Merginų Elitinės lygos (MEL) U17 3-iojo turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU trečiadienį savo aikštėje 5:0 (3:0) nugalėjo FK „Vilnius“ ekipą ir laimėjo antras rungtynes iš eilės.

Žalgiriečių gretose įvarčiais pasižymėjo Kotryna Levčukaitė, Austėja Petkevičiūtė, Gytė Ulenskaitė ir Radvilė Kelečiūtė. Vieną kartą kamuolys „Vilniaus“ ekipos vartuose pabuvojo po varžovių smūgio.

Praėjusio sezono MEL U17 čempionato nugalėtojų ir bronzinių prizininkių akistata prasidėjo žalgiriečių atakomis ir jau 3 minutę MFA „Žalgiris“-MRU pirmavo 2:0. Pats pirmas šeimininkių išpuolis baigėsi K. Levčukaitės tiksliu smūgiu, o dar po kelių minučių vilnietė Aivė Andriuškevičiūtė pasiuntė kamuolį į savus vartus.

36 min. MFA „Žalgiris“-MRU pranašumą padidino A. Petkevičiūtė, antro kėlinio pradžioje ketvirtą įvartį pelnė G. Ulenskaitė, o paskutinį akcentą sostinės derbyje 57 min. padėjo R. Kelečiūtė.

MFA „Žalgiris“-MRU U17 komandos vyr. trenerės Aistės Griciūtės teigimu, tai ši žalgiriečių dvikova su principinėmis varžovėmis buvo viena ramiausių per visą sostinės derbių istoriją. „Aš asmeniškai ramesnio derbio nepamenu. Mūsų kontrolė buvo absoliuti, visi vilniečių išpuoliai baigdavosi po 3-4 perdavimų, o mūsų gynėjų linija lieka toliau neįveikiama. Be abejo, žaidimo eigai didelę įtaką padarė pirmi greiti įvarčiai. Jie suteikė ramybės ir pasitikėjimo, be to, mes užtikrintai kontroliavome kamuolį varžovių aikštės pusėje ir nesuteikėme joms progų perimti iniciatyvą. Vienintelis pastebėjimas, kad susikūrėme gan mažai progų smūgiams į vartus. Bet čia jau reikėtų pagirti tankią ir neblogai organizuotą varžovių gynybą“, – konstatavo A. Griciūtė.

Visgi, penkias progas žalgirietės realizavo, pelnė įvarčius ir tolimais smūgiais, ir po individualių veiksmų bei prasiveržimų. „Maloniai nuteikia ir aikštėje po keitimų pasirodančios jaunos žaidėjos. Jos mums leidžia išlaikyti tą patį žaidimo tempą, o tuo pačiu įrodinėja, jog nėra prastesnės žaidėjos ir gali taip pat sėkmingai žaisti U17 čempionate“, – pastebėjo MFA „Žalgiris“-MRU U17 komandos vyr. trenerė Aistė Griciūtė.

6 taškus po dviejų žaistų rungtynių turinti MFA „Žalgiris“-MRU U17 komanda turnyrinėje lentelėje pakilo į pirmą vietą. „Vilniaus“ sąskaitoje – taip pat 6 taškai, bet po 3 rungtynių.

Kitas rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU MEL U17 pirmenybėse žais rugsėjo 14 d. su Vilniaus MFL „Žalgiris“ ekipa.

STATISTIKA

MFA „Žalgiris“-MRU – FK „Vilnius“ 5:0

Įvarčiai: 1 min. K. Levčukaitė, 36 min. A. Petkevičiūtė, 41 min. G. Ulenskaitė, 57 min. R. Kelečiūtė; 3 min. A. Andriuškevičiūtė (į savus vartus).

MFA „Žalgiris“-MRU: Erneta Rinkevičiūtė, Lėja Banevičiūtė, Patricja Penkauskaitė (64 min. Elinga Pampuškaitė), Fjameta Kuktaitė, Kotryna Levčukaitė (64 min. Ugnė Čiumbaraitė), Kotryna Maželytė, Gytė Ulenskaitė (64 min. Andrėja Jusiūtė), Radvilė Kelečiūtė (57 min. Emilija Gerasimova), Laura Grucytė, Austėja Petkevičiūtė, Emilija Luščinskaja (56 min. Augustė Buchovskytė).