Lietuvos moterų futbolo pirma lyga pasiekė pusiaukelę. Aštuonių komandų turnyre kol kas užtikrintai pirmauja Vilniaus MFA „Žalgirio B – MRU“ merginos, kurios ne tik iškovojo visas septynias pergales, tačiau ir tarp visų komandų įmušė daugiausiai įvarčių (49) bei mažiausiai praleido (4).

Žalgiriečių gretose žaidžia ir rezultatyviausia turnyro žaidėja Ugnė Lazdauskaitė. Septyniolikmetė per 7 rungtynes yra įmušusi net devyniolika (!) įvarčių. Verta pažymėti, kad Ugnė yra rezultatyviausia ir A lygoje žaidžiančios pagrindinės „Žalgirio“ ekipos futbolininkė.

„Be abejo, lygio skirtumas tarp komandų yra, tačiau situaciją lengvina tai, kad abiejose komandose žaidimo stilius yra tas pats. Tiek A lygoje, tiek pirmoje lygoje žaidžiame panašiu principu, tad įsilieti į abiejų grupių žaidimą nėra sunku, o kiekvieną žaidimo minutę žiūrovų akims stengiamės sukurti patrauklų futbolą. Pažymėsiu, kad visos merginos yra motyvuotos kuo geriausiai kiekvienose rungtynėse, turime daug jaunų perspektyvių merginų, kurios nori žaisti ne tik pirmoje lygoje, tačiau kilti į A lygą, patekti į jaunimo rinktines, tad motyvacijos žaisti niekada nestinga. Turime tikslą – apginti čempionių titulą ir galvoju, kad judame teisinga linkme. Mūsų pliusas yra tas, kad turime vyresnių žaidėjų, kurios labai padeda jaunesnėms ir mažiau patirties turinčioms merginoms“, – pasakojo U.Lazdauskaitė.

Per pirmąjį ratą MFA „Žalgirio B – MRU“ merginos penkių įvarčių ir didesniu skirtumu nugalėjo: „Šešupės“, „Panevėžio-PRSSG“, „Ukmergės SC“ ir „Kauno Žalgirio“ FA komandas. FK „Vilnius“ įveiktas 4:0, Tauragės SC-MFK – 3:0 bei „Jonava“ – 3:1.

 

Apie pirmąjį ratą pokalbis su žalgiriečių vyriausiuoju treneriu Karoliu Jasaičiu:

Į kokius komponentus žiūri treneris, kai komanda laimi dideliais skirtumais?

Pergalė visada yra svarbiausia, bet taip pat svarbu, kaip mes žaidžiame ir kaip vykdome komandines ir individualias užduotis.

Kaip motyvuoti merginas, kai jos žino, kad už varžoves ir taip stipresnės?

Rimtai žiūrime į merginų motyvaciją. Be motyvacijos nei futbole, nei gyvenime nėra ką veikti. Prieš kiekvienas rungtynes treneriai merginas stengiasi nuteikti maksimaliam susikaupimui ir žaidimo plano vykdymui.

Ar yra nors viena komanda, kuri pirmoje lygoje galėtų prilygti MFA „Žalgirio B“ ekipai?

Mums nereikia apie tai galvoti. Mums reikia kiekvieną kartą išeiti ir žaisti geriausiai, kaip tą dieną esame pasiruošę.

Ar yra momentų, dėl ko treneriai galėtų būti nepatenkinti B komandos žaidimu?

Vienas iš momentų: žaidėjos, kurios nepatenka į startinį vienuoliktuką, turėtų labiau išnaudoti joms suteikiamas žaidimo minutes.

Ar yra rungtynių, kuriomis būtumėt likęs nepatenkintas?

Treneris visada būna kažkuo nepatenkintas, ar komanda laimi, ar ne. Tobulėjimui ribų nėra. Iš kiekvienų rungtynių yra ko pasimokyti.

Kur yra B komandos stiprybė?

Jauna, draugiška, ambicinga komanda.

Kiek realu laimėti čempionatą nepraradus nei vieno taško, įmušus daugiausiai įvarčių ir mažiausiai jų praleidus?

Tai nėra mūsų pagrindiniai tikslai. Svarbiausia – paruošti kuo daugiau žaidėjų pagrindinei komandai ir laimėti čempionatą.

 

 

Originalus straipsnis: sportas.lt