Sekmadienį Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU ekipa sužais pirmas rungtynes 2024 m. „Topo centras euronics“ moterų A lygos čempionate. Keturis metus iš eilės sidabro medalius iškovojusi sostinės komanda BFA arenoje priims Joniškio „Saned“ futbolininkes.

Naujo čempionato startą MFA „Žalgiris“-MRU pasitinka ant pokyčių bangos. Klubo vadovo poziciją užėmė buvęs ilgametis Lietuvos rinktinės futbolininkas Saulius Mikoliūnas, o prie pagrindinės komandos vairo šį sezoną stovės Bogdan Lukashenko. Praėjusiame sezone specialistas iš Ukrainos talkino Vytautui Lukšai, o šiais metais pats diriguos žalgiriečių žaidimui.

Pasikeitimų ir MFA „Žalgiris“-MRU sudėtyje. Po praėjusio sezono Lietuvos vicečempionės atsisveikino su legionierėmis – Joy Bokiri, Mia Darden, Liana Ghazaryan, Anna Dallakyan ir Luise Yog Atouth. Išimtimi tapo tik futbolininkės iš Kanados Jullien Ramirez bei Rachel Hawkins, ir Turkmėnijos atstovė Maya Musaskaya. Jos kartu su pagrindinėmis MFA „Žalgiris“-MRU žaidėjomis – Meda Šeškute, Auguste Andrijevskyte, Laura Ruzgute, Anika Kyžaite, Karile Liužinaite, Ugne Slankauskaite, Ineta Šukštulyte, Žemyna Lekavičiūte ir kt. futbolininkėmis tęs savo pasirodymą ir šiais metais.

Prieš sezoną „Žalgiris“-MRU gretas papildė buvusi FK „Vilnius“ žaidėja Vismantė Čereškaitė ir „Utenyje“ žaidusi Rusnė Šešplaukytė, taip pat Neda Klezaitė ir Santa Lichareva. I Vilnių persikėlė ir praėjusiame sezone Joniškio „Saned“ ekipoje rungtyniavusios Debora Luka ir Otandeka Laki. Iš Pietų Sudano kilusi D. Luka pernai per 26 rungtynes A lygoje pelnė 12 įvarčių, o Ugandos rinktinėje žaidžianti O. Laki Lietuvos čempionate per 10 mačų pasižymėjo 2 įvarčiais.

Žalią ir baltą aprangą šį sezoną vilkės Moldovos rinktinės žaidėja Iuliana Colnic ir Haičio moterų rinktinės atstovė Paolo Ellis. Be to, prieš sezono startą paaiškėjo, kad į MFA „Žalgiris“-MRU gretas grįžta ukrainietė Polina Yanchuk. 22-ejų puolėja Lietuvos vicečempionių komandoje rungtyniavo 2022 metais ir per 10 rungtynių įmušė 4 įvarčius. Tų metų viduryje ji grįžo į gimtinę ir prisijungė prie „Kryvbas Kryvyi Rih“ ekipos. 2022-2023 m. „Kryvbas“ Ukrainoje užėmė antrą vietą, o P. Yanchuk per 19 rungtynių pelnė net 37 įvarčius. Šį sezoną ji čempionate per 11 dvikovų pasižymėjo 10 kartų.

Sausį sezonui ruoštis pradėjusios MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės prieš pirmąsias čempionato rungtynes „apšilo“ Baltijos moterų futbolo lygos kovose. Kovo 3 dieną žalgirietės Vilniuje 0:2 turėjo pripažinti Talino „Flora“ ekipos pranašumą, o kovo 9 dieną Liepojoje 5:2 įveikė vietos „Liepaja FS“ komandą. Šiose rungtynėse po du įvarčius pelnė komandos naujokės Debora Luka ir Iuliana Colnic, vieną įvartį pridėjo Paola Ellis.

„Gerai, kad Baltijos moterų lygoje spėjome sužaisti kelias rungtynes, jų metu išsiaiškinome savo stipriąsias ir silpnąsias puses, pamatėme ką reikia taisyti ir tobulinti mūsų žaidime. Manau, kad padirbėjome tikrai neblogai, džiaugiuosi, kad merginos perėmė mano filosofiją, kurią aš vadinu „1 procento“ taisykle, ir stengiasi kiekvieną dieną gerinti savo žaidimą, nors ir mažais žingsniukais, bet nuolat judėti į priekį“, – teigė naujasis MFA „Žalgiris“-MRU strategas B. Lukashenko.

Su Joniškio „Saned“ ekipa žalgirietės per praėjusius du sezonus sužaidė aštuonerias rungtynes. 2022 metais tarpusavio dvikovose „Žalgiris“-MRU iškovojo tris pergales (2:0, 4:1 ir 1:0) ir tik pats pirmasis susitikimas baigėsi lygiosiomis 2:2. Pernai žalgirietės nesulaukė rimtesnio varžovių pasipriešinimo ir užtikrintai laimėjo visas keturias akistatas (7:0, 11:0, 12:2 ir 3:1).

MFA „Žalgiris“-MRU treniruojantis B. Lukashenko neslėpė, kad informacijos apie būsimas varžoves neturi, tad savo auklėtines ruošia sunkioms rungtynėms. „Pirmos rungtynės su varžovėmis iš Joniškio, apie kurias kol kas neturime jokių žinių. Pernykštės pergalės šiuo metu nieko nereiškia, tad ruošiamės labai rimtai kovai ir visokiausiems netikėtumams. Kita vertus, nemanau, kad turime dairytis į varžoves. Esame neblogai pasirengę sezonui, komanda tinkamai sukomplektuota, mes nuosekliai geriname žaidimo kokybę ir kiekvienose rungtynėse kausimės tik dėl pergalių. Aš tikiu komanda ir visa organizacija, esame sau išsikėlę pačius aukščiausius tikslus ir dirbdami drauge stengsimės juos įgyvendinti“, – kalbėjo MFA „Žalgiris“-MRU vyr. treneris B. Lukashenko.

Šiais metais Moterų A lygoje vėl kovos šešios komandos. Iš aukščiausios lygos pasitraukė pernai paskutinę vietą užėmęs Utenos „Utenis“, po trijų sezonų iš moterų futbolo pradingo ir ketvirtoje vietoje finišavusi „Vilniaus“ ekipa. Tiesa, dalis šios komandos žaidėjų prisijungė prie A lygoje debiutuosiančios Vilniaus rajono „TransINVEST“ ekipos. Elitiniame šalies moterų futbolo divizione liko ir daugkartinės šalies čempionės Šiaulių „Gintra“, pernai bronzą iškovojusios Kauno rajono FC „Hegelmann“ futbolininkės, penktą poziciją užėmusi Gargždų „Banga“ bei Joniškio „Saned“ ir MFA „Žalgiris“-MRU.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Joniškio „Saned“ rungtynės sekmadienį vyks BFA arenoje, jų pradžia – 15 val.