MFA „Žalgiris-MRU“ komanda iškovojo dar vieną pergalę ir sugrįžo į „Topo centras Euronics” A lygos turnyro lentelės viršūnę. Vilniečių ekipa namuose be didesnio vargo 3:0 įveikė 5-ą vietą užimančią Gargždų „Bangą“.

Aikštės šeimininkės nuo pat susitikimo pradžios buvo ir greitesnės, ir tikslesnės. Tačiau prieš rungtynes praėjęs lietus privertė visas futbolininkes slidžioje aikštėje žaisti kiek atsargiau, todėl ne visos susikurtos galimybės virsdavo realiu pavojumi. Vis dėlto 34-ą minutę amerikietė Paola Simone Nicole Ellis pelnė pirmą įvartį.

Antro kėlinio pradžia buvo rezultatyti: iš pradžių Joy Ndidi Duru, o po to komandos kapitonė Laura Ruzgutė įtvirtino 6-ą komandos pergalę čempionate – 3:0.

„Esu labai patenkintas, kad merginos rungtynes pradėjo su labai gera energija. Aikštė buvo slidoka, mums pavyko išvengti traumų, tačiau turbūt tos aplinkybės lėmė, kad nerealizavome daug dėkingų progų. Tikrai galėjome įmušti daugiau įvarčių, todėl treniruotėse ir toliau gerinsime tokių situacijų realizaciją. Tačiau merginoms dėkojau už kūrybą, iniciatyvą – šį kartą visa komanda įvykdė planą, žaidė taip, kaip ketinome, tik įvarčių galėjome įmušti daugiau. Bet tai – darbo proceso dalis. Esu patenkintas, kad merginos neatsipalaidavo: varžovės tikrai daug jėgų skyrė gynybai, pagyrimo nusipelno ir “Bangos” vartininkė, kuri ne vieną kartą gelbėjo savo komandą. Mes iškovojome pergalę, negavome geltonų kortelių, man patiko komandos nusiteikimas ir motyvacija”, – sakė „Žalgiris-MRU“ vyriausiasis treneris Bogdanas Lukashenko.

Komandos strategas akcentavo, kad visa moterų futbolo akademijos „Žalgiris“ piramidė leidžia tobulėti jaunoms žaidėjoms, kurios siekia įsitvirtinti pagrindinėje komandoje: „Labai gerai, kad mes turime visų amžiaus grupių komandas. Stengiamės į pagrindinę ekipą įtraukti jaunas futbolininkes iš „Žalgiris 2-MRU“, jaunimo grupių sportininkes. Su „FK Banga“ nuo pat pradžių žaidė Aivė Andriuškevičiūtė – ji yra viena svarbiausių mūsų antros komandos futbolininkių. Matau degančias merginų akis, joms visoms tikrai nestinga motyvacijos, treniruotėse visos dirba iš visų jėgų, todėl ir progresas matomas. Labai gerai, kad merginos žino stabilią akademijos situaciją – jos gali susitelkti tik sportui: tada ir rezultatus pamatysime, o kiekviena žaidėja savo darbu tikrai gali užsitarnauti vietą pagrindinėje komandoje”, – sakė strategas.

Dabar „Žalgiris-MRU“ turi 18 taškų, tai leido vilnietėms pakilti į pirmą turnyro lentelės vietą. Tiesa, tiek pat taškų turi vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidusi Šiaulių „FK Gintra“, o trečią vietą užima „FK TransInvest“ futbolininkės, kurios po 7 rungtynių turi 13 taškų.

Artimiausias „Topo centras Euronics” A lygos rungtynes žalgirietės žais birželio 16 dieną būtent su „FK TransInvest“, o antrą čempionato ratą baigs birželio 23 dieną dvikova su „FK Hegelmann“, šios rungtynės irgi vyks Vilniuje.

Tačiau dar iki to, kitą antradienį, birželio 11 dieną, „Žalgiris-MRU“ žais labai svarbias Baltijos lygos rungtynes. Kol kas 3-4 vietas turnyro lentelėje su „FK Gintra“ besidalijanti vilniečių komanda išmėgins jėgas su „SFK Riga“ ekipa, kuri užima 2-ą vietą.