MFA „Žalgiris“-MRU komandai nepavyko apginti Lietuvos moterų salės futbolo čempionių titulo. Pirmame varžybų etape Pietų-Rytų regione visas keturias rungtynes laimėjusios žalgirietės be kovos žengė į pusfinalį, bet ten po baudinių serijos 6:7 nusileido Klaipėdos rajono FK „Jakai“ komandai.

Vasario 12 d. Širvintose vykusiose Lietuvos moterų salės futbolo čempionato mažojo finalo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU susitiko su FA-FK „Panevėžys“-PRSSG ekipa. Atkaklioje dvikovoje vienintelį įvartį pelnė Panevėžio komandos žaidėja Vesta Ilgūnaitė, tad bronza atiteko panevėžietėms, o žalgirietės turėjo tenkintis ketvirtąja vieta.

Pirmą sezoną su MFA „Žalgiris“-MRU komanda dirbęs Lietuvos nacionalinės moterų salės futbolo rinktinės vyriausias treneris Donatas Gražulis po paskutinių rungtynių konstatavo, kad lūkesčiai buvo gerokai didesni. „Manau, kad tikrai galėjome pasirodyti geriau. Turėjome laimėti ir pusfinalyje, neišnaudojome savo galimybių ir rungtynėse dėl bronzos medalių. Aš asmeniškai esu nusivylęs galutiniu rezultatu, bet merginoms priekaištų neturiu. Tos futbolininkės, kurios žaidė pusfinalyje ir mažajame finale, jos stengėsi iš visų jėgų, darė tai, ko iš jų prašiau, tačiau to neužteko. Pralaimėjimai yra labai nemalonūs, bet tokie sukrėtimai turi ir teigiamą pusę, jie parodo, kad nesame patys geriausi, kad turime daug dirbti, treniruotis, lavinti salės futbolo įgūdžius ir didinti žinių bagažą“, – pastebėjo D. Gražulis.

Anot D. Gražulio, lemiamose čempionato kovose išryškėjo žalgiriečių patirties trūkumas. „Čempionatą pradėjome turėdami kelias vyresnes, patyrusias futbolininkes, kurios aikštėje atliko pagrindinius vaidmenis, o joms padėjo jaunesnės komandos draugės. Tačiau atkrintamosiose varžybose didžiausias krūvis teko jaunoms žaidėjoms, nes dėl traumų netekome Viktorijos Čiapaitės ir Marijos Galkinos, išvyko Greta Markauskaitė ir Insa Fischer, po ligos visa jėga žaisti negalėjo Erika Šupelytė. Jų vietas užėmė jaunosios žalgirietės, bet paaiškėjo, kad jos dar nebuvo pasirengusios lygiaverčiai grumtis su vyresnėmis, fiziškai stipresnėmis varžovėmis“, – pripažino MFA „Žalgiris“-MRU futsal komandos strategas.

Lietuvos moterų salės futbolo čempionato finalo rungtynėse susitiko FA „Šiauliai“ ir pagrindine šio sezono sensacija tapusi FK „Jakai“ ekipa. Šios komandos buvo susitikusios grupių etape ir pirmoji akistata tąsyk pasibaigė lygiosiomis 2:2. Visgi finalinėje dvikovoje pajėgesnės buvo šiaulietės, laimėjusios 4:0.

D. Gražulio teigimu, „Šiaulių“ komanda pelnytai iškovojo čempionių titulą, o tokio rango varžybose debiutavusi „Jakų“ ekipa nusipelnė komplimentų už pademonstruotą kovingumą ir pasiaukojamą žaidimą. „Šiaulietės buvo geresnė komanda, jos turėjo ir ilgesnį atsarginių žaidėjų suolelį, tuo metu „Jakų“ komandoje rotacija buvo labai ribota, tačiau jų futbolininkės kovėsi iš visų jėgų. Visgi, antroje rungtynių dalyje akivaizdžiai matėsi, kad „Jakų“ žaidėjos pavargo, o daugiau jėgų išsaugojusios varžovės tuo pasinaudojo ir iškovojo pergalę.

Man asmeniškai finalas paliko gerą įspūdį, futbolininkės žaidė labai kovingai, buvo ir gražių salės futbolo epizodų. Be abejo, dar reikia tobulinti futsal įgūdžius, diegti tam tikras taktines schemas, bet potencialas pas merginas tikrai yra labai didelis. Manau, kad ir žalgirietės per paskutinius kelis mėnesius gavo daug informacijos ir žinių apie salės futbolą. Tai tikrai nebuvo lengvas procesas, bet merginos stengėsi, bandė žaisti taip, kaip jų prašiau. Jos tikrai patobulėjo, tačiau neverta tikėtis, kad per kelis mėnesius jos visos taps futsal žaidėjomis. Tam reikia ilgo, kantraus ir nuoseklaus darbo treniruotėse bei rungtynėse“, – samprotavo D. Gražulis.

Kalbėdamas apie ateities perspektyvas MFA „Žalgiris“-MRU ir Lietuvos moterų futsal rinktinės vyriausias treneris teigė, kad reikia sudaryti sąlygas futbolininkėms reguliariai lavinti salės futbolo įgūdžius ir kaupti patirtį. „Šiais metais Lietuvos futsal čempionate dalyvavo 9 komandos, tačiau realiai sužaidėme tik po šešias rungtynes. Suprantu, kad tai susiję su finansinėmis komandų galimybėmis, komplektacija, tačiau aš manau, kad čempionatas turėtų vykti dviejų ratų sistema, kad visos komandos tarpusavyje sužaistų po dvi rungtynes, savo aikštėje ir išvykoje. Tada ir rungtynių būtų daugiau, ir galutinis rezultatas būtų objektyvesnis. Man asmeniškai šiek tiek apmaudu, kad MFA „Žalgiris“-MRU taip ir nesusitiko su „Šiauliais“. Tokios rungtynės žalgirietėms būtų tikrai naudingos, nes kovodamos su pajėgiomis varžovėmis jos gautų daugiau patirties“, – pastebėjo D. Gražulis.

Nors Lietuvos moterų futsal čempionatas jau baigėsi, tačiau šalies nacionalinės rinktinės šiais metais dar teks dalyvauti atrankos į 2023 m. UEFA Europos moterų Futsal čempionatą varžybose. Jos turėtų vykti gegužės 10-15 dienomis, o Lietuvos rinktinė savo varžoves sužinos vasario 18 dieną.

Lietuvos rinktinėje turėtų žaisti geriausios šalies futsal čempionato futbolininkės. Kandidačių sąrašą jau turiu, tikiuosi, kad pavyks rasti kompromisą su didžiojo futbolo komandomis ir jos leis futbolininkėms dalyvauti atrankos varžybose bei treniruočių stovyklose. Būtų idealu bent kartą per mėnesį sukviesti į treniruočių stovyklą visas kandidates į futsal rinktinę, kad jos neprarastų žaidimo pojūčio ir atgaivintų įgūdžius. O prieš atrankos varžybas reikėtų sužaisti ir kelias kontrolines rungtynes. Suprantu, kad didžiojo futbolo komandos turi savo prioritetus, bet be treniruočių ir kontrolinių rungtynių atrankos varžybose mes neturėsime jokių šansų, tad labai svarbu susitarti ir drauge dirbti futbolo labui“, – konstatavo D. Gražulis.