Vilniaus MFA „Žalgiris“ B-MRU penktadienį rungtynėmis su FK „Vilnius“ B ekipa pradėjo savo pasirodymą LMFA I lygos pirmenybėse. Nugalėtojų titulą ginančios žalgirietės po sunkios kovos 2:0 (1:0) palaužė varžoves ir iškovojo pirmąją pergalę.

Fabijoniškių gimnazijos aikštyne vykusiose rungtynėse žalgirietės ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau varžovės sėkmingai gynėsi ir neleido jaunosioms MFA-„Žalgiris“-MRU ekipos dublerėms susikurti 100-cenčių progų prie savo vartų.

Kovingose ir klampiose rungtynėse pirmas įvartis krito baigiantis pirmam kėliniui, kai po aštrios žalgiriečių atakos kamuolį į savus vartus nukreipė „Vilnius“ B komandos žaidėja Aivė Andriuškevičiūtė.

Antrame kėlinyje rungtynių braižas nesikeitė – žalgirietės išlaikė kamuolio kontrolės persvarą, tačiau baigiamojoje atakos fazėje trūko tikslumo. Savo ruožtu, vilnietės mėgino kontratakuoti, tad kelis kartus rimčiau padirbėti teko ir pirmą kartą oficialiose rungtynėse vartus saugojusiai Augustinai Šalkauskaitei.

Pergalę MFA „Žalgiris“ B-MRU užtikrino antrasis įvartis, kurį nuo 11 metrų žymos pelnė gynėja Karolina Jasaitytė. Po rungtynių 16-metė futbolininkė, teigė, kad sunkioje kovoje laimėtas derbis yra dar saldesnis. „Rungtynės tikrai buvo sunkios, varžovės labai atkakliai priešinosi, nevengė kietos kovos. Nors mes beveik visų rungtynių metu turėjome žaidybinę persvarą, gerokai daugiau laiko praleidome su kamuoliu, tačiau mums labai trūko aštrumo atakoje. Gerai, kad pirmame kėlinyje pavyko pasinaugoti varžovių klaida, o baigiantis rungtynėms – uždirbti svarbų baudinį. Nejaučiau jokios įtampos, buvau tikrai, kad įmušiu. Tad tiesiog atėjau ir įmušiau. Smagu, kad sezoną pradėjome pergale, dar smagiau, kad laimėjome prieš principines varžoves“, – teigė K. Jasaitytė.

Laimėjimo skonį kiek apkartino pirmo kėlinio pabaigoje žalgirietės Gretos Jaroševičiūtės pasirodymą rungtynėse užbaigusi trauma. Futbolininkė negalėjo tęsti rungtynių ir 40 minutę buvo pakeista.

Kitose LMFA I lygos Pietų-Rytų regiono grupės rungtynėse Utenos „Utenis“ išvykoje net 12:0 (7:0) sutriuškino Širvintų Sporto Centro komandą. Būtent su širvintiškėmis MFA „Žalgiris“ B-MRU žais kitas savo rungtynes.

MFA „Žalgiris“ B-MRU ir Širvintų SC dvikova įvyks gegužės 13 d. 19 val. Širvintose.

FK „Vilnius“ B – MFA „Žalgiris“ B-MRU 0:2 (0:1)

Įvarčiai: 45 min. A. Andriuškevičiūtė (į savus vartus), 83 min. K. Jasaitytė (11 m).

Įspėjimai: 12 min. Augustė Bliūdžiūtė, 37 min. Adriana Alekberovaitė, 83 min. Aistė Šveckutė (visos – „Vilnius“ B).

MFA „Žalgiris“ B-MRU: Augustina Šalkauskaitė, Irūna Blaškytė, Kotryna Maželytė, Judita Traubaitė, Saulė Uždavinytė (87 min. Austėja Petkevičiūtė), Greta Jaroševičiūtė (40 min. Mantė Alminaitė), Karolina Jasaitytė, Barbara Antonovič (75 min. Kotryna Levčukaitė), Emilija Stefanovič (46 min. Agnė Juozulynaitė), Ugnė Slankauskaitė, Ineta Šukštulytė (87 min. Elinga Pampuškaitė). Atsargoje: Emilija Luščinskaja, Gytė Ulenskaitė.