Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU ekipa sekmadienį Gargžduose vykusiose moterų A lygos 7 turo rungtynėse 4:1 (2:1) įveikė vietos „Bangos“ ekipą. Du įvarčius nugalėtojoms pelnė kanadietė Rachel Emily Hawkins, po vieną pridėjo gynėja iš Turkmėnistano Maya Musaskaya ir komandos kapitonė Laura Ruzgutė.

Gargžduose nuo pirmų minučių žalgiriečių gretose į aikštę žengė paskutines rungtynes su „Uteniu“ praleidusios legionierės Luise Yog Atouth ir M. Musaskaya, o antrame kėlinyje į žaidimą įsijungė Ugnė Slankauskaitė ir Karilė Liužinaitė.

Rungtynių pradžia nebuvo maloni: jau 5 min. kampinis prie žalgiriečių vartų virto įvarčiu. „Bangos“ futbolininkė Austė Bernotaitė pasinaudojo MFA „Žalgiris“-MRU žaidėjų pozicine klaida ir stipriu smūgiu galva nuginklavo vartininkę Medą Šeškutę.

Atitokusios po šalto dušo žalgirietės perėmė iniciatyvą ir vis dažniau grasino šeimininkių vartams, tuo metu „Bangos“ futbolininkės savo progų ieškojo kontratakose. Įtampos netrūko abiejose aikštės pusėse, bet įpusėjus kėliniui svarstyklės pakrypo viešnių iš Vilniaus naudai. 20 min. M. Musaskaya tolimu perdavimu iš savo aikštės pusės rado dešiniame krašte nuo varžovės atsiplėšusią Aną Cheminavą, pastaroji pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, o ataką tiksliu smūgiu užbaigė puolėja R. E. Hawkins. Futbolininkė iš Kanados elegantiškai kulniuku nukreipė kamuolį į vartus ir antrose rungtynėse iš eilės užfiksavo tikslių smūgių dublį.

Paskutinį tašką rungtynėse padėjo pat L. Ruzgutė. Po L. Yog Atouth prasiveržimo į baudos aikštelę laiku įkirtusi MFA „Žalgiris“-MRU kapitonė tiksliu smūgiu pelnė ketvirtą įvartį ir įtvirtino solidžią žalgiriečių pergalę.

Tryliktą kartą tarpusavio dvikovose su „Banga“ triumfavusios žalgirietės A lygoje šį sezoną iškovojo ketvirtą pergalę ir surinkusios 13 taškų (per penkerias rungtynes) pakilo į antrą A lygos turnyrinės lentelės vietą. Čempionate pirmauja 14 taškų per šešerias žaistas rungtynes pelniusi Šiaulių „Gintra“, o du pralaimėjimus iš eilės patyrusi Gargždų „Banga“ (12 taškų) smuktelėjo į trečią poziciją.

Kitas moterų A lygos rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU žais gegužės 20 d. Utenoje su vietos „Uteniu“. A lygos 7 ture uteniškės 0:8 nusileido „Gintros“ ekipai ir surinkusios 1 tašką dalinasi šeštą-septintą vietas su Joniškio „Saned“ komanda.

STATISTIKA

Gargždų „Banga“ – MFA „Žalgiris“-MRU 1:4 (1:2)

Įvarčiai: 5 min. A. Bernotaitė; 20 ir 52 min. R. Hawkins, 41 min. M. Musaskaya, 79 min. L. Ruzgutė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Meda Šeškutė, Liana Ghazaryan, Augustė Andrijevskytė, Busra Taskin, Laura Ruzgutė, Irūna Blaškytė (57 min. Ugnė Slankauskaitė), Aristelle Luise Yog Atouth, , Ineta Šukštulytė (62 min. Jullien Ramirez), Rachel Emily Hawkins (62 min. Karilė Liužinaitė), Ana Cheminava. Atsargoje: Austėja Petkevičiūtė, Elinga Pampuškaitė, Lėja Banevičiūtė.