Po žiemos pertraukos atsinaujinusiose Merginų elitinės lygos U17 diviziono varžybose septintą pergalę iškovojo MFA „Žalgiris“-MRU komanda. 8 ture žalgirietės šeštadienį LFF stadione 5:0 (2:0) nugalėjo paskutinę vietą divizione užimančios Joniškio FK „Saned“-Joniškio SC futbolininkes.

Jau 5 min. Gytė Ulenskaitė galėjo išvesti MFA „Žalgiris“-MRU į priekį, bet nerealizavo baudinio. Vis dėlto po minutės Saulė Uždavinytė atidarė įvarčių sąskaitą, o 33 min. Kotryna Maželytė padvigubino žalgiriečių pranašumą.

Baigiantis kėliniui K. Maželytė ir G. Ulenskaitė tiksliais smūgiais padidino MFA „Žalgiris“-MRU persvarą iki 4 įvarčių, o paskutinį tašką šiose rungtynėse padėjo Ineta Šukštulytė.

Rungtynes vartininkės pozicijoje pradėjusi Ineta antrame kėlinyje persikėlė į ataką ir 70 min. pelnė penktą komandos įvartį. Tuo pačiu tai buvo ir 50-asis MFA „Žalgiris“-MRU įvartis šiose MEL U17 pirmenybėse. Po rungtynių I. Šukštulytė teigė, kad po ilgos pertraukos į aikštę išbėgusios žalgirietės buvo išsiilgusios žaidimo, ir nors ne viskas sekėsi, tačiau pelnytai įrodė savo pranašumą.

Žiemos pertrauka buvo gan ilga, po jos mes pirmą kartą žaidėme oficialias rungtynes, tad nebuvo paprasta, matėsi tam tikros spragos tiek ginantis, tiek ir puolant. Tikrai nesužaidėme taip galime ir mokame, gal ne viskas gavosi tobulai, bet mes nuosekliai atakavome varžovių vartus, o mūsų gynėjų linija puikiai tvarkėsi su Saned komandos atakomis.

Visų rungtynių metu žaidėme pirmu numeriu, ilgiau kontroliavome kamuolį ir rezgemė atakas. Varžovės neturėjo daug progų prie mūsų vartų – gal kelias pirmame, dar kelias – antrame kėliniuose, bet mums gan anksti pavyko išsiveržti į priekį, tad galėjome žaisti be didesnės įtampos.

Joniškio komandoje didžiausią pavojų kėlė šiaulietės Rusnė Šešplaukytė ir Jotvilė Šapaitė. Tai techniškos žaidėjos, Lietuvos U17 rinktinės narės, bet mūsų komanda su jomis susitvarkė ir iškovojo pelnytą pergalę“, – teigė I. Šukštulytė.

Naudingiausia rungtynių žaidėja buvo pripažinta du įvarčius pelniusi K. Maželytė. Šiame mače pirmą kartą žalgiriečių aprangą apsivilko ir Kauno raj. „Hegelmann“ sistemai priklausanti, bet MEL varžybose MFA „Žalgiris“-MRU ekipai atstovaujanti gynėja Miglė Žižytė.

Kitose MEL U17 8 turo rungtynėse FK „Vilnius“ 6:1 nugalėjo FK „Gintra“-ŠSG-FA „Šiauliai“ ekipą, o MFK „Žalgiris“-Širvintų SC po baudinių serijos 5:2 palaužė Ukmergės SC ekipą. Ukmergietės pirmavo po Meidos Proscevičiūtės įvarčio, bet Elzė Kiškūnaitė išlygino rezultatą. Aikštės šeimininkės taikliau atliko smūgius nuo 11 metrų atžymos – serija pasibaigė 4:1.

Visas 7 žaistas rungtynes laimėjusi MFA „Žalgiris“-MRU komanda su 21 tašku užtikrintai pirmauja MEL U17 divizione. Į antrą vietą pakilusią FK „Vilnius“ ekipą žalgirietės lenkia 8 taškų persvara. Po 11 taškų turi Utenos „Utenis“ ir Ukmergės SC.

Artimiausios MEL U17 diviziono rungtynės vyks balandžio 8 dieną.