2022 m. sezoną MFA „Žalgiris“-MRU komanda pasitiks ženkliai pasikeitusi ir atsinaujinusi. Lietuvos vicečempionių gretas prieš sezoną papildė ne tik Lietuvos futbolininkės, bet ir žaidėjos iš užsienio. Pirmaja sostinės ekipos naujoke tapo kanadietė Jullien Ramirez.

Kanados mieste Kalgaryje gimusi Jullien futbolu susižavėjo būdama trejų metukų. „Iš tiesų, futbolas Kanadoje nėra jau toks populiarus, ten yra įvairiausių kitokių galimybių sportuoti. Bet mano tėtis ir senelis yra aistringi futbolo mėgėjai, jie visą gyvenimą ir patys žaidė futbolą, tad ir aš nuo mažų dienų patekau į futbolo pasaulį. Kiekvieną savaitgalį su šeima keliaudavome į futbolo rungtynes, visi drauge stebėdavome didžiausius tarptautinius futbolo renginius, tad futbolas visada buvo labai didelė ir svarbu mano gyvenimo dalis. Kanadoje perėjau visus mergaičių ir moterų futbolo lygius, o paskutine mano komanda buvo Kalgario universiteto ekipa. Studenčių futbolo pirmenybėse yra aukščiausias Kanados moterų futbolo lygmuo. „Mount Royal“ komandoje praleidau tris puikius sezonus, deja, prasidėjus COVID-19 pandemijai futbolo varžybos Kanadoje buvo sustabdytos. Tad 2020 metų rudenį nusprendžiau persikelti į Europą ir tęsti futbolininkės karjerą“, – teigė naujoji MFA „Žalgiris“-MRU ekipos žaidėja.

Pirmąja Jullian stotele Europoje tapo Berlyno „Borussia Pankov 1960“ ekipa, žaidusi regioninėje Vokietijos moterų futbolo lygoje. O šių metų vasarį 23 metų futbolininkė atvyko į Vilnių ir papildė Lietuvos vicečempionių – MFA „Žalgiris“-MRU ekipos gretas.

Pirmąsias rungtynes naujoje komandoje J. Ramirez sužaidė LMFA Žiemos taurės turnyre. Dvikovoje su FK „Vilnius“ ekipa futbolininkė iš Kanados aikštėje pasirodė antro kėlinio pradžioje ir prisidėjo prie bronzos medalius žalgirietėms nulėmusios pergalės. „Man tai buvo pirmos rungtynės po gan ilgos pertraukos, tad tikrai dar nebuvau pasirengusi rungtyniauti visa jėga. Aš esu atakuojanti žaidėja, greita ir staigi, man patinka veržtis prie varžovių vartų ir pelnyti įvarčius. Kanadoje moterų futbolas yra labai fiziškas, kietas, pagrindinis jo akcentas – tolimi perdavimai į priekį ir individualūs veiksmai. Tuo metu MFA „Žalgiris“-MRU komanda propaguoja kombinacinį, technišką futbolą, treneriai reikalauja, kad kamuolys būtų laikomas ant žemės, trumpais ir vidutiniais perdavimais. Iš pradžių man tai buvo neįprasta, bet dabar aš vis labiau mėgaujuosi tokiu žaidimu“, – teigė J. Ramirez.

Nors J. Ramirez gimė ir užaugo Kanadoje, tačiau jos šeimos šaknys yra Čilėje. „Mano tėvai XX am. devintame dešimtmetyje persikėlė iš Čilės į Kanadą, tad aš turiu ne tik Kanados, bet ir Čilės pilietybę. Tiesa, Čilėje aš niekada nebuvau, tačiau palaikau šios šalies klubus ir rinktines. Prieš COVID-19 pandemiją mano agentas netgi buvo sutaręs, kad ir aš turėsiu galimybę sudalyvauti Čilės moterų rinktinės treniruočių stovykloje, tačiau vėliau vis planai sugriuvo. Bet aš tikiu, kad ateityje dar turėsiu galimybę apsivilkti Čilės rinktinės aprangą“, – patikino J. Ramirez.

Vis dėlto, bent jau artimiausius kelis metus futbolininkė planuoja praleisti Vilniuje. Lietuvos sostinėje ji ne tik žais futbolą, bet ir gilins žinias Mykolo Romerio Universitete. „Šį pavasarį užbaigsiu bakalauro studijas Kalgario universitete, o nuo rugsėjo pradėsiu lankyti magistro studijas Mykolo Romerio universitete. Kalgaryje studijavau Verslo administravimą, o Vilniuje gilinsiuosi į Elektroninio verslo vadybos subtilumus. Manau, kad tai labai įdomi ir perspektyvi specializacija, o šios žinios ateityje man padės siekti profesinės karjeros aukštumų. Be to, man tikrai labai patinka Vilnius, manau, kad tai nuostabus miestas ir aš jame norėčiau praleisti kuo daugiau laiko“, – atskleidė J. Ramirez.

Anot jos, studijos tikrai nekliudys futbolui, o pastarasis bus jos pagrindiniu prioritetu. „Man labai patinka futbolas, noriu žaisti aukščiausiu įmanome lygiu ir pasiekti geriausius savo rezultatus, o tuo pačiu – džiuginti savo šeimą ir artimuosius. Man labai svarbu, kad ne tik aš gerai žaisčiau, bet ir komanda skintų pergales. Esu įsitikinusi, kad MFA „Žalgiris“-MRU gretose suburtos aukšto lygio futbolininkės, su mumis dirba puikūs treneriais, tad mes šiais metais galime grumtis dėl pačių aukščiausių vietų ne tik Lietuvos moterų futbolo čempionate, bet ir Baltijos futbolo lygoje. Ir ne tik grumtis, bet ir laimėti“, – rimtų ambicijų neslėpė J. Ramirez.

Naujoji MFA „Žalgiris“-MRU komandos narė pasižymi ne tik didelėmis ambicijomis, bet ir įspūdinga sekėjų armija Instagram socialiniame tinkle – čia ją stebi net 174 tūkst. žmonių. Pasak J. Ramirez, ji niekada nesiekė tapti socialinių tinklų žvaigžde, o jos sekėjų gretos ženkliai išaugo, kai prieš kelis metus ji davė interviu Čilės sporto žiniasklaidai.

„Didesnė dalis mano sekėjų yra iš Čilės, todėl mano profilyje daug informacijos pateikiama ispanų kalba. Nežinau, ar galima vadinti mane influencere, nes aš nereklamuoju to, kas man nepatinka. Mano tikslas – populiarinti moterų futbolą, tad ir Instagram paskyroje yra daug futbolo nuotraukų, vaizdų, istorijų ir pan. Noriu, kad ir Lietuvoje moterų futbolas būtų matomas ir vertinamas. Ir pasistengsiu padaryti viską, kad kuo daugiau žmonių visame pasaulyje sužinotų apie Lietuvos futbolininkes ir nuostabią jūsų šalį“, – pareiškė J. Ramirez.

Artimiausią progą išbandyti jėgas LMFA moterų futbolo A lygoje J. Ramirez turės balandžio 24 d., kuomet MFA „Žalgiris“-MRU išvykoje susitiks su daugkartinėmis šalies čempionėmis – Šiaulių „Gintros“ futbolininkėmis.