Dar prieš sezoną pirmoje lygoje žaidusios Vilniaus MFA „Žalgirio – MRU“ merginos vos per vienus metus užaugo iki šalies vicečempionių – tai yra iki tokios pozicijos, kokioje nėra buvusios per visą klubo istoriją. Be abejo, tai neatsitiko atsitiktinai – klubo vadovai ir treneriai naujam žingsniui ruošėsi, viską pradėdami pasirašyta bendradarbiavimo sutartimi su Mykolo Romerio universitetu. O tada jau prasidėjo darbas aikštėje.

„Pagal tai, ką pasiekėme – rezultatas labai geras. Didžiausia pagarba žaidėjoms, šiai dienai tai maksimalus rezultatas“, – pasibaigusius futbolo metus reziumavo vyriausiasis klubo treneris Karolis Jasaitis.

Pastarasis kartu su savo asistentu Vytautu Lukša šiame sezone dirbo tiek su pagrindine A lygos komanda, tiek su jaunimo Pirmos lygos komanda, tiek su U-15 bei U-17 merginomis. Sezonas prasidėjo salėje, kur U-17 komanda iškovojo nugalėtojų titulą. Vėliau tą patį pakartojo dviem metais jaunesnės merginos bei pagrindinė komanda. Dar vėliau buvo apgintas Pirmos lygos nugalėtojo titulas, Elitinėje lygoje po pirmojo rato užimta pirmoji vieta bei iškovotas jau minėtas vicečempiono titulas aukščiausiame šalies moterų futbolo divizione.

„Visi titulai svarbu, į futsalo žaidimą daugiau žiūrėjome su emocija. Mums treneriams, tai leido daugiau susipažinti su žaidėjomis, su jų individualiomis galimybėmis. Pirmos lygos komandos idėja – jaunų žaidėjų integravimas į pirmą komandą. Tikėjausi mažiau, gavau daugiau. Suteiktu šansu žaidėjos pasinaudojo. Ir dabar puikiai suprantu, kad už dvejų metų mums nebereikės žiūrėti į užsienį, nes mes savo akademijoje užauginsime žaidėjas pirmai komandai“, – dėstė K. Jasaitis.

A komanda prieš sezoną susigrąžino Gabiją Gedgaudaitę, kuri tapo ryškiausiu pastiprinimu 2020 metų sezonui. Jau kiek vėliau, traumas patyrus Paulinai Potapovai ir Adrijai Skudutytei, komandą sustiprino legionierės iš Ukrainos Kristina Kozub ir Viktorija Horbach.

„Aš buvau užtikrintas, žinojau kokią komandą turime. Iš žaidėjų pusės prieš sezoną trūko užtikrintumo, pasitikėjimo. Bet po pergalės Kaune, merginos suprato, kad jos gali žymiai daugiau. Tose pergalingose rungtynėse įvyko lūžis. Merginos suprato, kad gali nugalėti. Tas jausmas stipriai prisidėjo prie merginų triumfo ketvirtajame rate prieš tą patį „Kauno Žalgirį“. Visi supratome kokio svarbumo šios rungtynės, nes tai buvo istorinis šansas mūsų klubui užimti antrą vietą. Negalėjome jo paleisti. Tai buvo svarbiausia sezono pergalė. Mano akimis, tai leido komandai paaugti, o žaidėjoms suprasti, kad jos yra geros žaidėjos. Aišku, svarbu neužsisvajoti, todėl nestovime vietoje, norime išlaikyti komandos branduolį, tada stiprintis. Galiu pasakyti, kad kitą sezoną mes būsime dar stipresni“, – pasakojo K.Jasaitis.

 

 

Straipsnio autorius: sportas.lt