Vasarą MFA „Žalgiris“-MRU ekipos gretas papildžiusi Dovilė Dockaitė LMFA A lygos 14 turo rungtynėse su „Kauno Žalgiriu“ tapo vienintelio ir pergalingo įvarčio autore. „Tikrai labai džiaugiuosi, kad pavyko pasižymėti, dar smagiau, kad tas įvartis atnešė komandai pergalę, – teigė Dovilė. – Progų turėjau ir daugiau, bet kol kas dar trūksta geresnio savitarpio supratimo su komandos draugėmis. Neabejoju, kad galiu žaisti ir tikrai žaisiu geriau, reikia tik šiek tiek laiko ir galimybės daugiau laiko praleisti su komanda“.

Tiesa, 17-metei futbolininkei tai nebuvo pirmasis įvartis vilkint žalią ir baltą aprangą. D. Dockaitė MFA „Žalgiris“-MRU komandoje debiutavo dar 2018 m. rudenį ir tais metais A lygoje per 6 rungtynes pelnė 1 įvartį. Tačiau 2019 m. MFA „Žalgiris“-MRU ekipa pradėjo I lygoje, o D. Dockaitė šiose pirmenybėse gynė (ir tebegina) savo pirmosios komandos – Vilkaviškio „Šešupės“ garbę.

Anot D. Dockaitės, po trijų metų pertraukos sugrįžusi į „Žalgirį“ ji anaiptol nesijaučia naujoke. „Komandoje liko daug merginų, kurios žaidė ir prieš trejus metus, be to, su žalgirietėmis teko žaisti Lietuvos salės futbolo čempionate, mes nuolat bendraudavome, susitikdavome ir futbolo aikštelėse. Tad tikrai nesijaučiu debiutante ar naujoke, nes klube sutikau tuos pačius žmones. Gal būt pagrindinis skirtumas – treneriai Karolis Jasaitis ir Vytautas Lukša. Jaučiu, kad man dar reikia laiko, kad perprasčiau jų žaidimo filosofiją, reikalavimus ir užduotis. Tačiau tikrai labai džiaugiuosi, kad turiu galimybę susipažinti su šiais specialistais, tikiuosi, kad bendras darbas bus naudingas ir man asmeniškai, ir visai komandai“, – samprotavo D. Dockaitė.

Ne naujokė D. Dockaitė ir moterų A lygoje. 2020 m. futbolininkė žaidė Gargždų „Bangos“ komandoje, o šį sezoną pradėjo daugkartinių Lietuvos čempionių Šiaulių „Gintra-Universitetas“ gretose. „Gargžduose tikrai turėjau neblogą sezoną, žaidžiau beveik be keitimų, įmušiau 6 įvarčius. Perėjus į „Gintrą“ progų pasireikšti A lygoje buvo mažiau, tačiau žaidimas su pajėgiausiomis Lietuvos futbolininkėmis suteikė man labai vertingos patirties. Galima sakyti, kad Šiauliuose susipažinau su aukščiausio lygio futbolu, išbandžiau save su brandžiomis futbolininkėmis, patyrusiomis legionierėmis. Tikiu, kad ši patirtis man pravers ir „Žalgiryje“, ir aš galėsiu svariai prisidėti prie sėkmingo komandos žaidimo. Man nerūpi, kiek įvarčių įmušiu, svarbiausia, kad futbolas teiktų malonumą, o komanda rinktų taškus ir pergales“, – patikino Dovilė.

Po 14 turų LMFA A lygoje antrą vietą užimanti MFA „Žalgiris“-MRU komanda yra surinkusi 28 taškus. Šį sekmadienį paskutinėse trečiojo rato rungtynėse žalgirietės savo aikštėje priims trečią poziciją turnyrinėje lentelėje užimančios Gargždų „Bangos“ futbolininkes. Pasak D. Dockaitės, reikia pasirengti labai sunkiai kovai, nes varžovės jokių nuolaidų žalgirietėms nedarys. „Gargždų „Bangos“ futbolininkės visada buvo ir yra labai kovingos, užsispyrusios ir atkaklios – tikros žemaitės. Jos mėgsta kietą, fizine jėga paremtą futbolą, tačiau komandoje taip pat yra techniškai, individualiai pajėgių futbolininkių, galinčių imtis iniciatyvos, pelnyti įvarčius. Neabejoju, kad „Banga“ į Vilnių atvyks kovoti dėl pergalės, tačiau to paties sieksime ir mes. Jei laikysimės žaidimo plano, žaisime drausmingai ir išnaudosime savo privalumus, manau, kad pergalė bus mūsų“, – teigė MFA „Žalgiris“-MRU ekipos žaidėja.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Gargždų „Bangos“ rungtynės šį sekmadienį LEU stadione prasidės 13.30 val.