Pirmosios rungtynės LMFA moterų A lygos čempionate MFA „Žalgiris“-MRU komandai susiklostė nesėkmingai. Sekmadienį žalgirietės A lygos 2 turo dvikovoje svečiuose 0:3 (0:1) nusileido daugkartinėms šalies čempionėms Šiaulių „Gintros“ futbolininkėms.

Žalgirietės pirmoje rungtynių dalyje ne tik patikimai darbavosi gynyboje neleisdamos įsibėgėti varžovėms, bet ir pačios rengė pavojingu išpuolius. Į Šiaulių futbolininkių smūgius savo bandymais smūgiuoti atsakė MFA „Žalgiris“-MRU komandos kapitonė Laura Ruzugutė ir kanadietė Jullien Amara Ramirez.

Deja, 36 min. žalgiriečių vartininkei Medai Šeškutei teko traukti kamuolį iš vartų tinklo. „Gintros“ lyderė Samantha Rosette dešiniu kraštu įsiveržė į baudos aikštelę ir atliko perdavimą link tolimojo virpsto, o išmušti kamuolį mėginusi sostinės ekipos gynėja Karolina Jasaitytė nukreipė jį į savus vartus.

Netrukus šiaulietės surengė dar vieną pavojingą ataką, kurios metu S. Rosette tolimu smūgiu sudrebino MFA „Žalgiris“-MRU vartų skersinį, bet žalgirietės atsilaikė ir ilsėtis išėjo turėdamos vieno įvarčio deficitą.

Antrą kėlinį MFA „Žalgiris“-MRU pradėjo gerokai aktyviau ir surengė kelis pavojingus išpuolius dešiniuoju atakos kraštu, tačiau L. Ruzgutės perdavimų komandos draugėms paversti smūgiais į vatrus nepavyko.

Šiaulietės atsakė savo atakomis, o po vienos iš jų viešnias nuo įvarčio išgelbėjo virpstas. Vis dėlto, 68 min. rungtynių arbitrė Rasa Grigonė užfiksavo MFA „Žalgiris“-MRU gynėjos žaidimą ranka savo baudos aikštelėje, o 11 metrų baudinį realizavusi S. Rosette padidino „Gintros“ persvarą iki dviejų įvarčių.

Paskutiniu dūriu MFA „Žalgiris“-MRU ekipai tapo trečiasis įvartis. 73 min. „Gintros“ kapitonė Eitvydė Partikaitė žalgiriečių baudos akštelėje laimėjo oro dvikovą ir galva nukreipė kamuolį į M. Šeškutės ginamų vartų tinklą.

Nors pirmoji naujojo sezono akistata su Šiaulių „Gintra“ sėkmės žalgirietėms neatnešė, bet MFA „Žalgiris“-MRU strategas Karolis Jasaitis po rungtynių teigė, kad komandos žaidimu nenusivylė. „Iš tiesų, ko tikėjomės, tą ir gavome. Mums tai buvo pirmos rungtynės po dviejų mėnesių pertraukos, turėjome net šešias naujas futbolininkes, kurios kartu dar nebuvo žaidusios. Akivaizdu, kad labai trūko savitarpio supratimo, nes dėl iškvietimų į nacionalines rinktines mes net treniruotis visa sudėtimi negalėjome. Tad žaidime buvo daug spragų, bet merginos stengėsi, kovojo, tik geresniam rezultatui to šįkart neužteko. Niekada nėra smagu pradėti čempionatą pralaimėjimu, bet puikiai suprantame, kad startavome nuo pajėgiausios ir geriausiai treniruotos Lietuvos moterų futbolo komandos. Tai buvo tikrai geras sparingas, pamatėme savo trūkumus, tobulintinas vietas. Kadangi tai tik pirmos rungtynės, pralaimėjimo nesureikšminame. Dirbsime treniruotėse, taisysime klaidas ir ruošimės kitoms rungtynėms“, – konstatavo K. Jasaitis.

Kitose LMFA A lygos 2 turo rungtynėse Joniškio „Saned“ 1:0 palaužė Gargždų „Bangą“, o FK „Vilnius“ išvykoje 4:0 sutriuškino Kauno raj. „Hegelmann“ ekipą.

Artimiausias rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU žais gegužės 1 d. svečiuose su Kauno raj. „Hegelmann“.

STATISTIKA

Šiaulių „Gintra“ – Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU 3:0 (1:0).

Įvarčiai: 36 min. K. Jasaitytė (į savus vartus), 66 min. S. Rosette (11 metrų), 73 min. E. Partikaitė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Meda Šeškutė, Viktorija Čiapaitė, Karolina Jasaitytė, Monika Piesliakaitė, Hannah Mirim Park, Laura Ruzgutė, Anika Kyžaitė (63 min. Marija Galkina), Arianna Lynn Veland (79 min. Insa Fischer), Erika Šupelytė (87 min. Ugnė Slankauskaitė), Jullien Amara Ramirez (63 min. Polina Yanchuk), Nadiia Veherych (79 min. Karilė Liužinaitė). Atsargoje: Ineta Šukštulytė, Irūna Blaškytė.