Sekmadienį Vilniaus BFA arenoje įvyks Lietuvos moterų futbolo asociacijos I lygos finalinio ketverto varžybos, kuriose paaiškės pirmenybių nugalėtojos. Rungtynėse dėl bronzos medalių susirungs FK „Vilnius B“ ir „Kauno Žalgirio FA“ komandos, o dvikovoje dėl nugalėtojų titulo varžysis MFA „Žalgiris B-MRU“ ir Šiaulių FK „Gintra B-ŠSG“.

Žalgirietės pernai iškovojo LMFA I lygos nugalėtojų titulą, tuo metu Šiaulių komanda praėjusiame sezone žaidė A lygoje. Pajėgiausiame šalies moterų čempionate šiaulietės per 20 rungtynių surinko 7 taškus ir užėmė paskutinę vietą.

Tačiau šiais metais pasipildžiusi Šiaulių „Gintra“ ekipos dublerėmis Saulės miesto komanda LMFA I lygoje laimėjo visas 12 žaistų rungtynių. „FK Gintra B-ŠSG“ ekipa Šiaurės-Vakarų regione iškovojo 10 pergalių iš 10-ies ir užėmė pirmą vietą. Šiose pirmenybėse „Gintra B-ŠSG“ pelnė 65 įvarčius, o iš savo vartų tinklo kamuolį traukė tik 6 kartus. Rezultatyviausiai Šiaulių ekipoje žaidė net 19 įvarčių pelniusi Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės vartininkė Greta Lukjančiukė. 10 įvarčių pridėjo gynėja Tereza Romanovskaja, 8 – Rusnė Šešplaukytė.

I lygos ketvirtfinalyje šiaulietės 8:0 nugalėjo MFK „Žalgiris-Širvintų SC“ ekipą, o pusfinalyje 3:0 įveikė FK „Vilnius B“ komandą. Atkrintamosiose varžybose Šiaulių komandai net 6 įvarčius įmušė R. Šešplaukytė. 15-metė futbolininkė 4 kartus pasižymėjo ketvirtfinalyje ir dar 2 įvarčius pridėjo pusfinalyje.

MFA „Žalgiris B-MRU“ I lygos pirmenybėse visą distanciją iki finalo taip pat įveikė be klaidų. Pietų-Rytų regiono varžybose žalgirietės laimėjo visas 12 rungtynių ir surinkusios 36 taškus užėmė pirmą vietą. Sostinės ekipa įmušė net 103 įvarčius, o praleido – tik 3. Rezultatyviausiai žaidė 30 įvarčių pelniusi Erika Šupelytė, 11 pridėjo Ugnė Slankauskatė, po 10 – Karolina Jasaitytė ir Žemyna Lekavičiūtė, po 9 – Gytė Ulenskaitė ir Adrija Skudutytė.

Atkrintamosiose varžybose žalgirietės 5:0 nugalėjo Tauragės SC-MFK ekipą ir 4:1 įveikė „Kauno Žalgirio FA“ komandą. Šiame varžybų etape po 3 įvarčius pelnė U. Slankauskaitė ir Ž. Lekavičiūtė, 2 kartus pasižymėjo E. Šupelytė, kartą – K. Jasaitytė.

Vyriausias komandos treneris Karolis Jasaitis teigė, kad pasirengimas finalinėms rungtynėms buvo sklandus, o lemiamą sezono mūšį žalgirietės pasitinka pozityviomis nuotaikomis. „Praėjusį savaitgalį pasibaigė A lygos sezonas, tad pagrindinės komandos dublerės galėjo visas jėgas skirti tik pasirengimui I lygos finalui. Merginos tikrai labai nuoširdžiai ir atsakingai darbavosi treniruotėse, manau, kad paskutiniam mačui būsime tinkamai pasiruošę. Į rikiuotę grįžo ir kelios sveikatos problemų turėjusios žaidėjos, tad nuotaikos komandoje tikrai labai neblogos“, – teigė K. Jasaitis.

Kalbėdamas apie finalo iššūkius MFA „Žalgiris B-MRU“ strategas tikino, kad tai yra ypatingos rungtynės, kuriose pergalę lemia maksimali koncentracija ir nusiteikimas. „Mes esame jauna komanda, neturime tokių atsakingų rungtynių patirties. Todėl labai svarbu, kad merginos neperdegtų prieš finalą, nejaustų pernelyg didelio spaudimo. Kita vertus, joms šis finalas yra labai vertingas išbandymas, nes tokiose rungtynėse galima parodyti savo geriausias savybes, charakterį ir psichologinį tvirtumą. Esu tikras, kad jei žaisime savo žaidimą, laikysimės sutarto plano ir nedarysime bereikalingų klaidų – viskas bus gerai“, – konstatavo K. Jasaitis.

LMFA I lygos pirmenybių rungtynės dėl 3-ios vietos prasidės 12 val., o finalas – nuo 15 val. Abejas rungtynes tiesiogiai transliuos Lietuvos futbolas „Youtube“ kanalas. Renginys vyks be žiūrovų, jame galės dalyvauti tik iš anksto registruoti klubų atstovai.