų „Banga“, antroje liko – „Šiaulių“-ŠSG, ketvirtoje – FK „Vilkija“. Šalies futsal čempionate taip pat dalyvavo Panevėžio „Ekranas“ ir FA-FK „Panevėžys-PRSSG“, „Marijampolė City“ ir Tauragės SC-MFK komandos.