Naujasis MFA „Žalgiris B – MRU“ treneris: „Stengsimės laimėti visus titulus“.

Nuo šio sezono prie daugkartinės Lietuvos moterų pirmos lygos čempionės MFA „Žalgiris B – MRU“ komandos prisijungęs patyręs treneris Vadim Carabetchi atviras – atvyko į Vilnių, kad laimėtų visus įmanomus titulus.

Pastarąjį dešimtmetį strategas darbavosi Jungtinėje Karalystėje, kur pagrindinį savo darbo laiką skyrė vienai iš pajėgiausių Anglijos futbolo akademijų – FC Chelsea. Taip pat futbolo specifikos išsilavinimą įgijęs Southamptono Solent universitete savo trenerio karjerą tęsė dirbdamas moterų klube FC Moneyfields.

Iš Moldovos kilęs treneris dar 2023 m. vasarą svečiavosi Lietuvoje, kur užėmė FC Jonavos trenerio asistento pareigas. Visgi, V. Carabetchi nuo Lietuvos nenutolo, nes rado galimybę kelti savo kvalifikaciją Lietuvos futbolo federacijos rengiamuose UEFA A licencijos kursuose.

Logiška, kad futbolo tėvynėje žaidimo lygis ir požiūris į šį sportą – kitoks. Tačiau sulaukęs MFA „Žalgiris B – MRU“ vadovų pasiūlymo prisijungti prie ambicingų tikslų nestokojančios futbolo organizacijos, jis sutiko padėti žalgirietėms įveikti iššūkius.

„Man patinka visos akademijos struktūra, vadovų požiūris ir žaidėjų nusiteikimas. Aišku, pergalės neateina iš karto, mūsų laukia labai daug darbo, tačiau priimu tai kaip iššūkį ir matau potencialą. MFA „Žalgiris B – MRU“ visų amžiaus grupių komandų tikslas – laimėti. Laimėti rungtynes, laimėti turnyrus, kuriuose dalyvaujame. Matau merginų uižsidegimą, o mums, trenerių štabui, tiesiog reikia jas nukreipti tinkama linkme. Reikės daug padirbėti taktiškai, reikia didinti žaidimo tempą. Ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje moterų futbolas tapo ypač greitas, atakos greitai rutuliojasi po vieno ar dviejų perdavimų, kamuolio lietimai yra labai tikslūs, leidžiantys greitinti žaidimą. Tokį matome ir savo komandų žaidimo stilių. Norisi, kad merginos tobulėtų, jos tikrai gabios ir gali tai daryti. Smagu, kad jaunesnių amžiaus grupių futbolininkės stebi, kaip treniiuojasi pagrindinė komanda, stengiasi neatsilikti – tai turi duoti rezultatų. Manau, kad visos mūsų komandos tikrai galėti laimėti tuos turnyrus, kuriuose dalyvauja“, – atvirai sako strategas, kuris bus pagrindinis MFA „Žalgiris B – MRU“ ekipos treneris ir prisidės prie pagrindinės akademijos komandos bei U15 ir U17 Elitinėje lygoje žaidžiančių žalgiriečių vienuolikių.