Spalio 30 d. MFA „Žalgiris“-MRU „Spark Energy“ A lyga 20 turo rungtynėse lygiosiomis 0:0 sužaidė su FK „Vilnius“ ekipa ir trečius metus iš eilės iškovojo sidabro medalius. Tai buvo paskutinės žalgiriečių rungtynės 2022 metų sezone – ir paskutinis kartas, kai vilkėdama žalią aprangą su MFA „Žalgiris“-MRU komanda aikštėje žaidė Insa Fischer.

2017 metais iš Vokietijos į Lietuvą studijuoti atvykusi Insa reprezentacinėje sostinės moterų futbolo komandoje debiutavo tų pačių metų spalio 15 dieną. Pirmasis blynas neprisvilo, žalgirietės 3:1 nugalėjo Šiaulių SG-FA komandą, o I. Fischer ilgainiui tapo neatsiejama komandos dalimi.

Iš viso per savo karjerą MFA „Žalgiris“-MRU ekipoje I. Fischer sužaidė 52 rungtynes ir įmušė 7 įvarčius. Jos kraityje – A lygos bronza ir trys sidabro medalių komplektai bei 2019 metais pelnytas LMFA Pirmos lygos auksas. Nors šiais metais žalgirietėms nepavyko užkopti ant aukščiausio čempionato prizininkių pakylos laiptelio, bet I.Fischer teigimu, galutinis rezultatas nenuvylė.

„Iš tiesų, prieš sezoną tikėjau, kad galime kovoti su Šiaulių „Gintra“ dėl čempionių titulo. Po 2021 m. sezono mūsų komandoje buvo daug permainų, atvyko būrys pajėgių futbolininkių iš užsienio, tad kėlėme sau tik pačius aukščiausius tikslus. Deja, pokyčiai sudėtyje tęsėsi visus metus, tad nebuvo lengva prisitaikyti ir demonstruoti geriausią futbolą aikštėje. Vis dėlto, galiu pasakyti, kad tikrai džiaugiuosi komandos charakteriu ir užsispyrimu, nors antroje sezono dalyje nepavyko išvengti skaudžių nesėkmių, tačiau mes tikėjome savimi, kovėmės iki paskutinio švilpuko ir nusipelnėme sidabro medalių. Nors aukščiausių tikslų ir nepasiekėme, bet šiais metais mes demonstravome bene geriausią komandinį žaidimą, geriau vykdėme trenerių nurodymus, žaidėme drausmingai ir kokybiškai“, – konstatavo 25 metų futbolininkė.

Svariai prie komandos pergalių ir pasiekimų prisidėjo ir pati I. Fischer. Šį sezoną žalgirietė A lygoje sužaidė 17 rungtynių, pelnė 4 įvarčius ir buvo išrinkta geriausia čempionato pirmojo rato komandos žaidėja.

„Man asmeniškai tai neabejotinai buvo geriausi metai. Visų pirma, man pavyko išvengti traumų, kurios persekiojo ankstesniais sezonais. Turėjau galimybę daugiau laiko treniruotis su komanda, tai labai padėjo gerinant savitarpio supratimą ir susižaidimą. Taip pat šiais metais gerokai daugiau dėmesio skyriau savo fizinės formos tobulinimui, nes dalyvavau ne tik futbolo, bet ir triatlono varžybose. Be to, atsiskleisti padėjo ir trenerių sprendimas pakeisti mano poziciją aikštėje. Ankstesniais metais daugiausiai žaisdavau gynybos centre, o šį kartą treneriai nusprendė perkelti mane į aikštės vidurį. Aš puikiai jaučiuosi ir žaisdama gynyboje, tačiau atraminės saugės pozicija man suteikė progą realizuoti savo potencialą, nes galėjau ne tik stabdyti varžovių atakas, bet ir pati dalyvauti mūsų puolimo veiksmuose. Man labai padėjo ir komandos draugės, jos mane palaikė ir nuolat ragino žaisti drąsiai, eiti į priekį ir atakuoti. Be abejo, padėjo ir sukaupta patirtis, žaidimo supratimas. Stengiausi būti naudinga komandai, įnešti į žaidimą ramybės, kietumo ir užtikrintumo“, – samprotavo I. Fischer.

Kalbėdama apie įsimintiniausias karjeros MFA „Žalgiris“-MRU ekipoje rungtynes I. Fischer išskyrė dvikovas su FK „Vilnius“ komanda. „Nuoširdžiai pripažįstu, kad neatsimenu, kokios buvo mano pirmos rungtynės Lietuvoje, tačiau visada prisiminsiu mūsų akistatas su kita Vilniaus komanda. Visos mūsų rungtynės su vilnietėmis buvo ypatingos, kupinos įtampos, kovos ir intrigos. Štai ir šį sezoną visos ketverios rungtynės buvo labai intensyvios, atkaklios ir permainingos. Pirmame rate aš pačioje rungtynių pradžioje pelniau įvartį, mes ilgai pirmavome, bet galiausiai varžovės rezultatą išlygino. Vis dėlto, mes nenuleidome rankų, kovėmės iki galo ir paskutinę minutę Karolina Jasaitytė nuostabiu smūgiu išplėšė pergalę. Tokios rungtynės – kiekvienos futbolininkės svajonė. Antrame rate mes „Vilniaus“ futbolininkes įveikėme 3:0 ir mano asmenine nuomone – tai buvo apskritai geriausios mūsų sezono rungtynės. Mes žaidėme kaip komanda, mėgavomės futbolu ir mums tikrai neblogai sekėsi įgyvendinti savo sumanymus.

Tačiau trečiame rate mes pralaimėjome 0:2 – ir tai buvo bene prasčiausios mūsų rungtynės. Grįžau į Vilnių po vasaros atostogų Vokietijoje, labai norėjau padėti merginoms, tačiau žaidimas nesiklijavo, atrodė, kad apskritai pirmą kartą susitikome ir tik mokomės žaisti futbolą. Pamenu, kad po tų rungtynių buvau labai nusivylusi savimi, pykau, kad negaliu padėti komandai, juo labiau, prieš vasaros pertrauką mes buvo pasiekusios puikią sportinę formą. Visgi, svarbiausia, kad net ir atsidūrusios sudėtingoje padėtyje mes nepasimetėme, nesubyrėjome. Sezono pabaiga nebuvo lengva, tačiau mes padarėme viską, kad trečius metus iš eilės iškovotume sidabro medalius“, – pastebėjo MFA „Žalgiris“-MRU senbuvė.

Naujų aukštumų MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkėms teks siekti jau be I. Fischer. Šešerius metus trukusias medicinos studijas Vilniuje užbaigusi Insa grįžo į Vokietiją ir ketina tęsti futbolininkės karjerą gimtinėje. Kalbėdama apie Lietuvos moterų futbolą ji teigė, kad per paskutinius kelis metu čempionato lygis gerokai išaugo. „Lyginant su pirmaisiais mano metais Lietuvoje, moterų futbolas tikrai pasikeitė. Tiesą sakant, panašūs pokyčiai vyksta visame pasaulyje – moterų futbolas tobulėja, atsiranda vis daugiau taktikos niuansų. Fiziškumo prasme moterų futbolas visada pasižymėjo kietumu ir jėga, tačiau paskutiniais metais vis daugiau dėmesio skiriama kamuolio kontrolei, taktinėms schemoms, kitaip sakant – futbolas darosi įdomesnis ir kokybiškesnis“, – samprotavo I. Fischer.

Kalbėdama apie Lietuvoje sukauptus prisiminimus ir įspūdžius I. Fischer teigė, kad per šešerius metus jų buvo daug ir pačių įvairiausių. „Nuo pirmos dienos Lietuvoje jaučiau žmonių dėmesį ir palaikymą. Be abejo, buvo visko, tačiau daugiausiai buvo gerų dalykų, nuostabių potyrių ir laimingų akimirkų. Noriu padėkoti visoms žalgirietėms, treneriams ir vadovams už tuos šešerius metus komandoje. Man tai buvo ne tik didelė garbė, bet ir nepakartojama patirtis. Per tą laiką subrendau ne tik kaip futbolininkė, bet kaip žmogus ir asmenybė. Šiek tiek apmaudu, kad taip ir nesugebėjau perprasti lietuvių kalbos paslapčių, tačiau Lietuva, Vilnius ir MFA „Žalgiris“-MRU mano širdyje išsaugos ypatingą vietą“, – teigė I. Fischer.

MFA „Žalgiris“-MRU vardu dėkojame Insai už indėlį į komandos pergales ir pasiekimus, bei linkime sėkmės tolesnėje karjeroje! Ir be abejo – visada lauksime sugrįžtančios. „Aš tikrai dar ne kartą grįšiu į Lietuvą, o sugrįžusi – apsilankysiu ir žalgiriečių rungtynėse. Linkiu komandai ir visoms futbolininkėms kuo geriausios kloties, tikiu, kad mes ir toliau liksime draugais“, – pareiškė I.Fischer.