Legionierė iš Vokietijos Insa Fischer su MFA „Žalgiris“-MRU komanda Lietuvos moterų futbolo A lygoje per savo karjerą įmušė 3 įvarčius – ir visus juos pelnė rungtynėse su Gargždų „Banga“. Pernai 24 metų futbolininkė Vilniuje vykusiame susitikime su „Banga“ pasižymėjo dviem tiksliais smūgiais, o praėjusį sekmadienį Gargžduose pridėjo ir dar vieną.

 

Paklausta, ar yra koks nors logiškas paaiškinimas, kodėl būtent akistatose su „Banga“ pasipila įvarčiai, I. Fischer atsakė, kad jokios paslapties nėra.

„Ir pernai Vilniuje, ir dabar Gargžduose įmušiau po kampinio. Tiesa, pernai įmušiau galva, o šį kartą kamuolys atšoko baudos aikštelėje prie pat kojos, smūgiavau, pataikiau, įvartis. Pelnyti įvarčius po kampinių yra gynėjų užduotis, juo labiau, kad žaisadama Vokietijoje aš turėjau galimybę išmėginti įvairias pozicijas aikštėje, teko rungtyniauti ir puolime. Tik atvykusi į „Žalgirį“ tapau vidurio gynėja. Bet tam tikri įgūdžiai išliko, galiu ne tik gintis ar kovoti dėl aukštų kamuolių, bet ir žaisti kojomis“, – teigė nuo 2017 metų pabaigos MFA „Žalgiris“-MRU gretose žaidžianti futbolininkė.

Insa, ką tau reiškė tas įvartis?

Gal ne tiek man asmeniškai, bet komandai tai buvo svarbus įvartis. Tuo metu mes pirmavome 1:0, bet „Bangos“ futbolininkės neleido mums atsipalaiduoti, nuolat ieškojo spragų mūsų gynyboje. Apskritai, tos rungtynės buvo labai sunkios ir įtemptos. O antrasis įvartis nuėmė įtampą ir įtvirtino mūsų pergalę. Manau, kad mes Gargžduose jos tikrai nusipelnėme, nes visas rungtynes žaidėme labai atsakingai, maksimaliai susikaupusios.

MFA „Žalgiris“-MRU ekipos treneriai akcentuoja sėkmingą gynybinės grandies futbolininkių žaidimą. Apie tai byloja ir trejos „sausos“ rungtynės. Kaip manai, kokios priežastys lemia gerą žaidimą gynyboje?

Visų pirma, mes su kiekvienomis rungtynėmis vis geriau suprantame viena kitą. Pernai man su Greta faktiškai neteko kartu žaisti, dėl didelio užimtumo ir studijų aš A lygoje apskritai sužaidžiau vos ketverias rungtynes. Šiais metais mums reikėjo iš naujo lipdyti gynybos grandį, prireikė šiek tiek laiko, kad tiek aš, tiek Greta, Judita ir Vika susižaistume, pajustume bendrą ritmą. Manau, kad būtent geresnio savitarpio supratimo mums labai trūko Šiauliuose, kai beviltiškai nusileidome „Gintrai“. Juo labiau, kad pirmos sezono rungtynės su „Uteniu“ mums, gynėjoms, jokių iššūkių nepateikė. Bet su „Vilniaus“ ekipa jau pradėjome jausti žaidimą, pradėjome daugiau bendrauti, kalbėtis. Galima sakyti, kad Gargžduose sužaidėme kol kas geriausias rungtynes gynyboje. Bet aš neabejoju, kad galime žaisti ir geriau. Ir tikrai žaisime geriau, nes mes vis dar mokomės, tobulėjame, geriname savitarpio supratimą.

Aš pernai turėjau problemų su sveikata, kamavo traumos, žiemą Vokietijoje praleidau be futbolo, tad kai prieš sezoną prisijungiau prie komandos, buvo akivaizdu, kad reikia stipriai gerinti savo fizines kondicijas. Sunkiai dirbu treniruotėse, man labai padeda ir komandos treneriai, tad dabar jaučiuosi daug geriau ir tvirčiau. Dar nesu pasiekusi optimalios formos, bet žingsnis po žingsnio prie jos artėju. Mūsų treneriai yra labai patyrę, jie puikiai žino, kaip reikia paskirstyti krūvį, kaip motyvuoti ir įkvėpti futbolininkes, o tai taip pat yra labai svarbūs sėkmingo žaidimo akcentai.

Kitas A lygos čempionato rungtynes ir vėl žaisite su „Banga“. Ar nekils problemų du kartus iš eilės susitinkys su tomis pačiomis varžovėmis?

Be abejo, tai nėra lengva. Kita vertus, kadangi čempionate žaidžia nedaug komandų, mes žinome ko galime tikėtis iš „Bangos“, neabejoju, kad ir jos yra išstudijavusios mūsų žaidimą. Mes žinome, kad didžiausią pavojų „Bangos“ komandoje kelia puolėja Lijana Gedminaitė, ir turime būtent jai skirti didžiausią dėmesį. Ji yra labai greita ir techniška, bet Gargžduose mums pavyko ją neutralizuoti. Pasistengsime, kad ir Vilniuje ji neiššautų.

Ko tikiesi iš rungtynių su „Banga“?

Tikiuosi, kad mes sužaisime geras rungtynes ir iškovosime pergalę. Mes žinome savo stipriąsias savybes, žinome, kaip turime žaisti, kad laimėtume. Manau, kad jei išlaikysime panašų susitelkimą ir nusiteikimą kaip Gargžduose, mes tikrai laimėsime. Juo labiau, kad Vilniuje mes nesame pralaimėjusios „Bangai“. Neabejoju, kad ir dabar nepralaimėsime.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Gargždų „Bangos“ akistata sekmadienį vyks Pilaitės gimnazijos aikštyne. Jų pradžia 13.15 val.