Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU sausio 27 dieną išvykoje 3:2 (2:1) įveikė FK „Jonava“ futbolininkes ir pergalinga gaida užbaigė pirmąjį 2023–2024 metų sezono Lietuvos moterų salės futbolo čempionato etapą. Pietų-Rytų regiono grupėje žalgirietės laimėjo visas keturias žaistas rungtynes, o 4-ojo turo mačas su Tauragės SC-MFK neįvyko varžovėms neatvažiavus į Vilnių.

Jonavoje vykusiose rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU 11 min. išsiveržė į priekį po tikslaus Gabijos Valiukevičiūtės smūgio, bet po kelių minučių šeimininkės rezultatą išlygino. Lygybė išsilaikė tik 8 minutes. 21 min. „Jonavos“ žaidėja Milita Ragauskaitė pasiuntė kamuolį į savus vartus, o 40 min. pasižymėjusi Anika Kyžaitė padidino žalgiriečių pranašumą iki dviejų įvarčių. Ir nors 45 min. buvusi MFA „Žalgiris“-MRU žaidėja Paulina Potapova savo įvarčiu šiek tiek pakurstė intrigą, bet išvengti pralaimėjimo „Jonavos“ futbolininkėms nepavyko.

„Žinojome, kad mūsų laukia rimtas išbandymas, nes „Jonavos“ komandai reikėjo tik pergalės. Turėjome savo žaidimo planą, gan neblogai jo laikėmės, ilgai kontroliavome kamuolį ir vertėme varžoves dirbti gynyboje, bet šį kartą mums labai trūko sėkmės užbaigiant savo atakas. Varžovės turėjo kelias progas, pasinaudojusios mūsų grubiomis klaidomis pelnė du įvarčius, tačiau tiesą sakant, rimtesnių galimybių iškovoti pergalę jos neturėjo. Be abejo, norėjom laimėti didesniu skirtumu, tačiau galiausiai pergalė yra pergalės. Mes savo tikslą pasiekėme, grupėje užėmėme pirmą vietą ir ruošiamės likusioms kovoms dėl medalių“, – konstatavo MFA „Žalgiris“-MRU vyr. treneris Donatas Gražulis.

12 taškų per 4 rungtynes surinkusi MFA „Žalgiris“-MRU komanda Pietų-Rytų regiono grupėje užėmė pirmą vietą. Antroje finišavo taip pat 12 taškų pelniusi FK „Vilkija“, paskutinėse rungtynėse 7:3 įveikusi Tauragės futbolininkes, o „Jonava“ su 9 taškais liko trečioje pozicijoje.

Šiaurės-Vakarų regiono grupėje pirmas dvi vietas užėmė nugalėtojų titulą ginanti Gargždų „Banga“ ir pernai finale suklupusi FA „Šiauliai“ komanda. Gargždų futbolininkės paskutinėse pirmojo etapo rungtynėse 7:2 nugalėjo Šiaulių „Mamukus“, o FA „Šiauliai“ principinėje akistatoje 2:1 palaužė Šiaulių „Gintra“-ŠSG ekipą.

Tad pusfinalyje MFA „Žalgiris“-MRU laukia dvikova su FA „Šiauliai“ komanda. 2022 ir 2023 m. žalgirietėms pusfinalio barjero peržengti nepavyko. Abu kartus rungtynės baigėsi lygiosiomis, o baudinių serijoje sėkmė šypsojosi varžovėms – Klaipėdos raj. FK „Jakai“ ir Gargždų „Bangos“ komandoms.

„Galime drąsiai sakyti, kad mūsų laukia pats sudėtingiausias etapas. Pusfinalyje žaisime trečią kartą iš eilės, pirmi du bandymai nebuvo sėkmingi, bet darysim viską ką galim, kad pagaliau laimėtume. Aišku, kad lengva nebus. Šiaulietės pernai nužengė iki finalo, šiais metais taip pat demonstruoja gerą futbolą, jų gretose netrūksta patyrusių, aukšto meistriškumo futbolininkių. Tiesa, mums iki šiol aikštėje neteko susitikti su FA „Šiauliai“, tad bus labai įdomu pagaliau išmėginti jėgas. Turime dar savaitę, ruošimės, dirbsime treniruotėse ir atėjus laikui sieksime pademonstruoti savo geriausias savybes“, – kalbėjo D. Gražulis.

MFA „Žalgiris“-MRU ir FA „Šiauliai“ akistata įvyks vasario 4 d. sostinės MRU universiteto Didžiojoje salėje.