Antrame Lietuvos moterų futbolo A lygos pirmenybių ture MFA „Žalgiris“-MRU šeštadienį Šiauliuose susitiko su vietos „Gintra-Universitetas“ ekipa. Daugkartinės šalies čempionės dar pirmame kėlinyje žalgirietėms atseikėjo penkis įvarčius, antrame pridėjo dar tris ir iškovojo įtikinamą pergalę 8:0.

MFA „Žalgiris“-MRU vyriausias treneris Karolis Jasaitis į startinę sudėtį įtraukė tris pirmose A lygos rungtynėse su Uteno „Uteniu“ nežaidusias legionieres iš Ukrainos – vartininkę Albiną Fomchenko, gynėją Krystiną Kozub ir puolėją Nadiią Veherych. Vis dėlto, debiutas A lygoje futbolininkėms apkarto. Nors prieš susitikimą su „Gintra-Universitetu“ K.Jasaitis akcentavo būtinybę vengti klaidų gynyboję, tačiau jau 5 min. MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės įteikė varžovėms netikėtą dovaną. Viktorija Čiapaitė iš kairiojo krašto atliko perdavimą vartininkei A.Fomchenkai, bet pastaroji nepataikė į šokčiojantį kamuolį ir šis įriedėjo į vilniečių vartų tinklą.

Apmaudi klaida išderino drąsiai pirmomis mačo minutėmis kovojusių žalgiriečių žaidimą. „Gintra-Universitetas“ futbolininkės ilgai kontroliavo kamuolį ir ieškojo spragų viešnių gynyboje, tačiau rimtesnis pavojus prie žalgiriečių vartų kilo tik 15 minutę, kai šeimininkės vieną po kito kėlė net tris kampinius. Nors kurį laiką žalgirietės drausmingai gynėsi, bet 20 min. „Gintra-Universitetas“ legionierė iš Serbijos Jelena Čubrilo po individualaus prasiveržimo atliko savalaikį perdavimą vienai prieš vartus likusiai Paulinai Sarkanaitei ir pastaroji pelnė antrą šeimininkių įvartį.

Įpusėjus kėliniui komandos apsikeitė pavojingomis atakomis, bet iš stataus kampo į vartus Ugnės Lazdauskaitės smūgiuotą kamuolį sugavo šiauliečių ekipos vartininkė, o po minutės jau „Gintra-Universitetas“ legionierė iš Latvijos Karlina Miksone iš kelių metrų nesugebėjo nukreipti kamuolio į vartus. Pirmo kėlinio pabaigoje apie save priminė ir rezultatyviausia 2019-2020 metų Lietuvos čempionatų žaidėja Rimantė Jonušaitė. Kelis kartus prašovusi pro šalį ji galiausiai prisišaudė ir 38 min. po Terezos Romanovskajos perdavimo nuginklavo MFA „Žalgiris“-MRU vartininkę. Dar po trijų minučių R.Jonušaitė rezultatyviai asistavo tiksliu smūgiu į tolimą apatinį vartų kampą pasižymėjusiai K.Miksonei, o paskutinę pirmo kėlinio minutę po gražios kombinacijos pelnė antrą savo įvartį rungtynėse.

Po pertraukos K.Jasaitis atliko iš karto tris keitimus ir į kovą metė Juditą Traubaitę, Irūną Blaškytę ir Mariją Galkiną. Aktyviai antro kėlinio pradžioje žaidusios žalgirietės 47 min. kėlė pirmą kampinį prie varžovių vartų, o 53 min. N.Veherych tolimu baudos smūgiu sudrebino šiauliečių vartų skersinį. Tačiau šeimininkių vartų konstrukcija nepavedė, o netrukus jos dar vienu įvarčiu atvėsino žalgiriečių įkarštį. Rungtynių arbitras Manfredas Lukjančiukas užfiksavo J. Traubaitės pražangą savo baudos aikštelėje prieš Simoną Veličkaitę ir J.Čubrilo užtikrintai realizavo paskirtą baudinį.

Po kelių minučių jau pati S.Veličkaitė pasižymėjo po Madison Gibson perdavimo, o paskutinį tašką rungtynėse padėjo „Gintra-Universitetas“ legionierė iš JAV. 67 min. ji gražiu smūgiu nuginklavo žalgiriečių vartų sargę ir pelnė aštuntą įvartį.

Baigiantis rungtynėms žaidimo tempas sulėtėjo, tačiau 80 min. žalgirietės surengė pavojingą ataką ir buvo labai arti garbės įvarčio. Po M.Galkino reido ir perdavimo Šiaulių komandos gynėja baudos aikštelės prieigose prasižengė prieš U.Lazdauskaitę. MFA „Žalgiris“-MRU puolėja pati ėmėsi iniciatyvos, bet jos smūgiuotą kamuolį atrėmė šeimininkių vartus antrame kėlinyje gynusi Aušrinė Bikutė. Paskutinėmis minutėmis kelis pavojingus išpuolius surengė ir šiaulietės, bet galutinis rezultatas nepasikeitė.

Iškovojusi antrą pergalę ir surinkusios 6 taškus Šiaulių „Gintra-Universitetas“ A lygos turnyro lentelėje pakilo į pirmą vietą. Tris taškus savo sąskaitoje turinti MFA „Žalgiris“-MRU ekipa žengia trečioje pozicijoje.

Kitas rungtynes A lygos pirmenybėse MFA „Žalgiris“-MRU žais balandžio 18 d. su varžybų debiutantėmis FK „Vilnius“ futbolininkėmis.

Šiaulių „Gintra-Universitetas“ – MFA „Žalgiris“-MRU 8:0 (5:0).
Įvarčiai: 5 min. V.Čiapaitė (į savus vartus), 20 min. P.Sarkanaitė, 38 ir 45 min. R.Jonušaitė, 41 min. K.Miksonė, 54 min. J.Čubrilo (11 m), 56 min. S.Veličkaitė, 67 min. M.Gibson.
Įspėjimai: 32 min. V.Čiapaitė (MFA „Žalgiris“-MRU), 48 min. J.Traubaitė (MFA „Žalgiris“-MRU), 52 min. A.Mikutaitė („Gintra-Universitetas)
MFA „Žalgiris“-MRU: Albina Fomchenko, Viktorija Čiapaitė (46 min. Judita Traubaitė), Greta Markauskaitė (46 min. Marija Galkina), Insa Fischer, Krystina Kozub (46 min. Irūna Blaškytė), Erika Šupelytė (71 min. Karilė Liužinaitė), Anika Kyžaitė, Ana Cheminava, Laura Ruzgutė, Nadiia Veherych (71 min. Ugnė Slankauskaitė), Ugnė Lazdauskaitė. Atsargoje: Aistė Griciūtė, Karolina Jasaitytė.