LMFA A lygos pirmą ratą vien tik išvykose žaidžianti MFA „Žalgiris“-MRU komanda sekmadienį leisis į ilgiausią kelionę ir Gargžduose susitiks su vietos „Banga“.

Praėjusiame sezone abu žalgiriečių vizitai į Gargždus baigėsi pergalėmis vienodu rezultatu 2:0. Tuo metu Vilniuje MFA „Žalgiris“-MRU laimėjo 4:2 ir 4:0. Iš viso Lietuvos moterų futbolo čempionatuose MFA „Žalgiris“-MRU su „Banga“ susitiko jau 20 kartų, 12 pergalių iškovojo žalgirietės, 7 kartus sėkmė lydėjo „Bangos“ futbolininkes ir tik vienas mačas baigėsi lygiosiomis.

Su Gargždų „Bangos“ futbolininkėmis žalgirietės šiais metais pasitikrino jėgas ir LMFA Žiemos taurės turnyre. Vasario mėnesį vykusiose antrose turnyro rungtynėse Vilniuje MFA „Žalgiris“-MRU viešnias iš Gargždų įveikė 5:1. „Bangos“ futbolininkės Žiemos taurės turnyre pralaimėjo visas žaistas rungtynes, kol kas pergalės skonio jos nepajuto ir LMFA A lygoje.

Pirmose čempionato rungtynėse „Banga“ savo aikštėje 0:6 nusileido FK „Vilnius“ ekipai, antrame ture Pakruojyje 0:1 turėjo pripažinti Joniškio „Saned“ pranašumą, o trečiose rungtynėse Gargžduose 0:5 neprilygo Šiaulių „Gintrai“.

Tuo metu MFA „Žalgiris“-MRU savo pasirodymą 2022 m. LMFA A lygoje pradėjo pralaimėjimu 0:3 Šiauliuose su „Gintra“, o antrose rungtynėse Garliavoje 1:0 palaužė Kauno rajono „Hegelmann“.
Vyriausias žalgiriečių ekipos treneris Karolis Jasaitis teigė, kad nors antruoju bandymu A lygoje buvo iškovota pergalė, tačiau žaidimo kokybė dar kelia daug rūpesčių. „Tiek treneriai, tiek ir pačios žaidėjos supranta, kad dar nedemonstruojame tokio futbolo, kokį norime ir galime žaisti. Kaip jau ne kartą sakiau, mums reikia laiko kokybiškoms komandinėms treniruotėms, tinkamam pasirengimui. Be abejo, kiekviena papildoma treniruotė padeda mums eiti į priekį, bet mes dar tikrai nesame priartėję prie optimalios sportinės formos. Tačiau nepaisant galimų sunkumų, Gargžduose sieksime tik pergalės. Aišku, norėtųsi matyti ir kažkokias mums įprasto žaidimo užuomazgas, tarpusavio ryšius, geresnį tarpusavio supratimą“, – pastebėjo K. Jasaitis.

Anot MFA „Žalgiris“-MRU stratego, tai, kad „Banga“ šį sezoną pralaimėjo visas tris žaistas rungtynes ir nepelnė nei vieno įvarčio neturėtų sukurti iliuzijų apie lengvą pergale. „Ne kartą esame žaidę Gargžduose, tad puikiai suprantame, kad ten nebūna lengvų ar paprastų rungtynių. „Bangos“ futbolininkės savo aikštėje žaidžia su dviguba energija ir užsivedimu. Juo labiau, kad jos kol kas dar neturi taškų, tad tikrai stengsis padaryti viską, kad nutrauktų nesėkmių seriją. Tikiu, kad futbolininkės ir pačios viską puikiai supranta ir tikrai į aikštę žengs susikaupusios, nusiteikusios rimtai ir kietai kovai, be menkiausio atsipalaidavimo“, – teigė K. Jasaitis.

LMFA A lygos 4 turo rungtynės sekmadienį Gargžduose prasidės 15 val. Tuo pat metu Šiauliuose į kovą stos vietos „Gintra“ ir „Vilnius“, o nuo 16 val. Garliavoje jėgas išmėgins Kauno rajono „Hegelmann“ ir Joniškio „Saned“.