2021 metų LMFA Moterų A lygos sezoną smagiu dubliu į Utenos „Utenio“ vartus atidariusi Karilė Liužinaitė praėjusią savaitę trumpam atitrūko nuo didžiojo futbolo ir su Lietuvos moterų Futsal rinktine dalyvavo atrankos į 2022 m. Europos futsal čempionatą varžybose. Nors eksperimentinė mūsų šalies futsal rinktinė stebuklų nesukūrė ir pralaimėjo visas trejas rungtynes, bet vienintelį rinktinės įvartį pelniusi Karilė teigė, kad galimybė atstovauti Lietuvai atpirko visus nemalonumus.

„Iš tiesų, buvo labai sunku prisitaikyti prie salės futbolo, nes paskutiniu metu visas dėmesys buvo skirtas MFA „Žalgiris“-MRU komandai ir žaidimui A lygoje, treniruotės vyko BFA manieže, ant dirbtinės dangos. O kadangi šiais metais dėl karantino net ir Lietuvos salės futbolo pirmenybės buvo atšauktos, tai aš futsal varžybose dalyvavau po pusantrų metų pertraukos. Tokioje pat situacijoje buvo ir kitos merginos. Tiesa, prieš atrankos varžybas turėjome trijų dienų treniruočių stovyklą, kad bent šiek tiek prisimintume, kaip reikia žaisti futsal. Bet to tikrai buvo maža, tad tokiomis aplinkybėmis pademonstruoti kažką geresnio mes neturėjome šansų“, – konstatavo 18-metė žalgirietė.

Pirmose rungtynėse Lietuvos futsal rinktinė 0:7 nusileido Slovakijai, 0:1 turėjo pripažinti Šiaurės Airijos pranašumą ir 1:10 pralaimėjo Serbijai. Būtent šiose rungtynėse K. Liužinaitė pelnė vienintelį rinktinės įvartį.

„Visi tie pralaimėjimai buvo skaudūs, bet galim pasidžiaugti, kad bent jau garbės įvartį įmušėme. Tiesą sakant, su slovakėmis ir serbėmis mes neturėjome jokių šansų. Tai pajėgios rinktinės, šiose šalyse vyksta gan stiprūs futsal čempionatai, jų rinktinėse buvo ir profesionalios futsal žaidėjos. Apmaudžiausia, kad nepavyko įveikti Šiaurės Airijos komandos. Žaidėme tikrai neblogai, turėjome progų, deja, mes jų neišnaudojome, o varžovės sugebėjo pasinaudoti viena mūsų klaida ir laimėjo“, – samprotavo K. Liužinaitė.

Visas tris rungtynes Lietuvos moterų Futsal rinktinės sudėtyje žaidusi K. Liužinaitė praleido paskutinę MFA „Žalgiris“-MRU akistatą A lygoje su Gargždų „Banga“, tačiau po kelių poilsio dienų prisijungė prie komandos ir pradėjo ruoštis dvikovai su Utenos „Uteniu“. Beje, būtent Utenos ekipai Karilė nuo 2019 metų A lygoje atseikėjo 6 įvarčius.

„Negaliu paaiškinti, kodėl man dažniausiai pasiseka įmušti į „Utenio“ vartus. Be abejo, tai priklauso nuo komandos žaidimo. Štai ir paskutinėse rugtynėse su „Uteniu“ turėjome akivaizdžią persvarą, kontroliavome kamuolį, daug atakavome, kūrėme progas, komandos draugės negailėjo gerų perdavimų, o man tiesiog pasisekė du tokius perdavimus paversti įvarčiais. Iš tiesų, nesu įvarčių medžiotoja, man patinka ir pačiai įmušti, ir rezultatyvų perdavimą komandos draugėms atlikti. Svarbiausia, kad komanda laimėtų“, – teigė antrą sezoną MFA „Žalgiris“-MRU gretose žaidžianti futbolininkė.

Pirmose tarpusavio rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU ekipa „Utenį“ įveikė 9:0. Šį sezoną A lygoje Utenos komanda pralaimėjo visas 6 žaistas rungtynes, įmušė 1, o praleido 53 įvarčius.

„Būtų didžiulė klaida dar prieš rungtynes galvoti, kad Utenoje tikrai laimėsime. Turime nepasiduoti pagundai atsipalaiduoti, reikia gerbti varžoves ir ruoštis rimtai kovai, kaip ir prieš bet kurią kitą A lygos komandą. Be abejo, sieksime laimėti, taip pat norisi sužaisti kuo geresnes rungtynes, kad būtų ne tik 3 taškai, bet ir kokybiškas futbolas. Tikiu, kad mes kontroliuosime žaidimą, dominuosime aikštėje, o aš pasistengsiu sėkmingai įsilieti į komandą ir padėti pasiekti pergalę“, – pažadėjo K. Liužinaitė.

LMFA Moterų A lygos 6 turo rungtynės su „Uteniu“ vyks šį sekmadienį, Utenos „Utenio“ centriniame stadione. Tai reiškia, kad žalgirietės pirmą kartą šį sezoną žais ne ant sintetinės, o ant natūralios dangos.

„Man asmeniškai labiau patinka žaisti ant žolės, nei ant sintetikos, be to, mes prieš išvyką į Uteną surengėme kelias komandines treniruotes LEU aikštėje, tad jau šiek tiek apsipratome su šia danga. Aišku, man šiuo metu nėra lengva, nes dar prieš kelias savaites treniruotės vyko ant sintetikos, paskui savaitę treniravausi ir žaidžiau salėje, o dabar perėjome prie natūralios dangos. Tačiau viską atperka žaidimas atvirame ore, ant žolės ir dar tokia jaukiame stadione, koks yra Utenoje“, – pastebėjo K. Liužinaitė.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Utenos „Utenio“ rungtynės prasidės 15 val.