MFA „Žalgiris“-MRU komanda sekmadienį Pilaitės gimnazijos futbolo maniežo aikštėje 4:2 (0:0) nugalėjo Gargždų „Bangos“ ekipą. Rungtynėse, kuriose netrūko kietos fizinės kovos, žalgirietėms teko vytis varžoves, tačiau tvirtą charakterį pademonstravusios trenerio Karolio Jasaičio auklėtinės galiausiai įrodė savo pranašumą ir iškovojo pergalę.

„Mūsų tikslas buvo pergalė – ir mes jį pasiekėme. Įmušėme keturis įvarčius, o tai irgi geras rezultatas. Kita vertus, mes turėjome problemų gynyboje, ypač – stabdant „Bangos“ pagrindinę puolėją Lijaną Gedminaitę. Bet reikia pripažinti, kad tai yra gan aukšto meistriškumo žaidėja, kurios viena prieš vieną mes negalime sulaikyti, tam reikia visų gynėjų komandinių veiksmų ir maksimalaus susižaidimo. O to mums šį karta ir trūko“, – po rungtynių konstatavo K. Jasaitis.

Prieš šias rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU komanda trijuose A lygos mačuose iš eilės nepraleido įvarčio, tačiau L. Gedminaitė dviem tiksliais smūgiais užbaigė 342 minutes trukusią „sausą“ žalgiriečių seriją. Pasak K. Jasaičio, tam tikras problemas gynybinėje grandyje nulėmė priverstinės sudėties korekcijos.

„Kadangi su „Banga“ negalėjo žaisti gynėjos Viktorija Čiapaitė ir Judita Traubaitė, teko ieškoti sprendimų. Į vieną gynybos kraštą išleidome Krystiną Kozak, į kitą perėjo vidurio gynėja Greta Markauskaitė, o Karolina Jasaitytė su Insa Fischer sudarė naują vidurio gynėjų duetą. Merginos stengėsi, tačiau šį kartą „Bangos“ puolėja L, Gedminaitė buvo sunkiai sustabdoma. Be abejo, mūsų gynėjos taip pat galėjo sužaisti geriau, buvo daug pozicinių klaidų, tačiau ir varžovių puolėja demonstravo labai aukštą individualų meistriškumą, sukūrė ne vieną įspūdingą epizodą aikštėje. Jautėsi, kad mūsų gynėjoms trūksta susižaidimo, geresnio savitarpio supratimo. Pirmo įvarčio buvo galima išvengti, tereikėjo išmušti kamuolį į kampinį, bet jis tiesiog buvo ant lėkštutės padėtas varžovei. Antras įvartis taip pat krito po mūsų klaidų. Bet futbolas ir yra klaidų žaidimas. Jau ir Gargžduose vykusiose rungtynėse nebuvo nebūdingai mums daug techninio broko, o šiose rungtynėse, ypač pirmame kėlinyje, klydo visos futbolininkės. Galima sakyti, kad dalinome dovanėles varžovėms į kairę ir į dešinę. Visa tai yra ištaisoma nuosekliai dirbant treniruotėse. Tą mes ir darysime“, – užtikrino MFA „Žalgiris“-MRU vyriausias treneris.

Visgi, anot K. Jasaičio, labiausiai komandai trūko rimtesnio nusiteikimo ir kovingumo.

„Bent jau pirmoje rungtynių dalyje nusiteikimas buvo netinkamas, galvojome, kad savo aikštėje tikrai laimėsime. O taip neturėtų būti, nes mes puikiai žinome, jog su „Banga“ nei svečiuose, nei namuose lengvų rungtynių ir lengvų pergalių nebūna. Tai yra kovinga komanda, su ja reikia ne tik žaisti, bet ir kapotis. Ir kai mes pagaliau tai supratome, kai antrame kėlinyje „užsikūrėme“, tada ir perlaužėme rungtynes. O šiaip, manau, kad pozityvo buvo daugiau nei negatyvo. Rungtynės buvo sunkios, kietos, kovingos, bet mes parodėme, kad galime laimėti ir tokį mūšį. Tad mums tokia pergalė yra labai geras pasiekimas ne tik dėl trijų taškų, bet ir dėl bendro psichologinio fono“, – samprotavo K. Jasaitis.

Kitas rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU žais gegužės 16 d. išvykoje su Utenos „Uteniu“. LMFA A lygos 6 turo mačas Utenoje prasidės 15 val.