Merginų elitinės lygos (MEL) U17 čempionato 7 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU komanda trečiadienį svečiuose 3:0 (1:0) įveikė Klaipėdos FM ekipą. Nugalėtojoms po įvartį pelnė Gytė Ulenskaitė, Austėja Petkevičiūtė ir Kotryna Levčukaitė.

Žalgiriečių vyriausios trenerės Aistės Griciūtė teigimu, nepaisant solidaus rezultato, rungtynės pareikalavo daug jėgų. „Atvykome į Klaipėdą tik su dviem keitimais, be to, nebuvo keturių žaidėjų, kurios įprastai žaisdavo startiniame 11-uke. Bet ši išvyka parodė, jog turime daug talentingų jaunų žaidėjų, kuriomis galima pasitikėti ir suteikti kur kas daugiau žaidybinio laiko nei įprastai“, – pasidžiaugė A. Griciūtė.

Anot jos, sunkiausios buvo pirmos 15 minučių, kadangi varžovės taikė aukštą spaudimą, neleido žalgirietėms ilgiau žaisti su kamuoliu, be to, viešnioms reikėjo apsiprasti ir prie aikštės dangos. „Bet su kiekviena rungtynių minute mūsų žaidimas gerėjo, o po pirmojo pelnyto įvarčio atsirado ir didesnis pasitikėjimas savimi, ženkliai pagerėjo sprendimų kokybė. Turėjome labai daug erdvės už jų gynėjų linijos, buvom bent dešimt kartų pabėgę, bet labai trūko kokybės lemiamose atakų stadijose – perduodant kamuolį, smūgiuojant į vartus, įbėgant į laisvą zoną. Be to, reikia pastebėti, kad su prasiveržimais ir tolimais smūgiais puikiai tvarkėsi Klaipėdos FM vartininkė, kuri šiame MEL U17 čempionate yra viena iš geresnių savo pozicijos žaidėjų.

Kita vertus, klaipėdiečių žaidimas buvo gan primityvius – ilgas perdavimas, kova dėl kamuolio ir bandymas ieškoti priėjimo prie mūsų vartų. Tiesa, tas paprastumas joms sukūrė nemažai progų, ypač bandė pagauti mūsų vartininkę smūgiais iš tolimesnės distancijos, bet Erneta tvarkėsi užtikrintai. Antrame kėlinyje mes įtvirtinome savo parnašumą dar dviem įvarčiais ir iškovojome pelnytą pergalę. Džiaugiuosi ne tik laimėjimu, bet ir žaidimu. Kėlėme užduotį, kad žaidimas būtų su mintimi, plačiai išsidėsčius aikštėje, išnaudojant tarp aukštai pakilusių varžovių gynėjų susidariusias erdves. Manau, viskas pavyko, ypač antroje žaidimo pusėje“, – konstatavo MFA „Žalgiris“-MRU U17 komandos vyr. trenerė.

Po šešerių rungtynių 14 taškų turinti MFA „Žalgiris“-MRU MEL U17 diviziono turnyrinėje lentelėje pakilo į pirmą poziciją, tuo metu 6 taškus (po ketverių rungtynių) turinti Klaipėdos FM ekipa yra septinta.

Kitas rungtynes MEL U17 čempionate žalgirietės žais lapkričio 3 d. svečiuose su FA-FK „Panevėžys-PRSSG“ futbolininkėmis.

STATISTIKA

Klaipėdos FM – MFA „Žalgiris“-MRU 0:3 (0:1).

Įvarčiai: 20 min. G. Ulenskaitė, 61 min. A. Petkevičiūtė, 72 min. K. Levčukaitė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Erneta Rinkevičiūtė, Lėja Banevičiūtė, Patricja Penkauskaitė, Fjameta Kuktaitė (60 min. Evelina Adamonytė), Elinga Pampuškaitė, Monika Suščinskytė, Gytė Ulenskaitė (62 min. Kateryna Huzhyk), Ugnė Čiumbaraitė, Grytė Vaisbrodė, Kotryna Levčukaitė, Austėja Petkevičiūtė.