LMFA A lygos 4 turo rungtynėse Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU išvykoje 5:1 (3:1) įveikė Gargždų „Bangos“ ekipą ir iškovojo antrą pergalę per trejas žaistas rungtynes. Sostinės ekipos gretose rezultatyviais smūgiais pirmame kėlinyje pasižymėjo Erika Šupelytė, ukrainietės Polina Yanchuk ir Monika Piesliakaitė, o antroje rungtynių dalyje po įvartį pridėjo po keitimo aikštėje pasirodžiusios – kanadietė Julien Ramirez ir Ugnė Slankauskaitė.

Gargžduose MFA „Žalgiris“-MRU komandai padėti negalėjo treniruotėje susižeidusi amerikietė Arianna Veland, bet pirmojo žalgiriečių įvarčio A lygoje autorę sėkmingai pavadavo nuo pirmų minučių žaidusi Anika Kyžaitė.

Per pirmas dvi rungtynes A lygoje vos vieną įvartį pelniusios žalgirietės Gargžduose laiko negaišo ir jau 12 minutę po E. Šupelytės ir P. Yanchuk tikslių smūgių pirmavo 2:0.

Tiesa, 16 min. rungtynių arbitras Kevinas Drungilas paskyrė 11 metrų baudos smūgį į žalgiriečių vartus, o baudinį realizavusi „Bangos“ žaidėja Austėja Bernotaitė rezultatą sušvelnino 1:2.

Vis dėlto, tai buvo vienintelis Gargždų ekipos futbolininkių įvartis šiose rungtynėse. Pirmame kėlinyje gerokai ilgiau su kamuoliu žaidusios žalgirietės neleido varžovėms įsibėgėti, o pačios ir toliau kūrė pavojingas progas prie šeimininkių vartų. Kelias neblogas progas pasižymėti turėjo P. Yanchuk, bet galiausiai 36 min. MFA „Žalgiris“-MRU ekipos vidurio gynėja M. Piesliakaitė po standartinės situacijos laimėjo oro dvikovą ir pelnė trečią įvartį.

Antro kėlinio pradžioje žalgirietės šiek tiek sumažino apsukas ir įsidrąsinusios šeimininkės tuoj pat parodė, kad rungtynės dar nesibaigė. Tačiau keliuose epizoduose sėkmingai sužaidusi sostinės ekipos vartininkė Meda Šeškutė neleido varžovėms pasižymėti, o antro kėlinio viduryje po keitimo aikštėje pasirodžiusis Marija Galkina, Karilė Liužinaitė, Julian Ramirez ir Ugnė Slankauskaitė vėl įpūtė gyvumo žalgieriečių žaidimui.

79 min. J. Ramirez kairiuoju kraštu įsiveržė į baudos aikštelę ir tiksliu smūgiu pelnė pirmąjį savo įvartį A lygoje, o paskutinį tašką rungtynėse po gražios kombinacijos padėjo 17-metė U. Slankauskaitė.

Rungtynes galima vertinti tik teigiamai. Nors vis dar yra daug gerintinų dalykų, tačiau džiugina, kad jau matosi žaidimo braižas, susikūrėme daug progų, įmušėme penkis įvarčius, užtikrintai kontroliavome rungtynių eigą. Tiesa, antro kėlinio pradžioje gal kiek per daug atsipalaidavome, leidome varžovėms pajusti žaidimo skonį, bet labai sėkmingai į rungtynes įsijungė po keitimo aikštėje pasirodžiusios futbolininkės. Manau, kad tai turėtų būti didžiausia mūsų stiprybė, nes šį sezoną komandoje turime daug lygiaverčių futbolininkių, galinčių taip pat sėkmingai žaisti startinėje sudėtyje, arba eiti į aikštę po keitimo ir suteikti komandai papildomą impulsą kaunantis dėl pergalės“, – pastebėjo MFA „Žalgiris“-MRU ekipos vyriausias treneris Karolis Jasaitis.

Kitas rungtynes LMFA A lygoje MFA „Žalgiris“-MRU žais gegužės 15 d. Paskutinėse pirmojo rato rungtynėse žalgirietės susitiks su FK „Vilnius“ ekipa.

Dviem pergalėmis bendru rezultatu 10:0 čempionate startavusios vilnietės 3-iame ture lygiosiomis 1:1 sužaidė su Joniškio „Saned“ ekipa, o paskutinėse rungtynėse 1:4 nusileido be kluptelėjimų žengiančiai Šiaulių „Gintrai“.

Gargždų „Banga“ – MFA „Žalgiris“-MRU 1:5 (1:3)

Įvarčiai: 16 min. A. Bernotaitė (11 m); 8 min. E. Šupelytė, 12 min. P. Yanchuk, 36 min. M. Piesliakaitė, 79 min. J. Ramirez, 86 min. U. Slankauskaitė.

Įspėjimai: 42 min. A. Bernotaitė, 54 min. D. Tamulytė, 88 min. V. Švarcaitė; 51 min. A. Kyžaitė, 85 min. J. Ramirez.

MFA „Žalgiris“-MRU: Meda Šeškutė, Hannah Mirim Park (67 min. Julien Ramirez), Karolina Jasaitytė, Insa Fischer, Monika Piesliakaitė, Viktorija Čiapaitė, Laura Ruzgutė, Anika Kyžaitė (72min. Ugnė Slankauskaitė), Erika Šupelytė (64 min. Marija Galkina), Nadiia Veherych (72 min. Karilė Liužinaitė), Polina Yanchuk. Atsargoje: Kotryna Maželytė, Saulė Uždavinytė, Gytė Ulenskaitė.