MFA „Žalgiris“-MRU priešpaskutinėse „Spark Energy“ Lietuvos moterų futbolo A lygos rungtynėse sekmadienį svečiuose 5:1 (3:0) įveikė Gargždų „Bangos“ ekipą ir turnyrinėje lentelėje pavijo antroje vietoje žengusias FK „Vilnius“ futbolininkes. Gargžduose tris įvarčius nugalėtojoms pelnė puolėja iš Kongo Debora Stone, vieną pridėjo kanadietė Jullien Ramirez, o dar vieną įvartį į savus vartus įsimušė „Bangos“ žaidėja Donata Švarcaitė.

Sėkmingai rungtynes pradėjusios žalgirietės jau 18 min. pirmavo 2:0 po J. Ramirez ir D. Stone įvarčių. 32 min. MFA „Žalgiris“-MRU persvara dar labiau padidėjo po gargždiškės D. Švarcaitės įvarčio į savus vartus. Užtikrintai žaidusių žalgiriečių iš vėžių neišmušė ir priverstinės permainos vartininkės pozicijoje. Pirmo kėlinio viduryje su „Bangos“ futbolininke susidūrusi MFA „Žalgiris“-MRU vartininkė Ineta Šukštulytė po pertraukos negalėjo tęsti rungtynių ir jos vietą vartuose užėmė gynėja Anastasia Sivolobova.

24 metų futbolininkė iš Moldovos jau po ketverių minučių buvo priversta traukti kamuolį iš tinklo, kai po Viktorijos Čiapaitės pražangos į MFA „Žalgiris“-MRU vartus buvo paskirtas baudinys. Vis dėlto, net ir tokia antro kėlinio pradžia nepakeitė rungtynių eigos. Žalgirietės laikėsi žaidimo plano, neleido varžovėms perimti iniciatyvos, o dar du įvarčius pelniusi D. Stone įtvirtino solidžią MFA „Žalgiris“-MRU pergalę.

Žalgiriečių ekipos treneris Vytautas Lukša po rungtynių konstatavo, kad futbolininkės pademonstravo charakterį ir iškovojo pelnytą pergalę. „Prieš rungtynes turėjome tam tikrų problemų dėl sudėties komplektavimo, nes Gargžduose mums negalėjo padėti pagrindinė vartininkė Meda Šeškutė ir puolėja Gifty Assifuah, kuri po paskutinių rungtynių su Šiaulių „Gintra“ išvyko į Turkiją ir savaitgalį jau žaidė šios šalies moterų aukščiausios lygos pirmenybėse. Nemalonia staigmena tapo ir I. Šukštulytės trauma, tačiau merginos nepasimetė, žaidė maksimaliai susikaupusios, laikėsi trenerių parengto plano ir neleido varžovėms net ir pagalvoti apie pergalę“, – teigė V. Lukša.

Iškovojusios 11 pergalę žalgirietės A lygoje su 35 taškais pavijo antroje pozicijoje žengusią FK „Vilnius“ komandą. 19 ture vilnietės savo aikštėje 1:3 nusileido Šiaulių „Gintrai“ ir savo sąskaitoje turi taip pat 35 taškus.

Kitas rungtynes žalgirietės žais spalio 30 d. būtent su FK „Vilnius“ ekipa. Po šių rungtynių paaiškės galutinė Lietuvos čempionato prizininkių rikiuotė.

STATISTIKA

Gargždų „Banga“ – MFA „Žalgiris“-MRU 1:5 (0:3).

Įvarčiai: 49 min. A. Bernotaitė (11 m); 8 min. J. Ramirez, 18, 71 ir 81 min. D. Stone, 32 min. D. Švarcaitė (į savus vartus).

Įspėjimai: 56 min. A. Jokubaitytė, 80 min. A. Streckytė; 48 min. V. Čiapaitė, 54 min. J. Ramirez, 67 min. A. Andrijevskytė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Ineta Šukštulytė (46 min. Anastasia Sivolobova), Viktorija Čiapaitė, Karolina Jasaitytė, Augustė Andrijevskytė, Insa Fischer, Laura Ruzgutė, Irūna Blaškytė (67 min. Aristelle Luise Yog Atouth), Debora Stone, Margita Vasovič, Erika Šupelytė, Jullien Ramirez. Atsargoje: Dominyka Vaiginytė, Paulė Milkintytė, Agnė Juozulynaitė, Gytė Ulenskaitė, Mantė Alminaitė.