MFA „Žalgiris B“-MRU Lietuvos moterų futbolo asociacijos (LMFA) I lygoje startavo pergale. Penktadienį žalgirietės svečiuose 2:0 (0:0) įveikė po metų pertraukos į čempionatą sugrįžusią FA „Šiauliai“-ŠSG komandą. Įvarčius nugalėtojoms pelnė Austėja Petkevičiūtė ir Ineta Šukštulytė.

2021 metais MFA „Žalgiris B“-MRU ir FA „Šiauliai“-ŠSG grūmėsi I lygos finale, bet pernai šiaulietės varžybose nedalyvavo, o žalgirietės iškovojo bronzos medalius. Šiais metais FA „Šiauliai“-ŠSG pirmenybėse startavo pergale 2:1 prieš praėjusiame sezone sidabrą iškovojusias FK „Vilnius“ dubleres. Tačiau susitikusios su MFA „Žalgiris“-MRU dublerėmis šiaulietės buvo priverstos pripažinti varžovių pranašumą.

Tiesa, gan atkakliose ir lygiose rungtynėse pirmojo įvarčio teko palūkėti kiek daugiau nei valandą. Tik 63 min. A. Petkevičiūtė pagaliau pasinaudojo proga ir pelnė pirmą sezono įvartį. MFA „Žalgiris B“-MRU pergalę įtvirtino jau per pridėtą laiką pasižymėjusi I. Šukštulytė. Beje, tame pačiame „Gytarių“ stadione Ineta pasižymėjo ir moterų A lygos rungtynėse su Šiaulių „Gintra“. Tada žalgirietės įvartį pelnė taip pat per pridėtą laiką.

MFA „Žalgiris B“-MRU kapitonė Barbara Antonovič teigė, kad po ilgos kelionės iš Vilniaus į Šiaulius prireikė laiko adaptuotis ir apsiprasti su „Gytarių“ stadiono aikšte. „Pirmą kartą šį sezoną žaidėme didelėje aikštėje, reikėjo pajausti atstumus, dangą, prasibėgioti. Patį žaidimą vertinčiau tikrai teigiamai, atsižvelgiant į tai, kad šiek tiek pakito komandos sudėtis. Pirmasis kėlinys buvo kovingas, vyko abipusė kova. Tačiau antrajame kėlinyje priešininkės mums suteikė daugiau laisvės,leido daug žaisti su kamuoliu, atsirado daugiau progų, kuriomis ir pasinaudojome. Iš tiesų, rezultatas galėjo būti ir dvigubai didesnis, tačiau prie kai kurių progų pritrūko sėkmės. Kita vertus, šiaulietės taip pat demonstravo neblogą futbolą, davė rimtą kovą. Smagu, kad laimėjome, pasidžiaugėme ir keliaujam prie kitų varžovų“, – teigė B. Antonovič.

MFA „Žalgiris B“-MRU komanda kitas rungtynes LMFA I lygoje žais gegužės 12 d. su Kauno rajono FC „Hegelmann B“ ekipa.

Pernai čempionate triumfavusios varžovės kol kas žengia be kluptelėjimų ir yra surinkusios 6 taškus. FC „Hegelmann B“ pirmose savo rungtynėse 3:1 nugalėjo Utenos „Utenis B“, o antrose – 2:1 palaužė FK „Vilnius B“ futbolininkes.

FA „Šiauliai“-ŠSG – MFA „Žalgiris B“-MRU 0:2 (0:0)

Įvarčiai: 63 min. A. Petkevičiūtė, 90+2 min, I. Šukštulytė.

MFA „Žalgiris B“-MRU: Augustina Šalkauskaitė, Kotryna Maželytė, Judita Traubaitė, Barbara Antonovič, Gytė Ulenskaitė, Dija Marija Laniauskaitė, Patricja Penkauskaitė (71 min. Žemyna Lekavičiūtė), Lėja Banevičiūtė, Elinga Pampuškaitė (81 min. Paula Saulėnaitė), Ineta Šukštulytė, Austėja Petkevičiūtė. Atsargoje: Emilija Stefanovič, Fausta Matuzevičiūtė.